Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Acum sa va povestesc despre un prieten. Eu il consider prieten si el pe mine, desi ne-am vazut de doua ori, cand a fost la mine la consultație. Corespondam pe dacebook, telefon, Whastapp. Ca asa se poarta azi. Cand l-am cunoscut era devastat de al doilea divort. Vroia custodia copilului si nu a reusit sa o obtina. Are 3 copii, 2 din prima si un copil din a doua. Mi-a zis acum doua luni ca mai vrea copii,ca ii plac si vrea zece! I-am spus ca e greu sa mai gasrascadoar o femeia care sa vrea sa-i faca inca sase! Poate mai multe. A zis ca nu  conteaza. Are 51 ani. Miercuri mi-a zis ca are adoptat si un băiat, acum in vărsta de 23 de ani. El, barbat, ii creste. Fetita cea mica sta mai mult la el si cred ca cand va ajunge la zece ani, sigur o va obtine in instanta. asa ca daca vrei, poti sa ai copii. Daca el poate, putem sa  noi. Va pup

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Raish, scuze ca ma bag si eu, nu e treaba mea, dar am citit nu mai stiu pe care topic ca ai 2 pretendenti, iar unul chiar isi doreste sa aibe copii si ma intrebam de ce nu faci fiv-ul cu el. Nu ar fi mai simplu?

Va pup fetelor! Duminica placuta tuturor!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, suntem bine. Stau mai mult la orizontală, dar altfel mă simt bine. Am ajuns in 18 săpt, am aflat că o sa fie băiețel. Mai scriu la gravidutze fivoase.

Mă bucur că te-a ajutat concediul. E o lupta foarte grea și avem nevoie să reîncărcam bateriile.

Bafta multa să ajungi mămică cat mai repede pe orice cale vei merge! [flo2] [flo2] [flo2]

Corinka, așa zic și eu,  să naștem și apoi consideram că am reușit. 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Raish, scuze ca ma bag si eu, nu e treaba mea, dar am citit nu mai stiu pe care topic ca ai 2 pretendenti, iar unul chiar isi doreste sa aibe copii si ma intrebam de ce nu faci fiv-ul cu el. Nu ar fi mai simplu?

Va pup fetelor! Duminica placuta tuturor!  [flo2]

Ana, poate ca voi face cu el dar avand in vedere varsta, tot cu donate o sa fac. Nu cred ca as reusi natural. Deocamdata stie ca am facut si intentionez sa fac dar nu am mers cu dicutia mai departe. Incerc sa-l cunosc mai bine, si sa nu fie o decizie pripita. 

Apoi, nu toti sunt la curent cu tehnicile despre FIV. Inca nu i-am zis ca nu fac cu ale mele. Stie ca merg pentru investigatii si ca voi decide apoi ce voi face. Va tin la curent.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

RAMO,am avut tot protocolul schimbat.Pt ca nu am luat ac.uri ca nu mai aveam timp si nu ma incadram pana cand pleca dl dr in concediu mi.a dat cetrotide in loc de diphereline,gonal in loc de menopur,a ramas menopur si zomacton am avut in plus care e pt calitatea ovo.Clexane am inceput de azi dupa transfer si in afara de acid folic si vitaminele ori elevit ori cele prenatal formula,am si proluton injectabil de 2 ori pe saptamana.Atat.Dar m-a dus dublu tratamentul fatza de data trecuta.Adica 7500 in loc de 3500 cat a fost prima oara pt ca o fiola de cetrotide e 100 ron si am facut vreo 14 cred,iar zomactonul e 450 fiola si se fac 5(1 la 2 zile).Plus ca mi.a mai dat in plus gonal si menopur fatza de cat aveam in schema,plus ubiquinolul de l.am luat din februarie fara intrerupere pana la punctie.Pe asta nici nu l.am mai socotit.Si dl dr mi.a zis sa continui cu vitaminele si seleniul de la prima fiv fara intrerupere.Oricum nu.mi pare rau.Si cu tratamentul cu euthirox pt tiroidita mea si cu polipul scos ,si tot tratamentul in plus,eu zic ca mai mult de atat nici nu avea ce sa.mi mai dea sau sa.mi mai faca. Totul tine de Doamne Doamne si de corpul meu. Mi.am luat medical si cum soața e la munca am chef de vorba,asa ca am scris un roman.

 

 

Doamne ajuta!

 

Acu nu mai conteaza costurile. Important este sa fie "cu ochi", cum zic batranii...

 

Eu mai am in plus si plimbatul pana la Buc... Asta ma omoara mai mult...

 

Is tare curioasa ce imi spune acum... Astept sa intru la el.

