Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Miki felicitări!!!Sa iti traiasca bebele si sa te bucuri de el!!

Corinka felicitari pt inimioara!!

Restul sper ca sunteți bn si va bucurați de burtici.

Laurita mult succes!!!

Raishwanya mult succes cu clinica noua!!

De curiozitate daca nu te deranjează sa vb despre asta la ce clinica din Atena mergi?!

Fetelor [flo2] sunt pe aici,va citesc dar nu am ce posta,astept sa treacă vara sa vedem ce facem!!

In ultima vreme am avut un asa ghinion ca ma gândesc serios  sa astept sa treacă anul sa fac transferul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna, fetelor! Eu am facut FET lunea trecuta. Puiutii nostri s-au dezghetat foarte frumos, i-a laudat domnul doctor. Off... Iar imi dau lacrimile gandindu-ma la ei...

Azi dimineata am facut un pipitest cu sensibilitate 12.5 si a iesit clar negativ. Stiu ca in teorie e devreme, ca analiza de sange e sfanta, dar mai stiu si ca la 8 zile de la transfer multora li s-a pozitivat testul... Eu voi continua tratamentul, sotului nici nu i-am spus si nici nu as sti cum sa-i spun... Eram asa siguri ca va fi diferit de data asta... 

Bineinteles ca in disperarea mea incerc sa mai sper si de aceea va intreb pe cele care sunteti de mai mult timp aici: a fost cineva cu test negativ in ziua 8 dupa ET cu blastocisti de ziua 5 si care totusi apoi a avut beta pozitiv?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, inca n-am vazut inimioara. Cand am scris de inimioara pe care am auzit-o batand m-am referit la sarcina anterioara, pe care am pierdut-o.

Bella, niciodata n-am facut teste de urina inainte de beta. Nu cred ca e exclus un test de urina negativ in ziua 8 urmat de un test beta pozitiv. Succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita, bravo! stiu cat de mult asteptai si ma bucur ca incepi in forta!! Iti urez mult noroc de data asta, sa fie cu reusita!! 

eu intru aproape zilnic sa iau pulsul, dar cum nu am nimic nou de spus, prefer sa tac...

ne gandim la fiv 2, dar nu vreau sa iau/fac nimic inca vreo 2 luni. Nici macar sa prospectez piata :p

S-a dereglat menstra maxim, a intarziat 5 zile fata de cum venea normal, si de cand a venit nu se mai opreste. Am deja o saptamana, iar eu nu pateam asa. 3 zile, era lege :( 

va pup! 

Bella, nu sunt cel mai bun exemplu, dar experienta mea este asa: pipitest ultrasensibil in z8 de la transfer de z3, , negativ 100%, beta a doua zi 17, la 3 zile dupa, 40. Urmatorul nu mai stiu cand, dar a scazut. Acum nu m-as mai chinui cu teste...am crezut ca mor, am plans o noapte intreaga dupa care am urlat de fericire. E adevarat ca finalul nu a fost unul pozitiv, dar ar fi putut sa fie...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raishwanya, ma bucur sa vad ca te-ai mobilizat iar :) Doamne ajuta de data asta sa fie bine!

LauritaM, bafta multa, sa se lase cu ochisori. Nu te stresa, noi oricum nu avem control asupra lucrurilor, va fi cum vrea Cel de Sus. Iti tin pumnii stransi si astept sa citesc doar lucruri bune.
Corinka, data viitoare vei auzi si inimioara, e un mic luptator/o mica luptatoare :)
Bella, nu-ti pierde speranta. Pipi test nu e un test sigur. Doamne ajuta sa ne aduci vesti bune! 
Gineta, felicitari pentru cele 17 saptamani!
Ana, ce putin mai este pana iti vei tine minunea in brate!!!
Lore, have fun! :)
Ligiutza, Velvet, Dea, Motisor si celelalte fete, va imbratisez cu drag!
 
Eu n-am ce sa povestesc, de aceea am intrat intr-un con de umbra :) Dar va citesc si imi doresc sa aud numai vesti bune.
 

Nu stiu din ce motiv, nu mai primesc notificari cand se posteaza mesaje....

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Miki felicitări!!!Sa iti traiasca bebele si sa te bucuri de el!! Corinka felicitari pt inimioara!! Restul sper ca sunteți bn si va bucurați de burtici. Laurita mult succes!!! Raishwanya mult succes cu clinica noua!! De curiozitate daca nu te deranjează sa vb despre asta la ce clinica din Atena mergi?! Fetelor [flo2] sunt pe aici,va citesc dar nu am ce posta,astept sa treacă vara sa vedem ce facem!! In ultima vreme am avut un asa ghinion ca ma gândesc serios sa astept sa treacă anul sa fac transferul.[/quote

Multumesc mult Dana si ma rog pt voi toate sa reusiti intr-un fel sau altul sa aveti parte de fericirea asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru incurajari! Ar fi prea frumos sa fie adevarat... Eu sincer mi-am pierdut sperantele... Nu stiu cum sa-i spun sotului... Nu vroiam sa-i spun, toata ziua am fost rece si scurta cu el la telefon pentru ca ma tot suna sa ma intrebe de simptome si nu stiam ce sa-i mai zic, nu vreau nici sa-si faca mari sperante, dar nici nu stiu cum sa-i spun.... Oricum isi va da seama dupa fata mea, ca am plans toata ziua... Off... E tare greu!

Va multumesc din nou pentru sustinere! Nu am cu cine sa vorbesc, de data asta nu am spus nimanui ca facem transfer, asa ca numai aici imi pot descarca sufletul... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete [flo2] M-am si necajit.Eram asa fericita ca incep.Ce credeti.Sefa mea si-a luat bilete de vacanta exact cand cad eu cu punctia si transferul.Eu daca abia azi am aflat,i-am stricat tot ,nici eu nu pot amana fiv.ul pt vacanta ei,dar chiar i.mi pare rau ca nu a fost cu intentie sa i-o stric.De obicei nu lipsim amandoua ca e mai nasol.Nici nu voiam sa anunt dinainte,dar nu am avut incotro.Asta e,daca e sa fie de SUS,va fi,chiar daca spun sau nu de dinainte.Nu o sa le spun alor mei deocamdata,in caz de esec ma doboara suferinta lor suprapusa peste a mea,dar sper ca nu v-a fi cazul si o sa le dau vesti bune.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...