Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Caro, welcome to my world !

 

M am amuzat teribil, sorry ! [:-)))] Ai mei nu are nici unul papuci, adica au, dar nu poarta. Si la noi e frig, salonul e f mare si cu gresie pe jos. Eu am un fel de covor de cauciuc, lat, din ala de se pune la baie, il rulez rapid cand fac curatenie, in rest multe covorase mici care nu au legatura unul cu altul ca design.

 

V am zis ca ai mei, desi au acelasi program si drum se scoala la 30 min diferenta si pleaca separat. Va las sa ghiciti care pleaca mai tarziu.La masa inceraca sa schimbi subiectul, poate functioneaza.

 

Am fugit la scoala.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 992
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Caro  [:-)))]   [:(]  iti doresc nervi tari. 

Eu incep serviciul la 6.50am, asa ca la 6.25am cel tarziu ies pe usa si dupa mine potopul. I-am dresat inca de la gradi pe amandoi asa ca acum si-au intrat in ritm. Se descurca ei impreuna. Singurul lucru ce nu-mi place este ca ii pune dulciuri la scoala, dar am tratat cu invatatoarea sa nu-i dea voie sa le manance inaintea sandwich-ului.

Eu am capul calendar de azi dimi. Fac o statistica pe anul asta, care nu e treaba mea deloc, dar mie imi trebuie luni / marti, asa ca decat sa astept si sa ma cert mai bine o fac singura.  [smulgpar]

Mik, la nunti in Rom se poarta tot ce ai insirat tu acolo. Nu am ce recicla ca suntem cam acelasi cerc de prieteni  [:-)))]  [fri] . Am ochit pe net o rochie negru cu argintiu, dar eu sunt roscata si nu stiu daca -mi vine bine. 

Maine dimi vreau sa merg la un targ la noi. Poate gasesc ceva zacusca, peste la borcan si sa mancam ceva la ceaun.  [:D]  Si dupa-amiaza merg cu Alex sa vada nu stiu ce vblogarita.  [zirea] Am cedat si i-am dat HP6. Iar e in extaz.  [fri]

Si am un munte imens de haine de calcat. Asta va fi distractia de duminica.  [cit]

Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, ma bucur ca toti pe care ii cunosti sint bine si teferi in Mexic. SI la noi tot departamentul din Mexic sint OK cu totii si am inceput sa trimitem chestii de care au nevoie. Ma tot uit si la devastarea din Caraibe si ma cuprinde asa o stare de jale. Ma gindesc cit de ingrozitor o sa fie pentru toti oamenii aia sa reconstruiasca. cind ma gindesc la insulele devastate...la Puerto Rico care nu are curent electric pe toata insula, ma gindesc cit de norocoasa sint.

 

Carolinah, si eu imi permit acum sa rid insa acum citiva ani eram fix in papucii tai. Cind cei doi juniori imparteau o baie (camere separate vizavi de culoar) insa o singura baie pentru ei doi si  incepeau amindoi liceul la aceeasi ora, era MACEL zilnic. Unul ordonat si punctual si celalalt vraiste si uitat de dumnezeu ori in dus ori pe buda la primele ore ale diminetii. CUMPLIT. Ajunsesem sa ii duc separat uneori cu masina (faceam doua drumuri) doar ca sa nu aud scandalul ca se intirzie. Mi-era lehamite de atita impunsatura identita zi de zi. Nu am cu ce sa te incurajez, din pacate. 

 

Eu am plecat devreme de la servici ieri...m-a durut stomacul ingrozitor si nu "tine" nimic. Am impresia ca intoleranta mea la lactoza a revenit in forta si m-a pus jos ieri. Am trecut imediat pe ceai de menta si paine prajita si pina de dimineata am fost ok. Insa cind am luat prima gura de cafea (cu lapte), am crezut ca ma tavalesc pe jos de durere si imediat am "evacuat" (sorry!). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ant, asa e si la noi. 2 camere si o baie comuna. Dar, ale mele fac dus seara, asa ca beleaua aia nu o mai am. Adica nu o mai am de dimineata, ca si seara e circ cateodata [smulgpar] .

 

Separat nu pot sa le duc, ca sunt 10km pana la scoala, autostrada, inghesuiala, nebunie.

 

De ce insisti cu lactoza daca iti face rau? Tu nu stii ca laptele e facut de vaca pt vitelul ei [bib] .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Imi place laptele in cafea (o sa ma schimb iar pe lapte fara lactoza). Kefir si iaurt nu ma deranjau nici in crizele mele cele mai urite. O sa ma feresc iar de brinzeturi proaspete (ricotta, mozzarella proaspata, etc) pina ma linistesc. Am mai avut perioade asa.

