Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laurita, sa fie intr-un ceas bun! Iti tin pumnii stransi!

Mititica, ai o productie buna dupa parerea mea. Multa bafta!

 

Fetelor, va multumesc pentru raspunsurile voastre si in primul rand va multumesc pentru faptul ca nu m-ati judecat desi nu sunteti de acord cu alegerea mea.

Deocamdata nu suntem siguri de nimic in afara de faptul ca cel putin acum nu suntem pregatiti pentru un alt FIV cu atat mai putin un FET la aceeasi clinica. Nu sunt indraptatita sa ma plang, am fost avertizata in legatura cu clinica pe care am ales-o dar din prostie, incapatanare sau pura comoditate am decis sa continuam cu ei. Ne-am facut-o cu mana noastra, nu as vrea sa ma plang, sa arunc cu pietre, ba chiar au fost momente in care m-au surprins placut, prea putine din pacate... Ce m-a deranjat cel mai mult a fost atitudinea lor dupa esecuri, felul in care incercau sa scape de mine. Doctorul cred ca a salvat numarul meu cu un x rosu, ceva, ca nu imi mai raspundea la telefon si nici nu ma suna apoi. Cand l-am sunat cu telefonul sotului nu a raspuns, dar dupa 15 min a sunat inapoi in conditiile in care gasise multe apeluri de la mine, numarul meu stiu sigur ca il avea salvat in telefon (nu stiu cum :), dar sigur il avea salvat) si totusi cand a avut timp sa sune pacientele a ales sa sune la un numar pe care nu il cunostea si nu pe mine care aveam beta negativ de o sapatamana deja si nu imi daduse nicio explicatie. De fapt eu nu cautam explicatii, cautam un plan de atac pentru viitor... Oricum astea sunt detalii... Acum ca ne gandim la mama purtatoare si de la clinica nu ni s-a dat nimic, nicio hartie care sa demonstreze FET-ul,am sunat-o pe asistenta care mereu a fost draguta cu mine, dar mi-a raspuns o colega mai noua. I-am spus ca as avea nevoie de o adeverinta pentru cele doua embriotransferuri esuate. Si m-a tot intrebat de ce imi trebuie. I-am spus ca incercam sa avem copil si prin alte moduri si trebuie sa demonstram ca am incercat FIV. Dar nu s-a lasat pana nu i-am spus ca adeverinta imi trebuie la o clinica din Ucraina. Raspunsul a fost sec, ca nu au de ce sa-mi dea adeverinta, sa ma duc la clinica sa imi dea scrisorile medicale cu tot ce am facut la ei la clinica... Stiu, are logica ce spune, dar scrisorile acelea trebuia sa mi le dea atunci, nu sa sun sau sa merg eu dupa ele mai tarziu. In plus pentru mine ar fi fost mai simplu sa am o adeverinta si sa o traduc doar pe aia decat sa traduc toate scrisorile lor pe care oricum nu sunt convinsa ca mi le vor da... Poate pare o prostie ca ma plang pentru asta, dar m-a lasat cu un gust amar faptul ca dupa mai bine de un an de cand sunt pacienta lor si multi bani cheltuiti acolo, nu imi pot da o adeverinta, lucru pe care eu la telefon l-am numit "favoare", dar de fapt cred ca e dreptul meu... E drept ca sunt daramata psihic in perioada asta, sunt coplesita de mii de ganduri si sentimente, deci sunt sensibila si poate exagerez dar ma doare indiferenta si chiar aroganta cu care sunt tratata de oamenii carora nu numai ca le-am dat multi bani (si cu asta nu spun ca s-au imbogatit cu banii mei care poate pentru ei sunt doar bani de buzunar, dar noi, oameni simpli, am saracit cheltuind banii aia castigati cu greu), dar mi-am pus si viata in mainile lor...

In fine, desi in momentul de fata nu sintem siguri de nimic, tot mama purtatoare ni se pare cea mai buna solutie, dar va trebui sa amanam putin pentru ca eu cu "sotul" meu nu suntem casatoriti. :) Suntem impreuna de 11 ani, de aproape 10 ani locuim impreuna, dar casatoria nu a fost niciodata o prioritate. Am avut mereu alte lucruri de facut si am tot amanat momentul. Din pacate acum va trebui sa facem o cununie civila pe fuga, nici nu imi voi schimba numele pentru ca nu am timp sa schimb actele. :) Ce sa mai zic, suntem niste nebuni. :) Mereu am fost diferiti de restul lumii si se pare ca tocmai asta e destinul nostru: sa fim "altfel" din toate punctele de vedere... Deci, deocamdata ramanem fixati pe ideea de mama purtatoare, dar mai avem cate ceva de facut inainte, ca sa nu mai zic de bani... [batcap] Stim ca intre timp se pot schimba multe, de aceea insist cu faptul ca nu suntem siguri de nimic, insa posibilitatea asta ne da sperante si puterea de a merge mai departe...

