Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Muscatele se decoloreaza


Recommended Posts

Mik, stiu, dar altii au niste muscate superbe si ale mele sunt de kko:((( De fapt sunt frumoase cand le pun si adevarul e ca au fost superbe si peste iarna, dar nu ca si-au revenit de vara trecuta, ci ca erau noi...

 

Si apropo de plantele insulei, am avut un mandarin cumparat in nov 2014, de ziua fica-mii, cica sa creasca odata cu ea. As! Nicicum n-a mers! A fost plin de cele mai diverse bazdaganii, cred ca am investit in insecticide mai mult decat in mandarin+ghiveci+pamant si pana la urma am renuntat. Nu crestea nicicum. S-a umplut de flori de vreo 2 ori dar n-a facut ever un fruct. S-a uscat partial de mai multe ori si l-am scos pana la urma si l-am aruncat. Si cand l-am scos am remarcat o planta suculenta care tocmai iesea in ghiveciul ala. Am zis s-o lasam sa vedem ce-o fi. Acum, 2 saptamani mai tarziu, e plin ditamai ghiveciul de planta aia si face si flori rosii. O sa pun o poza mai tarziu. In acelasi ghiveci, acelasi pamant etc. Na, ce sa zici, n-a fost sa fie cu mandarinul ala...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 19
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Pelargonium peltatum, cu frunze tari, lucioase, de un verde inchis. Se presupune ca planta atarna cand creste. Celelalte muscate cresc in sus. Cel putin asta mi-a explicat o vanzatoare, care m-a convins sa mai incerc o data. 

 

http://www.agardenforthehouse.com/wp-content/uploads/2011/11/img_5195.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...