Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Madam Burch si moda traditionala romaneasca


Recommended Posts

  • Administrators

Eu nu am auzit niciodata de aceasta firma de  moda - dar am inteles ca e foarte renumita in lume... Tory Burch 

 

insa tocmai si-a lansat o colectie incare apare o copiatura crasa din hainele traditionale romanesti.

 

Ce urat din partea ei. Intre timp, romanii au inundat Facebookul firmei - cu dovada copiaturii ei - si de curand a dat o declaratie oficiala in doi peri 

 

 

iata copiatura

 

copiatura.jpg

 

ce nervi mi-a produs aceasta chestie, incredibil. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

  • Administrators

iata raspunsul in doi peri 

 

Resort 2018 is about the unique friendship between two inspiring women, Jacqueline Kennedy Onassis and Princess Elizabeth of Toro. Both were style icons, global travelers, and art lovers. In our effort to summarize the collection, we missed a reference to a beautiful Romanian coat which inspired one of the pieces. Whether it’s Romania, Uganda, or France, we are a brand that strives to celebrate, honor, and be inclusive of women from all countries and cultures, in the broadest way possible.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu cred ca trebuie sa-si ceara scuze, trebuie sa plateasca patentul/copyright (sau cum se cheama?), daca exista unul, daca exista o baza legala, ceva. 

 

Si ia se crede ca e pur romaneasca si am vazut ca si in anumite foste tari din Uniunea sovietica exista acest obiect de imbracaminte. Avem noi romanii copyright pe ie? Putem demostra ca noi am inventat-o?

 

Sau anumite mincaruri, sarmalele, exista si in Grecia si in tari din fosta URSS.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...