Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Buna dimineata.....iertati ma ca nu am scris imediat dupa punctie ....dar am avut o stare mai ciudata......punctia a fost la ora 16.....noi la clinica am  fost la ora 11......si acum sa va povestesc......pe drum m a luat un frig si o diaree din senin.......dar a fost pe moment . ...cand ne am cazat...nu am mai avut nimic.....si am patit o cu venele....sau ascuns toate si am luat multe intepaturi......a venit dn dr.anestezist si dansa mi a gasit o amarata de vena.....si la cat frig imi era.....cu greu au reusit.....sotul....imi zicea ....ca ce am de mie frig......ca si data trecuta. ...tot asa probleme ca mi a fost frig.....si el cred ca fim cauza stresului la luat o durere de burta ca numai la baie a stat pan la punctie

 

Am obtinut 13 ovocite.....9 de pe OS si 4 de pe OD......vineri au zis .....ca ne anunta. ...daca avem embrionii  si ce calitate au .....si daca facem transferul.....sambata sau luni.

 

Am primit antibiotic pe vena inainte de punctie si perfuzie glucoza...

Ca tratament iau crinone intravaginal ....pana la ET

Va pup si astept sa vad cati pinguinii am [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

laurita nu te grabi cu pipi test , am mai zis la mine abia dupa vreo 12 zile era pozitiv , in schimb ai eu m-am grabit si dupa 8 zile am facut Beta care a iesit 54 ! Daca nu ai rabdare , mai bine Beta decat test normal !  [flo2]

 

Mititica sa fie cu noroc!!! Emotiile ne dau de furca mereu in momentele importante [batcap]

 

va pup pe toate  [flor]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, Corinka, nu aveti nici un motiv sa parasiti grupul. Pe mine ma sperie când cineva ramane insarcinata si apoi nu mai da niciun semn de viata. Probabil sunt eu mai prapastioasa, dar ma gândesc numai la rau când dispare cineva. Ramaneti aici, sunteti un exemplu ca se poate. Asta ne ajuta moral mult pe noi, cele care inca speram... Ca sa nu mai zic ca puteti ajuta alte fete, impartasind din experientele voastre, raspunzand intrebarilor fetelor mai noi, etc.

Corinka, Laurita, va multumesc ca macar voi credeti ca voi fi o mama buna [:)] Daca ati stii voi cate indoieli ma macina, cate intrebari imi adresez, cata neliniste ma cuprinde gandindu-ma cate lucruri s-ar putea intampla...

Mia, sa se faca mare baiatul si sa va cunoasteti la termen!

Dea, un gand bun pentru tine! Multumesc pentru semn [pup] 

Laurita, Doamne ajuta sa fie testul pozitiv, indiferent ce test te decizi sa faci!

Mititica, felicitari, e foarte bine! Sa fie cat mai iubarete si sa rezulte embrioni sanatosi!

Velvet, [pup]  [cupisi] 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata fete,nu ,nu fac pipi test,rezist pana luni la beta.Eu am avut si embrioni de ziua 3 ,asa cine a avut cu blasto sigur se pozitiveaza testul mai repede.M.a tot gandeam sa ma duc maine dimi la beta,dar m.am razgandit.Stau pana luni,daca e sa fie,macar sa fie mare.Daca fac beta mai devreme si iese valoare mica,iar ma panichez.Stiti ca va spuneam ca ma doare burta mai mult ca o presiune.M.am trezit de dimi cu durere mai puternica ,iar acum plecand de acasa la medicul de familie mi.a dat niste crampe de

nu mai nimeream sa ma asez.Si inca ceva ciudat,eu sunt fff constipata de felul meu,ies la multe zile sau cu supozitor,acum fac numai asa deranjat sa zic(scuze de detalii)dar numai o data pe zi,adica nu am diaree.Pai nu am patit asa de cand ma stiu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza fete,

Piscotel stai linistita si eu imi pun tot felul de intrebari...iar cd l-am cunoscut pe sotul meu, acu multi ani (13) mereu i-am zis ca eu nu vreau copii (de frica ca nu pot avea grija de ei, ca voi fii o mama rea, iresponsabila....si multe altele) Cred ca este normal sa gandim asa, mai ales daca ne pasa de educatia si ingrijirea lor.

Laurita ai rabdare cu beta, stiu ca e greu dar mai ai un pic pana ne dai pe spate cu el (de cat de mare o sa fie) [bib]  [bib]

Gineta, Corinka, Ana, Mia, Maru si celelalte fete cu bebei la purtator sarcina la termen

[flo2]  [flo2]  [flo2]  [flo2]

Dea un mare pupic

Mititica sa ai embrioni de buna calitate si lipiciosi

Velvet, Motisor hai la bauta [alcool]

Noi ne-am hotarat pt noiembrie sa facem embrioadoptie. 

Care din voi stiti cu cat timp inainte se face histeroscopie ca sa fie valabila? Mi-as dori sa fac(cu toate ca imi este frica) ca sa nu regret mai apoi si sa ma invinovatesc ca dc faceam poate era altfel

A de aseara am inceput sa i-au melatonina jumatete de pastila, si acu cam mor de somn. Ce zici Maru sa mai scad doza? I-au jumate din pastila de 3. Sau sa mai i-au cateva zile si sa vad dc ma reglez?

Am scris romane, ma scuzati....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. .....eu sunt multumita de productie.....sper sa fie lipiciosi 9luni Laurita te astept cu vesti bune !! Mai am si eu ceva ne lamuriri.....stiti cam cat se plateste separat embriotransferul ?

 

 

 

 

PS :: avem 8 embrionii din Fiv cu ICSI+mediu cu factor de crestere embyogen......astept ziua de vineri ?

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LIGIUTZA,sa dea Dumnezeu sa fie beta mareee.Felicitari sotului ca accepta embrioadoptia,al meu ar fi de acord cu ovo donate si cu sperma lui.Atat.E mai egoist .E mare lucru ca accepta,mai ales ca.mi amintesc ca el e ok,fara probleme.

MITITICA,felicitari pt embrionasi.Unde am facut eu la Medlife,eu am avut FIV clasic si am dat 7900,la FIV cu ICSI e putin mai scump,9100 parca,dar cred ca depinde si de clinica.Cel mai bine intrebi la clinica unde faci.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc frumos, Ligiutza, mult succes si tie!

Cred ca intrebarile astea sunt normale, si eu mi le pun adeseori si nu numai eu, ci si sotul. Noi suntem intr-o vacanta foarte scurta si am ajuns la Sinaia cateva zile. Tot vedem cupluri cu copii si ii spuneam ca de la anul nu vom mai fi doar noi doi in vacante, iar el se intreba daca ne vom descurca. Ei bine, trebuie!

Sambata fac 11 saptamani, iar la medic voi merge saptamana viitoare, joi sau vineri, pentru testul Nifty. Voi fi trecut atunci de 11 saptamani si doua zile, care e pragul groazei pentru mine pentru ca asta era varsta sarcinii la care am descoperit SOE dupa FIV 1.

Pana nu nastem un copil sanatos nu scapam de temeri, dar sunt constienta ca sunt deja o privilegiata sa am asemenea temeri, asta insemnand ca am trecut cu bine peste etapa beta si peste primele ecografii.

Va doresc din suflet tuturor sa ajungeti in aceasta etapa si sa ajungem toate cu bine la finalul mult dorit: nasterea unui bebe sanatos.

Dupa aceea incep alte "lupte" si griji, dar acelea nu mai tin de fertilitate.

Va pup cu drag!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...