Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

MITITICA,mie mi.a dat de facut cetrotide(in locul lui diphereline)inclusiv pana sambata dimineata,si sambata seara la ora 20.00 si la ora 00.00(12 noaptea)am facut pregnylul.Din cate stiu eu se da ca sa nu ovulam mai devreme decat trebuie.Si punctia a fost luni.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Fetele, sunt si eu pe aici :). Ramo, Mia, Miki, Velvet, multumesc ca va ganditi la mine, sunteti minunate. Am fost plecata o saptamana in concediu si m-am relaxat cum nici nu visam. Ma simt foarte bine, detasata de FIV (desi nu in totalitate), relaxata...Nu-mi amintesc de cat timp nu m-am mai simtit atat de bine. Daca as reusi sa dau jos si cateva kg, ar fi perfect :))

Cred ca pana la urma voi face o ultima incercare in toamna. Sincera sa fiu, o fac doar pentru a nu-mi reprosa mai tarziu. Pentru prima data dupa mult timp privesc cu alti ochi adoptia. Asa de mult m-am detasat, incat ma ingrozeste ideea de a o lua de la capat cu o noua procedura. Parca e mai simplu sa astept sa-mi intalnesc fetita pe care va hotari Dumnezeu sa mi-o trimita, decat sa trec iar prin chinul (mai mult psihologic) pe care il presupune o fertilizare in vitro... Dar o voi face daca histeroscopia si celelalte analize imi vor permite. De data asta sper sa nu ma mai agat cu atata inversunare de procedura. Daca nu va fi sa fie nici de data aceasta, oricat de greu va fi, inteleg acum ca in timp durerea se atenueaza si pot accepta sa nu fiu mama naturala a unui copil. Poate intr-o zi voi fi mama unei fetite adoptate :). Cine stie ce surprize imi rezerva viata...
 
Corinka, ma bucur ca esti bine si sper sa ne dai doar vesti bune. Sarcina usoara in continuare!
Laurita, Doamne ajuta sa primesti vestea cea buna la sfarsitul acestei luni! 
Miki, e foarte bine ca te tine activa bebelul :) Nu pot decat sa-mi imaginez cat de multa fericire e in sufletul tau cand ai copilul in brate dupa atata chin...
Mititica, injectare placuta (daca imi permiti sa spun asta) si mai ales cu rezultate bune! 
Lore, e foarte bine ca te plimbi. Profita din plin de vara :). Postarea ta m-a adus cu picioarele pe pamant, credeam ca pot face procedura in primele doua saptamani din septembrie, insa daca PK e in concediu ultimele 2 saptamani din august, ma tem ca nu e posibil. 
Motisor, felicitari pentru fiica ta!
Ramo, concediu placut! Sa iei cea msi buna decizie pentru FIV 3.
Velvet, cand pleci la sora ta? Concediu placut sa ai! Sara pupa boticul lui Spalacila :)
Dana, o imbratisare virtuala pentru tine si catelul tau :)
Raisa, ce ai mai facut cu grecii? Ai hotarat cand incepi? Sper ca ai rezolvat cu banca (si eu voi face refinantare). Tin pumnii stransi.
Ligiutza, ma bucur mult ca te-ai hotarat sa mai incerci. Indiferent ce decizi, iti doresc sa se indeplineasca dorinta de a deveni mamica!
Mia, sper ca n-ai mai avut probleme si ca sarcina decurge bine. Doamne ajuta in continuare!
Gineta, ma bucur ca Smotocel e bine :). Sarcina usoara in continuare!
Bella, succes iti doresc, indiferent de alegerea pe care o faci!
Marushelu, sper ca esti bine si tu si bebe. Sarcina usoara in continuare!
Dea, sper ca esti bine... Ne e dor de tine. Cand ai timp/net/dispozitie, poate poti intra sa ne dai un semn de viata. Ne lipsesti :)
Aura, AnnaK, Clemence, Anna si celelalte fete, un gand bun pentru fiecare!
 
Sper ca nu v-am plictisit prea tare cu postarea asta lunga cat o zi de post:)). E felul meu de a va arata ca va citesc si ma gandesc la voi, chiar daca in ultima vreme postez foarte rar. 
Numai bine tururor!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotica, ma bucur sa te stiu aproape!

Iti tin pumnii stransi, vei fi o mamica grozava!

O vacanta, cat de scurta, inainte de fiv face minuni, o spun din experienta!

Va pup pe toate si va imbratisez strans!

Si da, Dea, ne lipsesti! Nu doar Piscotelei ii e dor de tine!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Piscotel  [pup]  [cupisi] pupam si pe Saricica  [clo]  eu sunt pe la ai mei, pisi meu a ramas singurel, vreo saptamana.sunt f trista din cauza asta...fac naveta intre acasa si ai mei,nu pot sta mereu singura,chiar daca il am pe pisi.peste vreo 3 saptamani plec.ma bucur ca esti mai bine.

 

si eu citesc zilnic,dar nu mai am mare lucru ce sa spun de mine.intru sa va incurajez pe voi.

 

va pup.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel  [flo2] ! Laurita,te asteptam cu o beta maare maaaare de tot!! Eu m am mai linistit ,am fost la.eco,este totul bine,placenta este la locul ei desi si in zona aceea sunt calcificari dar Doamne Doamne are grija de noi.Se pare ca avem.un baietel ,bucuria cea mai mare a tatalui..iertati ma daca mai vin cu detalii,incerc sa nu vin ca nuca n perete aici,de azi voi fi prezenta mai mult pentru incurajari! Credeti ma.ca eu si acum simt asa furnicaturi cand aud de copii..nu vreau sa fiu un stres pentru voi! Vreau sa va spun ca va admir pe toate cele care incercati ,care nu va dati batute..pentru mine voi sunteti niste luptatoare si meritati tot respectul din lume..astept cu nerabdare sa deveniti toate mamici, nu conteaza prin ce metode!va imbratisez cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, buna atitudine, asa imi doresc si eu, sa nu ma mai agat de fiv cu dintii, sa spun fie ce-o vrea Domnul. Inca lucrez la psihic in sensul asta, si nu voi incepe o noua fertilizare pana nu reusesc s si simt asta, ca de spus spun deja si eu   [flo2]

Mia, nu cred ca e cazul sa te simti aiurea sa ne spui despre tine si sarcina ta. Eu ma bucur enorm pt fiecare reusita! Cu fiecare spun "uite domne ca se poate!" Doar prin alte reusite ale fetelor la care sarcina vine atat de greu si dupa atatea incercari pot merge mai departe, imi da puterea si speranta ca va veni si momentul nostru. 

Restul fetelor, wee placut! 

Va pup din Vama :p

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris o postare lunga dar vad ca nu  apare aici. Am pus-o si la donate, poate intrați pe acolo si ma ajutati cu un raspuns.

Pistocel, multumesc ca te-ai gandit la mine. Eu merg inainte cu grecii, ca nu prea am alternative. Vad ca la unele clinici este mai ieftin decat in Cehia,cu donate, daca ai partener in dotare. Vedem. 

Este greu sa accepti, pentru cele care ne dorim copii, faptul ca nu poti sa-i ai. Am langa mine prietene, colege care efectiv nu vor.  Mai toate imi zic ca este greu sa cresti un copil. Cariera sau viata proprie le este suficienta. Desi nu mai am putere sa muncesc cat as vrea sa fac, totusi cred ca pot sa am si un copil. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...