Daca ma primiti, as vrea sa mai raman cu voi, si sper sa nu va plictisesc cu postarile mele lungi si haotice. [alcool]

Va imbratisez pe toate si va multumesc ca existati si multumita voua am si eu cui sa-mi descarc sufletul cand simt ca explodez daca mai tin totul in mine...

[flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bella postarea ta ma impresionat foarte tare,te imbratisez cu drag.

Iti doresc multa,multa liniște sa poti sa iei decizia cea mai buna.

Esti binevenita sa rămâi cu noi cat crezi tu.

Cat despre clinica asta ...nu am

cuvinte.....

si eu sunt la o clinica din Grecia dar diferența este de la cer la pământ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ramo, pierdusem sirul fiv-urilor tale, scuza-ma, eram convinsa ca ai facut doar unul. Iti urez multa bafta :* 

Laurita, ma bucur ca ai luat puii acasa, iti doresc o beta super-trooper :p 

Bella, desigur ca te primim, de ce nu? Astept cu interes postarile tale! Orice ai decide, noi suntem alaturi de tine. Despre clinica si eu am tot auzit chestii, multe nu tocmai placute. Dar am auzit si f multe reusite, si chiar nu mai stiu ce sa cred, tocmai de aceea prefer sa o scot de pe lista mea decat sa regret apoi, sa spun ca stiam si am mers orbeste inainte. Poate gresesc, poate nu este asa. dar...asa simt eu. 

Pupici pt fiecare  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana,  [flo2].

Cunosc povestea ta pentru ca desi nu am scris de multe ori, v-am citit! Imi pare rau ca ai trecut prin atatea! Sunt sigura ca va fi bine pana la urma si ma bucur ca ai ales o clinica de incredere, e foarte important sa simtim ca suntem pe maini bune. Mult succes iti doresc in continuare!

 

Aura, da, stiu ca au si multe reusite, tocmai de aceea nu le-am reprosat faptul ca nu am ramas gravida. Dimpotriva, daca eu as crede macar in adancul sufletului ca la alta clinica as fi reusit, acum nu m-as gandi la mama purtatoare, ci as lua-o de la capat cu alti doctori, dar eu sunt convinsa ca la mine nu se poate (din mai multe motive, dar nu vreau sa scriu iar un roman :) )... Noi regretam alegerea dar nu strict pentru esecuri pentru ca, repet, eu sunt convinsa ca la mine nu se poate, ci pentru ca felul in care am fost tratata dupa esecuri a fost o sursa de stress in plus, aveam impresia ca ma lupt cu morile de vant si sincer, daca nu mi-ar fi vorbit asa asistenta cand i-am cerut adeverinta, nici nu as fi scris aici despre ei, dar atitudinea asta a readus la viata frustrari mai vechi... Iti doresc mult succes indiferent de clinica pe care o vei alege!

Laurita, trebuie sa fim casatoriti ca sa putem apela la mama purtatoare. In plus, doctora de familie tot insista sa ne casatorim ca sa putem face FIV gratuit aici in Italia (desi deocamdata nu vrem sa mai facem FIV, dar e bine sa avem si optiunea asta daca ne razgandim)... O vom face pe fuga pentru ca putem merge in Romania doar doua saptamani in august, iar ca sa facem aici trebuie oricum sa mergem la ambasada, apoi la prefectura si italienii au un stil mai lent iar noi nu mai putem lipsi de la servici ca sa alergam dupa toate hartiile astea asa ca vom face cununia in concediu in Romania.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita iti tin pumnii.

Bella indiferent de ce ai decide, noi nu judecam si suntem alaturi de tine.

Moti fecilitari pt fata si multe realizari si te astept cu un rezultat mult dorit si sper ca sa fie ultimul tratament pe care il faci.

Dea sper ca esti bine. Pisco ce mai faci? Nikos sper ca esti bine. Velvet, eu zic ca ai ceva frumos pregatit. Mititica iti tin pumnii. Ramo, Dana si restul va imbratisez.

Eu va citesc in fiecare zi si nu ma pot desparti de voi, chiaf daca ar trebui.

Bebe ma tine activa si nu imi mai ajunge timpul pt nimic, dar nu uit de voi.

Va pup cu drag si va imbratisez.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetele,am luat puii acasa,2 de f buna calitate.Astept cu nerabdare beta pe 31 iulie.Sper din suflet sa ramana puii cu mine.Va pup pe toate!!!Bafta mititica!!!

 

 

Succes Laurita!

 

Ti.a schimbat ceva acum la tratamentul de dupa transfer? Ma refer la progesteron injectabil...

A folisit ceva in plus la transfer?

 

Te pup

 

 

Babute va pup pe toate

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...