Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ligiutza, si eu ma gandesc asa uneori. dar azi m-a sunat o buna prietena care are de vreo 10 ani o boala destul de urata, dar stagna de cativa ani. a avut "verde" la facut copii, a facut 2 copii, toate bune si frumoase... ieri spunea ca mai vrea unul. isi programase pentru la anul. la cei 2 copii a ramas in prima(!!!!) luna de incercare. nu neaparat o invidiam, dar simteam ca e nedreapta viata.

dar azi m-a sunat sa-mi spuna ca a facut un RMN si boala ei s-a extins si agravat. nu ma asteptam, desi mai am un caz in familie cu acea boala si este nemiloasa. se gandeste la ce e mai rau...iar eu efectiv ramasesem blocata si nu stiam ce sa ii spun. mi-am propus sa nu ma mai gandesc asa, poate ar trebui sa ma multumesc cu faptul ca suntem sanatosi, sa incercam sa facem copii, dar sa nu mai fie asta telul vietii. 

nu o sa pot mereu sa gandesc asa, dar cu siguranta o sa incerc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Of Aura imi pare rau, stiu ca viata e nedreapta de multe ori...sper sa fie bine cat mai mult timp pentru ea.

Laurita sa ai gura aurita. Si sa fie bine si la tine sa tii bebelusii in brate.

Gineta da incerc sa gandesc asa si de multe ori reusesc. ma bucur de ce am si ca sunt sanatoasa cat de cat. Dar pe moment cd mai aflu de cate o veste din asta cum ca a reusit f repede ma apuca crizele...imi trece in cateva ore...dar...stiu ca nu ar trebui sa gandesc asa ca imi fac singura rau...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiutza te imbratisez cu drag,am fost unde esti tu,am avut cam același sentimente,sunt greu de controlat si sunt oarecum normale.

Nu suntem defecte,SUNTEM SPECIALE.

O sa vina si rândul nostru într-o zi de asta sunt sigura.

Fetelor va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Pfff Dana, chiar incepusem sa cred ca am luat o prin balarii, mai ales ca sotul ma cearta si nu ma intelege... Asa cd stiu ca nu sunt singura care a gandit sau gandeste asa parca imi mai da speranta ca nu am innebunit [batcap]

Barbatii nu înțeleg chestiile astea....

Esti o ființa umană care are sentimente.

Acum cv timp am aflat din greșeala (soțul imi ascunsese)ca verișoara soțului e gravida si prietena varului este gravida.......cred ca iti imaginezi cum m-am simțit eu mai ales ca nu programasem fiv măcar sa am speranța ca reușesc asa...cand a născut prima din ele soțul a fost acolo nah asa se face si eu eram acasa plina de gelozie si suferința,nu am avut si nu am nimic cu ele personal doar ca imi aduceau aminte de infertilitatea mea,acum copii lor imi sunt asa dragi....mai ales băiatul,dupa ce il vad plâng o zi întreaga ca imi aminteste de băieții mei si chiar daca nu i-am vz asa cred eu ca ar fi aratat....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiutza, sentimentele acestea sunt normale, la fel am simtit si eu, de fiecare data cand auzeam ca vreo cunostinta a ramas gravida, dar imagineaza-ti  cum a fost cand la 2 saptamani dupa ce la mine s-a oprit din evolutie, cumnata mea m-a anuntat ca e gravida, am plans juma de noapte, dimineata cand m-am trezit aveam ochii foarte umflati, nu stiam cum sa ii ascund sa nu isi de-a nimeni seama ca am plans si iti dai seama ca nu a fost din rautate doar era vb de fratele meu si m-am bucurat cu adevarat pt ei, dar pur si simplu nu m-am putut controla. Acum bebelinul lor are 2 lunite si curand vine si al meu, speram sa se inteleaga ca fratii, mai ales ca va fi asa mica diferenta intre ei. 

Stiu ca e greu, dar trebuie sa crezi ca va fi bine si pt tine si mai ales sa nu renunti la aceasta lupta!

Lauryta cum esti? Mai ai rabdare?

Va pup pe toate fetelor! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ANA,sunt bine oarecum,nu mai am rabdare deloc,doar ca am luat.o si eu pe aratura putin,ma tot gandesc daca mai sunt puii cu mine,apoi zic ,da de ce sa nu fie,mai am 4 zile.Azi nu mai pun.Ma batea gandul de pipi test dar mi.e frica rauuu,nu am curaj,asa ca mai stau.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...