Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

LICURITZA,mie dupa fiv 1 mi a crescut tsh la

4.6,dar l.am scazut cu euthirox.Mi.a zis clar

Dl dr ca sub 2.5 tre sa fie si nu m a primit pana

nu l.am scazut.Al tau e 2.6,f putin peste limita.

Stiu tot de la fete ca alti doctori vor sa fie

sub 2.Cel mai bine intreaba dr.ul tau.Tsh scade

destul de repede daca iei tratament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligia nu mai știam cate ovo ai avut, reținusem că ești mai tinerică și mă gândeam că ai amh bun. 

Eu aveam la fiv 1 Amh 0,75, am obținut 2 ovo mature din 4 ovo.

Acum la ultimul fiv Amh 0,03 și tot 2 ovo mature din 4 ovo am obținut. Dar au fost multe simulări fara ovo mature, sau puncție albă.

Sincer, ai mai multe șanse decât mine datorita vârstei, și nu cred că ai avea ghinioane ca mine cu punctie alba ( se întâmpla rar), dar tot nu ai șanse mari. Așa că dacă sunteți împăcați cu embrio adopție, așa sunteți cel mai aproape de momentul când vă veți tine bebe in brațe.

Eu am și acum emoții sa nu se oprească, că na' avem aproape 40 de ani. La embrio adopție, embrionii sunt din părinți tineri, deci au șanse mari.

Multa bafta să reușiți din prima incercare!  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

M3ryro a facut 2 FIV nereusite cu dr. P. Kovacs si luase legatura cu Reprofit Cehia (pentru FIV cu ovo proprii), insa protocolul propus de medicul atribuit nu i-a inspirat incredere si a renuntat la ei in ultimul moment, in favoarea clinicii dr. Tayfun, Turcia, unde a reusit.

Ligia, mult succes, indiferent ce varianta alegi!

O zi frumoasa tuturor, multa putere si bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La consultatie post FET esuat, am intrebat-o pe dra. daca faptul ca s-a produs ovulatia tarziu, in ziua 20 si am facut transfer de ziua a 6-a, au avut vreun rol negativ in implantare si a zis ca nu conteaza in ce zi se produce ovulatia (din ce am citit nu este chiar asa). Am fost si cu ideea sa fac profilul imunologic si am intrebat ce analize sa repet. A recomandat sa fac analizele pentru tiroida "doar asa, ca sa fie, ca sigur e totul in regula"... Am intrebat daca ar trebui sa verific prolactina, e de parere "ca nu importa la FET" (nici pentru FIV nu a fost pe lista de analize).

Asta in conditiile in care noi am facut enorm de multe analize inainte de FIV1 (inclusiv cariotip si trombofilie la mine) - se mirau si dr. cand vedeau atatea analize facute. Am fost de parere sa facem tot ce tine de noi ca sa avem un dosar complet inainte sa ne apucam de treaba.

Sunt putin dezamagita de toata situatia, poate ma asteptam la mai mult din partea doctorilor, avand in vedere ca nu e procedura usoara, nici fizic, nici emotional, nici financiar.

Ma bucur ca v-am gasit, ma simt destul de singura in aceasta experienta! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Licuritza, ma mir cand aud ca unii medici nu iau in considerare TSH si prolactina inainte de ET. Medicul meu nu a inceput niciodata vreo procedura pana nu era multumit de nivelul acestor hormoni inainte cu cateva zile de ciclul cu procedura.

Referitor la TSH mi-a spus ca poate fi usor peste 2, dar ca dupa obtinerea sarcinii trebuie coborat sub 2 (prin cresterea dozei de Euthyrox) si mentinut asa. In conditiile astea, eu am obtinut doua sarcini cu acest medic, deci e verificat.

Peste 2,5 s-ar putea sa fie deja prea mult.

Ligiutza, e adevarat ca au fost reusite si cu AMH mic, dar FIV e o loterie, de aceea nu-mi permit sa te sfatuiesc sa mai incerci cu material genetic propriu. E usor sa incurajezi pe cineva, dar in final, daca procedura esueaza, esecul e resimtit de cei implicati, atat emotional, cat si financiar. Faceti ce credeti voi doi ca e mai bine, Dumnezeu sa va ajute!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka, iti multumesc pentru raspuns! [pup]

Am citit sute de pagini pe aici si este un talmes balmes in capul meu [batcap] daca nu te deranjeaza sa repeti, poti sa imi spui, te rog, cu ce dr. ai facut FIV?

Pare ca ne indreptam vertiginos catre FIV2 si incercam sa gasim cea mai buna varianta (speram ca am gasit-o, dar am din ce in ce mai putine sperante).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...