Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Bine si revenit, Buflea!!!

Imi pare rau de problemele cu mama ta. Si ai mei parinti la fel faceau. Dadeau sfoara in tara ca venim acasa si toata lumea avea asteptari. Cand incercam sa impac si capra si varza, imi auzeam numai reprosuri de la rude/cunoscuti. Noi ne ducem insa 1-2 saptamani maximum, socrii nu sunt in acelasi oras cu parintii... eram numai pe drumuri si rezolvand obligatii. Intr-o buna zi m-am infuriat si am zis clar ca nu mai vin in Ro in conditiile astea. De atunci s-au potolit, dar la ai mine situatia e diferita de a ta.

Felicitari copiilor!!! Nu e nici o multumire mai mare decat sa vezi cum iti reusesc copiii. Flavia o sa fie si ea bine, ai sa vezi.

Cu racul tau, multa bafta si sanatate. Pe de-o parte e mai bine ca e calm. Al meu rac in momente de criza e terminat si ma termina si pe mine. 

Sanatatea ta e pe primul loc in momentul asta. Nu mai amana, fa programare la doctor. 

Wow, Ant, super concert!!!

Inchei brusc. Metroul s-a stricat, nu mai circula nimic, ne-a dat jos. Si azi avem auditul chiar in laborator.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata. 

Buflea, [flo2] vestile bune sunt foarte bune, iar cele rele sunt foarte rele.  [zirea]  Imi pare rau. Biata fetita, bietii parinti.  [:(]

Eu iar m-am trezit azi-noapte si m-am uitat pe pereti 1.5ore. De fapt, m-am uitat pe geam, ca ce era sa fac ?! cerul era foarte senin si multe stele, luna era frumoasa si era foarte rece afara. Tel meu arata 9grC. Cam asta fac eu noaptea.  [ph34r]

Da, mi-a placut Pasagerii. Imi pare rau de Chris Pratt, prin intermediul personajului sau, a incasat mai multe critici negative. Si zambeste asa de frumos !   [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buflea, ganduri bune si de la mine. ai grija de tine si de ai tai, tu esti stalpul familiei, pe tine se bazeaza toti. stiu ca povara asta poate fi grea.

cand si unde ati fost in neptun ? ca mai toate week-endurile de vara asta le-am petrecut acolo, plus concediul propriu-zis. te pomenesti c-am fost vecine de plaja si n-am stiut...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi

si din coltul meu ploios

Buflea, multa putere si sanatate [flo2] . Cand aud ce scoruri se vehiculeaza cu asigurarea, ma apuca groaza. Pacat ca barbatul are asa o parere proasta despre igiena din rom, ar slava niste mii de dolari. Mergeam la un cabinet in buc si iti dadeau cipici peste pantofi. Am iesit la jumate de pret. Bine ca atia mici n au avut nevoie de dentist.

 

Cat despre familie, la noi situatia e exact pe dos, cand venim in tara, nu au timp pt noi, suntem obositori, am impresia ca lumea s a schimbat, e f stresata,sau poate sunt invidiosi  [fri] . Habar n am, prietenii putini, dar buni si asta a fost.

 

Devoska, succes cu  auditul ! 

 

In week suntem ocupati, un targ,piscina, o aniversare, plus ca vreau sa fac niste cumparaturi, nu am gasit ce vroiam.

 

O zi insorita,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea toate se rezolva, pina cind se ajunge la sanatate! Ai mare grija, MUSAI du-te la doctor! Sa fii sigura ca nu e nimic!

 

Cu barbatul si dintii, interesati-va cam cit ar costa tratamentul in Romania, la care adaugi drumul dus intors din America. Si vezi cit iti da. Iti pot recomanda si eu un dentist in Bucuresti cu aparatura de ultima ora, curat, decent. Proprietar e fostul meu sef din Iasi, am incredere in ei. Eu nu am fost caci sint in Bucuresti iar eu ma duc la Iasi, dar m-as duce fara ezitare. Apoi tu esti din Bucuresti, sint sigura ca poti gasi si alte cabinete. Nu e deloc adevarat ca e murdar si faci infectii. 