 

Te pup si hai cu beta mare :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetele, sunt si eu pe aici :). Ramo, Mia, Miki, Velvet, multumesc ca va ganditi la mine, sunteti minunate. Am fost plecata o saptamana in concediu si m-am relaxat cum nici nu visam. Ma simt foarte bine, detasata de FIV (desi nu in totalitate), relaxata...Nu-mi amintesc de cat timp nu m-am mai simtit atat de bine. Daca as reusi sa dau jos si cateva kg, ar fi perfect :)) Cred ca pana la urma voi face o ultima incercare in toamna. Sincera sa fiu, o fac doar pentru a nu-mi reprosa mai tarziu. Pentru prima data dupa mult timp privesc cu alti ochi adoptia. Asa de mult m-am detasat, incat ma ingrozeste ideea de a o lua de la capat cu o noua procedura. Parca e mai simplu sa astept sa-mi intalnesc fetita pe care va hotari Dumnezeu sa mi-o trimita, decat sa trec iar prin chinul (mai mult psihologic) pe care il presupune o fertilizare in vitro... Dar o voi face daca histeroscopia si celelalte analize imi vor permite. De data asta sper sa nu ma mai agat cu atata inversunare de procedura. Daca nu va fi sa fie nici de data aceasta, oricat de greu va fi, inteleg acum ca in timp durerea se atenueaza si pot accepta sa nu fiu mama naturala a unui copil. Poate intr-o zi voi fi mama unei fetite adoptate :). Cine stie ce surprize imi rezerva viata... Corinka, ma bucur ca esti bine si sper sa ne dai doar vesti bune. Sarcina usoara in continuare! Laurita, Doamne ajuta sa primesti vestea cea buna la sfarsitul acestei luni! Miki, e foarte bine ca te tine activa bebelul :) Nu pot decat sa-mi imaginez cat de multa fericire e in sufletul tau cand ai copilul in brate dupa atata chin... Mititica, injectare placuta (daca imi permiti sa spun asta) si mai ales cu rezultate bune! Lore, e foarte bine ca te plimbi. Profita din plin de vara :). Postarea ta m-a adus cu picioarele pe pamant, credeam ca pot face procedura in primele doua saptamani din septembrie, insa daca PK e in concediu ultimele 2 saptamani din august, ma tem ca nu e posibil. Motisor, felicitari pentru fiica ta! Ramo, concediu placut! Sa iei cea msi buna decizie pentru FIV 3. Velvet, cand pleci la sora ta? Concediu placut sa ai! Sara pupa boticul lui Spalacila :) Dana, o imbratisare virtuala pentru tine si catelul tau :) Raisa, ce ai mai facut cu grecii? Ai hotarat cand incepi? Sper ca ai rezolvat cu banca (si eu voi face refinantare). Tin pumnii stransi. Ligiutza, ma bucur mult ca te-ai hotarat sa mai incerci. Indiferent ce decizi, iti doresc sa se indeplineasca dorinta de a deveni mamica! Mia, sper ca n-ai mai avut probleme si ca sarcina decurge bine. Doamne ajuta in continuare! Gineta, ma bucur ca Smotocel e bine :). Sarcina usoara in continuare! Bella, succes iti doresc, indiferent de alegerea pe care o faci! Marushelu, sper ca esti bine si tu si bebe. Sarcina usoara in continuare! Dea, sper ca esti bine... Ne e dor de tine. Cand ai timp/net/dispozitie, poate poti intra sa ne dai un semn de viata. Ne lipsesti :) Aura, AnnaK, Clemence, Anna si celelalte fete, un gand bun pentru fiecare! Sper ca nu v-am plictisit prea tare cu postarea asta lunga cat o zi de post:)). E felul meu de a va arata ca va citesc si ma gandesc la voi, chiar daca in ultima vreme postez foarte rar. Numai bine tururor!!!

 

 

Pupe :*

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

piscotel  [flo2]  ma bucur ca esti bine si super relaxata :) 

 

si eu va citesc mereu , nici nu am intrat pe alt grup pentru ca aici mie bine cu voi ;) Noi suntem bine , exceptand faptul ca am o constipatie cronica care imi da batai de cap plus hemoroizi ....am incercat din alimentatia tot ce este posibil , supozitoare cu glicerina , miniclisma ...nu functioneaza nimic ! 

 

Acum iau Lactoza de 2 zile , nu stiu daca va avea efect ...desi sper sa rezolv cat mai repede :( 

 

va pup pe toate si va trimit toate gandurile bune si mereu sunteti in rugaciunile mele ! va imbratisez  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor......vreau sa zic....ca sa schimbat ziua punctiei...o vom face miercuri la 13.....sunt programata....azi mai cumparai un orgalutran il facui la ora 14.......si la noapte la ora 3 ....trebuie sa fac...diferline si pregynil..... daca progesteronul nu i mare si nu apar alte probleme.......embriotransferul il vom face sambata.....acum depinde totul de mine.

Va pup si miercuri dupa punctie .....vreau sa ies la raport.....cu productia mea....sper sa fiu fresh dupa.

Multumesc tare mult ....ptr sustinere.....va m ati ajutat foarte mult moral.....virtual....ptr mine a contat foarte mult !!!

  [flo2]  [alap]  [alap]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...