Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Bella, tinerico, stiu ca este greu drumul acesta si ca esti nerabdatoare sa devii mamica. Toate suntem. Dar este un pas maare. Sunt sigura ca te-ai gandit mult si nu ai luat o decizie asa grea cat ai clipi, dar poate nu ar fi rau sa mai vezi si alte opinii medicale. Nici eu nu am mare incredere in medici, insa asta nu ma va face sa renunt la visul de a simti viata in mine dupa "doar" 2 incercari la o clinica despre care sunt multe pareri bune, dar si multe rele. Am pus ghilimele pt ca un singur esec pe mine m-a ingenunchiat, ca apoi sa observ ca sunt mai puternica decat mi-as fi imaginat! Lasa putin timp sa treaca, mai consulta si alti medici, poate vezi opinii diferite! iarta-ma daca te-am deranjat cu parerea mea, pe care nici macar nu ai cerut-o :(

laurita, cum merge stimularea? Bafta multa, sa fie cu ochisori! 

mititica, succes si tie! 

moti, inteleg eu bine, te apuci de fiv 3? Ma bucur ca ti-ai revenit repede.

pup toate fetele  [flor]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

AURA,mai am azi si maine seara menopur 150,

Sambata noapte injectare cu pregnyl si luni

la 10 punctia.Deja nu mai am rabdare.

Am picioarele f umflate mai ales gleznele,

exagerat as putea spune,la prima fiv nu mi s.a

intamplat asa si nu e cazul de hiperstimulare

la mine cu cei 5 foliculi ai mei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor,va citesc si eu zilnic si sunt alaturi de voi in toate incercarile chiar daca nu scriu foarte des.Bella, desi am mai spus o odata ..nu renunta la visul de a purta tu copilasul ,esti atat de tanara..citeste pe forum sa vezi la ce varste au fost reusite si cat au incercat..Eu dupa doua transferuri eram convinsa ca voi face cu donate,ca apoi sa mi intre in cap ideea fixa ca in uterul meu nu se va prinde un pui niciodata.dar citeam din nou aici si spuneam ca datoria mea este sa incerc si iar sa incerc..la a treia incercare am reusit..ieri am implinit 3 luni ,l am vazut atat de clar la ecografie si inca nu mi vine sa cred ca eu sunt cea care asteapta o minune..acum stiu ca nu m as fi iertat niciodata daca nu as fi incercat cu ovocitele mele.nu stiu care minune e mai mare..ca vom avea un copil care ne va semana si e al nostru genetic,asta dupa ce eram ferm convinsa ca nu voi reusi decat poate cu donat,sau ca s a prins in uterul meu cu atatea probleme..sau ca eu nu am renuntat..insa acum cand ma uit inapoi imi dau seama cat de norocoasa am.fost..sunt atat de multe femei care au facut mult mai multe fiv uri..operatii..nu ar trebui sa fii atat de dezamagita dupa doua incercari..ai incredere si mergi mai departe cu alt fiv.meryo..nu stiu daca mai citesti forumul dar tu cu amh ul tau si convingerea ta ca trebuie sa mai incerci m ai determinat sa nu renunt..si multe alte fete de aici!!nu o sa fiu o ipocrita sa spun ca am uitat tot..sau ca acum nimic nu mai conteaza..stau in stres si inca am traume dupa lupta asta ,dar stiu ca acum motivatia mea e alta,si incerc sa ma bucur in liniste .va doresc tuturor puterea sa mergeti mai departe,sa nu renuntati ,nimic nu este imposibil!! Ligiutza,Dea,Aura,Annak,Motisor,Aura,Lore,Ramo,Dana,Velvet,Piscotel astept cu nerabdare sa aud vestea si de la voi!Mititica,mult succes! Si tuturor celorlalte fete! Clemence,Gineta,voi c faceti??Corinka ,te imbratisez !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia20 cat ma bucur sa citesc ce scrii ! Felicitari inca o data ca nu te-ai dat batuta !!! 

Si noi suntem bine , avem 5 luni :) deja baiatul meu a inceput sa fac box cu mine :))) este un sentiment atat de frumos si ii port deja o dragoste atat de mare  [:)]   Ma bucur pentru toate fetele cu burtica iar celor care sunt in tratamente  le trimit toate incurajarile mele si ale lui Smotocel  [bib]

 

ne pregatim de morgologia de trim 2 , abia astept sa ma duc iar la eco sa il vad ! 

 

Va pup pe toate si va citesc in fiecare dimineata !!!  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, nu am scris aici desi va urmaresc frecvent.

Am o intrebare care ma framinta si am decis sa o pun aici.

Cum credeti as putea sa gasesc pe cineva disponibil sa ne cazeze  contra unei plati minime  pe mine si sot (sotul doar in perioada recoltarii ovocitelor, caci atunci e necesar) in Turcia pentru perioada ciclului Fiv.

Am vorbit cu cei de la clinica si cheltuielile de cazare ajung la jumatate din pretul fivului, in total in jur de 5000 euro, ai asta e mult pentru noi, luptam cu disperare pentru un bebelus de mai bine de 7 ani, sint multe care ma ve-ti intelege ca sintem gata sa ne expunem la multe riscuri doar pentru un pui de  om care sa ne faca fericiti.

Am facut deja 3 fiv-uri nereusite acasa si e un caz mai complicat, de asta am ales sa incercam peste hotare.

Deci, ce parere aveti?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor, nu am scris aici desi va urmaresc frecvent. Am o intrebare care ma framinta si am decis sa o pun aici. Cum credeti as putea sa gasesc pe cineva disponibil sa ne cazeze contra unei plati minime pe mine si sot (sotul doar in perioada recoltarii ovocitelor, caci atunci e necesar) in Turcia pentru perioada ciclului Fiv. Am vorbit cu cei de la clinica si cheltuielile de cazare ajung la jumatate din pretul fivului, in total in jur de 5000 euro, ai asta e mult pentru noi, luptam cu disperare pentru un bebelus de mai bine de 7 ani, sint multe care ma ve-ti intelege ca sintem gata sa ne expunem la multe riscuri doar pentru un pui de om care sa ne faca fericiti. Am facut deja 3 fiv-uri nereusite acasa si e un caz mai complicat, de asta am ales sa incercam peste hotare. Deci, ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...