Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ziua Românilor de Pretutindeni


Recommended Posts

Astazi se sarbatoreste Ziua Romanilor de Pretutindeni

Mesajul Președintelui României, domnul Klaus Iohannis, transmis cu prilejul Zilei Românilor de Pretutindeni
 

Ca în fiecare ultimă duminică a lunii mai, astăzi sărbătorim Ziua Românilor de Pretutindeni, zi în care, oriunde ne-am afla, redescoperim bucuria de a face parte dintr-un popor care a oferit atât de multe întregii lumi.
Cu atâţia români aflaţi acum peste hotare, cea mai bună manieră în care statul le poate recunoaşte contribuţia este să se pună în slujba lor.
 
Anul trecut s-au făcut unele progrese în ceea ce privește oferirea de servicii consulare online, simplificarea recunoaşterii diplomelor, susţinerea întoarcerii în ţară prin antreprenoriat, dar mai sunt multe de făcut.
 
Indiferent de domeniul în care muncesc, îmi doresc ca românii de pretutindeni să se susţină reciproc şi să participe la luarea deciziilor care le afectează viaţa.
 
La mulţi ani români, de aici sau de acolo!

Cum v-ati implicat si cum ati participat in luarea decizilor care va afecteaza.

Nu ma refer la cele electorale care au fost pentru construirea unor cariere politice. [:)]

 

De la subiectul  Reforma politico-aministrativa  pe care l-am deschis in urma cu 5 ani, credeti ca implicarea cetatenilor in viata politica a evoluat in bine sau in rau?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 0
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...