Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

 

 

Buna fetelor, nu am scris aici desi va urmaresc frecvent. Am o intrebare care ma framinta si am decis sa o pun aici. Cum credeti as putea sa gasesc pe cineva disponibil sa ne cazeze contra unei plati minime pe mine si sot (sotul doar in perioada recoltarii ovocitelor, caci atunci e necesar) in Turcia pentru perioada ciclului Fiv. Am vorbit cu cei de la clinica si cheltuielile de cazare ajung la jumatate din pretul fivului, in total in jur de 5000 euro, ai asta e mult pentru noi, luptam cu disperare pentru un bebelus de mai bine de 7 ani, sint multe care ma ve-ti intelege ca sintem gata sa ne expunem la multe riscuri doar pentru un pui de om care sa ne faca fericiti. Am facut deja 3 fiv-uri nereusite acasa si e un caz mai complicat, de asta am ales sa incercam peste hotare. Deci, ce parere aveti?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Esperanza, eu am facut fiv in Turcia in luna Iunie si nici pe departe nu m-a costat cazarea jumătate din fiv. Am facut rezervarea la Byotell, prin agenția Agoda, am plătit pt 9 nopți mai putin de 2000 lei ( am alea o camera superioară) dar se poate sa te coste si mai putin. Mult succes! Si la mine tot fiv nr 4 a fost. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esperantza si pe mine tot in jur la 500-700 dolari m a ajuns cazarea. Nu mai retin exact. Eu am stat tot la Byotell cu 52, apoi cu 56 dolari pe noapte. Hotel f frumos de 5 stele, si am stat 17-19 nopti nici nu mi mai amintesc exact. Deci in nici un caz nu vei depasi macar  1000 dolari .Mult succes in alegerea care o vei lua.


Pup fetele!


Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc mult fetelor, eu am primit informatia despre preturi de la Jinemed Turcia, m-au ingrozit cind le-am vazut. Pentru Fiv au cerut 2300 fara medicamente, in jur de 1250-1400 cazare, plus biletele de avion [fal] . Acasa de asa bani aproape ca imi ajungea de 2 tratamente.Dar dupa citeva cicluri esuate, nu ma mai gindesc la cantitate, ci la calitate, fiecare ciclu lasa o amprenta semnificativa atit asupra modului cum arat,cit si a sanatatii ( dupa fiecare fiv numarul de celule recoltate era tot mai mic).

O zi buna sa aveti

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bella, tinerico, stiu ca este greu drumul acesta si ca esti nerabdatoare sa devii mamica. Toate suntem. Dar este un pas maare. Sunt sigura ca te-ai gandit mult si nu ai luat o decizie asa grea cat ai clipi, dar poate nu ar fi rau sa mai vezi si alte opinii medicale. Nici eu nu am mare incredere in medici, insa asta nu ma va face sa renunt la visul de a simti viata in mine dupa "doar" 2 incercari la o clinica despre care sunt multe pareri bune, dar si multe rele. Am pus ghilimele pt ca un singur esec pe mine m-a ingenunchiat, ca apoi sa observ ca sunt mai puternica decat mi-as fi imaginat! Lasa putin timp sa treaca, mai consulta si alti medici, poate vezi opinii diferite! iarta-ma daca te-am deranjat cu parerea mea, pe care nici macar nu ai cerut-o :( laurita, cum merge stimularea? Bafta multa, sa fie cu ochisori! mititica, succes si tie! moti, inteleg eu bine, te apuci de fiv 3? Ma bucur ca ti-ai revenit repede. pup toate fetele [flor]
.  

 

 

Seara buna dragele mele... Am lipsit ceva timp datorita nenumaratelor evenimente... Vineri am finalizat inscrierea in liceul economic al fetei mele asa ca m.am linistit pentru urmatorii 4 ani ...

 

 

Da Aura deja sunt la fiv 3 cu speranta in suflet ca va fii cu succes ...

 

Promit ca am sa va citesc din urma ... Mititica imi doresc sa spargi ghiata cu vesti bune pentru ca vom urma si noi ...

 

Va pupacesc

 

PS :[flo] velvetina, Dea, Dana, Ramo, Ligi.... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum va iesi stimularea asta.....dar deja sunt panicata .....aseara a fost prima injectie de puregon si menopur si pot spune ca am simtit o durere ......de la aceste injectii.....mai durut si astaseara.....parca la gonal si difereline nu au durut......nu cred ca le mai fac eu.....imi zisei ca maine voi cauta pe cineva sa mi le fac......cred ca ma sperii......offf aseara mi au dat lacrimile de injectia menopur......la menopur am ace de 25G(0.50×25)-acul parca este mai subtire vazui si parca mai putin ma doare cand fac .....24G(0.55×25)- acul parca a fost mai dureros.....nu stiu daca pe voi va durut ....cand ati facut menopur.....dar pot spune ca e tare greu cu injectiile astea !!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mititica eu am in meniu si am avut menopur si nu am avut disconfort la injectie ... Mi-am facut mereu singura toate injectiile si mi-a fost mult mai bine pentru ca am putut sa imi fac incet si in locuri diferite asa incat sa nu am dureri... eu daca azi fac menopur in partea dreapta fata de buric , maine fac in stanga fata de buric... mereu am alternat ... Menopur aveam 5 flacoane pe care le-am facut decat cu o fiola de ser... 

 

Mititica sper sa ai curajul necesar si sa continui .... Gandeste-te ca la final vei avea puisorii tai minunati si puternici ce abia asteapta sa te faca fericita pe deplin...  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

neata  [clo]

 

Moti  [pup]  felicitari fetitei tale! e liceana de-acum!  [biz]

 

Laurita mult succes azi! sa vii cu vesti bune!  [flo2]

 

mititica mult succes si spor la injectat! 

 

si eu mi-am facut mereu injectiile.cu drag si cateodata si cate 5 odata.dar era o bucurie de nedescris... mi-e dor de perioada aia.daca va vine sa credeti.pana si de perioada aia mi-e dor.

 

va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru succesul fiicei tale, Moti, si succes in continuare la liceu!

Mititica, poate cu tinpul te mai obisnuiesti cu ele. Mie Clexane imi dadea batai de cap, dar acum nu mi se mai pare asa de dureros, daca m-am obisnuit cu el.

Apropo, eu aseara "am implinit" 90 de injectii la FIV 4. Si mai am vreo 3 saptamani de injectat, dupa care se pare ca n-ar mai fi necesar Clexane.

Va tin pumnii, fetelor, sa reusiti si va imbratisez cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...