Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Velvet, Laurita, sanatate multa! Sa va faceti bine cat mai repede! 

Velvet, daca inca te mai deranjeaza nasul infundat, incearca niste picaturi nazale ( bixtonim, olynt sau orice altceva). Acestea decingestioneaza si te ajuta sa scapi si de senzatia de urechi infundate!  [flo2]

 

Corinka, Doamne ajuta sa fie totul bine luni la eco si vezi bebele sau bebeii!  [flo2]

 

Motisor, mult noroc fetitei, sa intre acolo unde isi doreste!  [flo2]

La uscatescu poti merge oricand la fundeni, doar sa incerci sa ajungi la ea foarte dimineata. Eu am fost acolo in jur de 6. Sa nu iti faci probleme, fiindca te primeste si fara programare ( eu imi facusem atatea griji ca nu o sa ma primesca...). Acolo te preia una din asistentele ei ( eu am fost la d.na viorica ) care mi-a recoltat sange si careia i-am povestit pe scurt de ce am venit acolo. ( facusem analizele de trombofilie ereditara si imi iesisera pozitive niste mutatii, dar am luat cu mine si alte analize pe care le mai facusem). [flo2]

Dupa recoltare, dna viorica mi-a spus ca pot reveni dupa rezultate si pt discutia cu dna dr fie in aceiasi zi in jurul pranzului, fie a doua zi tot de dimineata.

Eu sunasem  si la medsana sa vad daca ma pot programa la ea, m-au trecut pe o lista de asteptare si cam in 3 saptamani m-au contactat pt programare.  Poti sa incerci si varianta asta. 

 

Dea, sa rezolvi tot ce-ai propus cu bine! Noi deja iti simtim lipsa precum vezi!  [flor]

 

Pup cu drag toate fetele!  [flor]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mi.a iesit rezultatul analizelor.Tsh de la 4.5 a scazut la 3,dupa o luna de luat euthirox de 50,deci cred eu(dar o sa.l intreb si pe dl.doctor)ca pana peste o luna,in iulie cand vreau sa ma apuc de stimulare,sigur scade .In schimb,mi.a iesit prolactina marita.E prima oara cand iese asa.Max e 26,a iesit 30,75.Nu stiu daca are vreo legatura dar in cateva zile tre sa.mi vina si am citit pe net ca ideal ar trebui facuta in ziua 2-5 de cand vine ciclu si in ultimele 10 zile am luat antibiotic si pastile de raceala la greu.Abia astept sa vb cu doctorul,dar poate ma ajutati voi ca deja i.mi vajaie capul ce m.am necajit cu prolactina asta.Va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

multumesc clemence  [flo2]  eu, din pacate folosesc, olynth seara de ani de zile.am ramas cu o rinita pe care n-am putut-o trata.si urechile tot asa raman,infundate.asta e,mai iau maine antibiotic si gata,am luat 8 zile.mi-o reveni auzul ,sper cat mai repede...

 

Laurita prolactina o poti face in orice zi a CM ului.si ea e f importanta,trebuie sa fie in interval.eu am avut la limita superioara la cea mai recenta procedura.ca fusese tripla.am luat brocriptina vreo 6 luni.dr meu asta mi-a dat sa repet mereu-TSH si prolactina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita, mie cei de la clinica, inainte de stimulare, imi faceau analizele tsh si prolactina intre zilele 19-24 ale ciclului, cand mergeam si la eco. Si eu stiam ca analiza tsh se poate face oricand, dar probabil ca medicul le vroia atunci ca sa le aiba "proaspete" inainte de stimulare si pentru ca ma si chema oricum pentru eco.

Tsh 3 e mare, trebuie sa fie sub 2 sau cel mult un pic peste 2 pentru a obtine sarcina.

Pentru prolactina marita se face tratament, eu am luat Bromocriptine, dar si scade repede cu tratament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt prolactina exista anumite conditii ce trebuie indeplinite la recoltare: recoltarea se face pana in ora 10 dimineata si cam la 2 ore dupa trezire; nu se face  dupa un control ginecologic. Nu trebuie sa faci efort inainte de recoltare (seara sau in dimineata respectiva), iar stresul modifica valorile prolactinei. 

Fiind un hormon hipofizar, la fel ca TSH-ul, poate fi in legatura cu acesta, Mie mi-a scazut prolactina dupa ce mi s-a reglat TSH-ul pe la 2 si ceva fara sa fac tratament pt prolactina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...