 

Si la mine era la fel ca la Buflea si Devoska cind mergeam in Romania. Dar acum parintii sint prea bolnavi sa le mai pese pe cine vad eu cind vizitez. Si ma deranjeaza ca toti asteapta daruri, de zici ca a venit Cracinul mai devreme! De obicei luam 2 valize, una cu daruri, alta cu lucrurile noastre! Si ne ies vorba si in aceste conditii! Nu mai spun nimic!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, du-te la medic. O umflatura poate sa nu insemne mai nimic (asa cum poate fi si fatala, dar mai rar decat atunci cand de fapt e inocenta). Gandeste pozitiv si du-te la medic. Stresul pe care ti-l faci singura nestiind ce este nu ajuta la nimic. Stiu exact ce spun, ca si eu sunt o stresata. Dar eu alerg la medic imediat si nu citesc nimic pe net, ca sa nu-mi fac rau. Nici cand a avut tata cancer pe pielea de pe nas n-am citit nimic, sa nu ma agit. Si bine am facut, ca era de genul care nu face metastaze, s-a operat si acum e f bine. 

 

Si eu cred ca intr-o societate obsedata de dantura, asa cum este cea americana, e important ca sotul tau sa-si rezolve dantura acum, inainte sa aplice la alte joburi. Probabil ca il va ajuta. Da, sa-si faca dantura in Romania, militez si eu pt asta. Stiu multa lume care asa a facut si n-am auzit plangeri. Dr. meu de la SIbiu avea nenumarati pacienti din Germania si Austria.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buflea, pun batul pe tine daca nu mergi la medic. Trebuie sa iti iei inima in dinti si sa mergi sa afli ce ai. Mai ales cind vezi ce se intimpla in jurul tau...in cel mai rau caz, vrei sa ajungi cind e prea tirziu sa mai faci ceva? La problema cu dintii vezi ca e varianta "dental school" ...cum merg eu acum. Este la sfert de pret chiar si cu asigurare (care stii si tu la dinti este apa de ploaie).

 

Dana vio, si eu am avut 2 ore de ochi pe pereti aseara. Am obesrvat ca incepe sa mi se traga de la vin rosu. Adica daca beau vin rosu seara la masa, adorm repede dar ma si trezesc in miez de noapte...curios, de la vin alb nu mi se intimpla. Am citit ca cal mai bine este sa pleci din pat si sa faci ceva pina vine iar somnul (citit, de exemplu dar in fotoliu, nu in pat). 

 

Devoska, si eu am avut probleme de metrou azi - cind am ajuns la Times Square nu era metrou pentru downtown deloc. Am iesit la suprafata si am luat un taxi pina la birou. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M-am mancat undeva si am comandat un incalzitor pentru terasa pe gaz (cum au unele restaurante afara)...ma gandesc ca poate extind citeva weekenduri szonul de terasa...poate o carte cu un vin fiert chiar daca e racoare.

 

Weenkdul asta plec la "family weekend" la facultate...plec vineri seara (iau si pruncul mic) si ma intorc duminica. Barbatul sare evenimentul ca are de fotografiat un bar mitzvah simbata. Deci voi fi mama cu doi prunci...batem restaurantele si stam la povesti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua, azi e vineri !  [pk]

O sapt ciudat de interesanta la mine la serviciu. S-au intamplat niste chestii de am ramas fara replica.  [fri] Ma bucur ca e vineri. 

Azi am program de infrumusetare.  [:-)))] Trebuie sa-mi fac mani, pedi, sa-mi preg hainele ptr maine si totul la dublu, adica si ptr Alex. Mi-a explicat cum sa-i fac unghiile cu oja alba, i-am spus ca eu n-am timp de asa ceva (albul mat necesita timp). Maine dimi trebuie sa plecam in jur de 11.00am, asa ca suntem cam presati de timp. e prima nunta la care merge Alex asa ca si ea si eu suntem cam stresate.  [fri]

Citesc Cald, plat si aglomerat de Thomas L. Friedman. Imi place cum scrie, mai am carti de-ale lui, dar ma enerveaza cum ridica America in slavi. Daca as fi rea as spune ca a luat p.Pulitzzer pe motiv de nationalism .  [soricel]

Mcoca, am citit de ciorba de miel . Mmmm, buna.  [buca]

Pa.  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...