 

Eu nu subscriu la ideea cu laptele e facut pentru vitel :) :) :) Imi plac brinzeturile foarte mult si mai ales ador kefirul si iaurtul grecesc (cu putina sare si o bucata de paine prajita)! 

Nu subscriu nici la produse din soia (am proprii barzauni in cap) in afara de chestii sporadice. Adica nu ma pasioneaza tofu sau lapte de soia.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pai nici noi nu consumam lapte de soia, iar tofu extrem de rar! Sos de soia ce mai folosim. Soia nu e buna, asa cred si eu.

 

Si mie imi placea inainte iaurtul grecesc si laptele din cappuccino, acum nu mai pot sa le inghit, simt gustul ala de lapte in ele si imi intoarce stomacul. Branza (mai mult mozzarella si parmezan) si iaurt consumam si noi ocazional, poate 1 data pe saptamana in mancaruri diverse. 

 

In schimb ai mei consuma lapte de migdale, de orez, de ovaz, zilnic la micul dejun. Mie nu-mi plac niciunele de baut ca atare, dar imi place cel de cocos in mancaruri.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata! Moama, ce chef am de cafea!

 

Dar eu pot bea dimineata numai cafea decofeinizata. Daca beau normala, ma ia cu tremurici. Dupa-amiaza pot bea cafea cu cofeina fara probleme, dimineata nu. Interesant e faptul ca si sotul meu e la fel.

 

Si evident, desi am gasit o decofeinizata f buna, tot nu e acelasi lucru!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

 

Am baut un cafecito scurt si acum la treaba! Vineri mi-am pierdut rabdarea cu SAP la servici. A tot picat in momente oribile pentru mine cind am rapoarte cu un deadline foarte strict (care merg la toata compania). Normal, SAP din Gemania nu ne-au ajutat cu absolut nimic. Cica daca nu izolam exact problema ei nu au cum...nici cu trace inca nu au reusit sa ii dea de cap. E a doua saptamina care merge prost si nu isi asuma nici un fel de responsabilitate. 

 

Eu sint mega fericita ca pruncul mic a adaugat 100 de puncte la SAT la mate (absolut nesperat de bun...in cele mai salbatice vise vroiam un 50 de puncte)...scorul actual il baga in primii 10% din toti stufentii care iau SAT asa ca ma declar extrem de multumita pentru el. A muncit copilul asta incredibil de mult. Sint fericita pentru el ca merita cu virf si indesat!

 

Peste weekend eu cu sotul am "pictat" terasa...trebuie tratata pentru umezeala. I-am dat si un strop de culoare (a devenit o nuanta de miere calda, catre artar) plus tratamentul de ploaie si soare. Ma dor genunchii ingrozitor de mult...am stat mult in genunchi sa "pictez" balustrada si scarile...foarte mult de munca a fost. Cea mai enervanta a fost pergola...acolo am clacat si bagat pistolul de vopsit chit ca am pierdut mai multa "vopsea". Avem niste calduri extraordinare pentru sfirsit de septembrie (30C - 32C) asa ca am avut noroc sa prindem vreme buna sa terminam priectul cu bine.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza... ma bag si eu ca musca in lapte :)

 

Tudor se pare ca are intoleranta la lactoza, de o gramada de vreme ne chinuim cu alternative de lapte, dat fiindca dlui e dependent de numitul aliment. in final, am luat saptamana trecuta si lapte fara lactoza :)

 

asta il multumeste pe el ca si gust si nici nu mai are probleme de digestie.

 

In rest, confirm si eu, caldura mare, moncher, la noi se sparg record peste record de caldura, deoarece cu humidex trecem de 40.

 

ieri nu am iesit din casa inainte de 7 seara, sa o plimbam pe Berry saraca, si ei ii e tare cald. 

 

cainele asta al meu matasos e fantastic. il iubeste pe husband cu o ardoare ... cand stam la family movie in weekend il prinde si il liiiiiinge pe picioare cu o dedicatie si o iubire in privire, ceva nemaipomenit.

 

aseara ma intreaba el ingrijorat: crezi ca am vreo boala, ceva, la oase? (are treaba multa cu tibia si peroneul)

 

si eu ma uit la ea si ma izbeste:

 

hon, she's thinking: biggest bone in the house!!!!!  [il]  [il]  [il]  of course she can't help it!!! 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...