Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

La noi e frig de nu-ti arde de nici o terasa. 

 

M-am mancat undeva si am comandat un incalzitor pentru terasa pe gaz (cum au unele restaurante afara)...ma gandesc ca poate extind citeva weekenduri szonul de terasa...poate o carte cu un vin fiert chiar daca e racoare.

 

Weenkdul asta plec la "family weekend" la facultate...plec vineri seara (iau si pruncul mic) si ma intorc duminica. Barbatul sare evenimentul ca are de fotografiat un bar mitzvah simbata. Deci voi fi mama cu doi prunci...batem restaurantele si stam la povesti!

La noi e frig de nu-ti arde de nici o terasa. Eu ma incapatinez sa merg in sandale! la servici folosesc aeroterma, ca cica nu e cazul sa dea drumul la centrala, ca e prea cald afara! Unde de-abia daca sint 10 grade. Weekendul asta clar trebuie sa scot cizmele din pod.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello, ladies

 

Deci, dimineata fuseram la piscina, sa o inscriu si pe cea mica. Au o oferta la club, cat inoata copii, parinti fac si ei , ca incepatori. Si am zis sa incerc si eu , mai invat ceva, fac si miscare. Pana la sfarsit m am simtit de cacao, am si plans si acuma sunt in butoi. Antrenorul zice ca nici macar sa respir nu pot si ca ii trag pe ceilalti in jos, bla, bla. F naspa sentimentul, chiar mi am dat silinta sa fac ce spune el. In concluzie, nici pt un curs de incepatori nu sunt capabila.  [fri]  [fri]

Dupa care am extrapolat la toata viata mea, ca nu gasesc nimic, (la job ma refer),ca nu sunt motivata, ca nu am nici o pasiune si lista poate continua. Nemtii astia au si darul asta sa iti vorbeasca superior. Barbatul nu e acum acasa, ca el e bun la incurajari si chestii de astea.

Maine poate vine o zi mai buna, ca acum chiar ca nu am chef de nimic.

 

 

Letitia, haios pisoiul !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka , îmi pare rău. Si pe minea tentează un curs de înot de începători, dar mi-e rușine. 

Noi suntem la nunta. Acum sunt afara, e un parc / pădure aici si Alex e cu inca 3 copii pe-aici. Eu o păzesc. 

Ce credeți ? A luat un balon / mai multe si le-au umplut cu apa. Normal ca au făcut si o balta aferenta. Macar se distrează. 

In schimb, am vorbit cu sora- mea si- mi zice ca mama cumnatei a făcut infarct. Acum 3 zile se pare si de-abea azi a ajuns la urgenta. Dr spune ca are slabe șanse ptr ca au trecut cele 12 ore in cate ar fi trebuit acționa. Groaznic. Tocmai ce- o văzusem si am zis ca arata mai bine decât maica- mea. Of, of. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, ladies

 

Deci, dimineata fuseram la piscina, sa o inscriu si pe cea mica. Au o oferta la club, cat inoata copii, parinti fac si ei , ca incepatori. Si am zis sa incerc si eu , mai invat ceva, fac si miscare. Pana la sfarsit m am simtit de cacao, am si plans si acuma sunt in butoi. Antrenorul zice ca nici macar sa respir nu pot si ca ii trag pe ceilalti in jos, bla, bla. F naspa sentimentul, chiar mi am dat silinta sa fac ce spune el. In concluzie, nici pt un curs de incepatori nu sunt capabila.  [fri]  [fri]

Dupa care am extrapolat la toata viata mea, ca nu gasesc nimic, (la job ma refer),ca nu sunt motivata, ca nu am nici o pasiune si lista poate continua. Nemtii astia au si darul asta sa iti vorbeasca superior. Barbatul nu e acum acasa, ca el e bun la incurajari si chestii de astea.

Maine poate vine o zi mai buna, ca acum chiar ca nu am chef de nimic.

 

 

Letitia, haios pisoiul !

 

Pffff, Judoka, interesul lui e sa scape de parinti din piscina, nu te lasa intimidata de un magar. Pana la urma isi ia in salariu ca voi participati la curs. Ete scart, si daca nu poti respira corect in apa... spune-i ca nu vrei sa o ajungi pe Charlene Wittstock, nu de alta dar printul Albert e deja luat, cam trecut si uratel in plus. Cum adica ii tragi pe ceilalti in jos, ca doar nu te agati de picioarele lor. Sa faci bine sa te duci de fiecare data. Eu m-as duce doar sa-l enervez. Cand aveam vreo 7-8 ani, ne-a inscris o matusa la un curs de inot la celebrele 3 ligheane din drumul taberei, bucuresti. Aveam un prof caruia ii placea sa ma bage cu capul sub apa si sa-mi roteasca scafarlia in ritmul in care trebuia sa respir/inot. Isi infingea degetele in ceafa mea asa rau, ca si acum le pot simti cand imi amintesc. Banuiesc ca ai ghicit, nu puteam nici sa respir corect. In fiecare dimineata facea chestia asta. Azi asa, maine asa, dupa vreo 2 saptamani de curs i-am platit-o cu varf si indesat. Noi, copiii, ajungeam mereu mai devreme la bazin, ca sa mai tragem cate o balaceala. Apa rece insa la primele ore ale diminetii. Intr-o zi l-am observant cum venea la bazin, cu geanta pusa pe diagonala peste piept. Asa ca m-am facut ca ma impiedic si mi-am dat drumul in bazinul de 3 metrii adancime, m-am lasat la fund tinandu-mi respiratia si am asteptat pana s-a aruncat speriat dupa mine imbracat, incaltat, cu geanta cu tot, apoi am iesit la suprafata, m-am dus frumos la scara si m-am facut ca nu-l observ. Copiii radeau de se prapadeau, evident el a urlat ca un apucat, dar mi-am platit polita. Nici acum nu pot respira corect, inot cu capul la suprafata si asta este... Fiecare cu talentele lui, nu lasa un needucat sa te demoralizeze.

Cu jobul nu te lasa, persevereaza, cauta chiar si un Praktikum. Mult success!

Dana, distractie placuta!!!! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[flo2]   [flo2] ,

Defapt a fost o.k pana la sf, cand mi a repetat  de vreo trei patru ori, ca respiratia e de baza  [alcool]  si ca nu pot sa tin pasul cu ceilalti, el e antrenorul la adulti, dar si responsabil. Undeva unde nu imi face placere sa ma duc si ma stresez, nu are rost , exista si alte cluburi si oameni de treaba. Imi pare doar rau ca nu am avut vreo replica si ca m as fi dus sa fac putina miscare si sa ma relaxez, sa scap de grijile mele.

Devoska, super tare faza [soricel] , imi pica fisa greu( sau deloc) sa fac din astea, desi mi ar placea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...