Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Salutareeee! [flo2] Am revenit si eu la program normal....ultima excursie a fost un dezastru...strandul de la Hajduszoboszlo(Hu) nu mi-a placut deloc deoarece era ffff multa lume, iar dupa 4 zile a venit o furtuna groaznica pe acolo de a maturat tot in jurul ei...copacii i-a scos cu radacina si i-a aruncat in bazin, sezlonguri zburau, tomberoane, haine, pancarte, tarabe...dezastru! Pana noaptea au lucrat pompierii si am stat 1 zi fara curent....acum am revenit si totul decurge lin.

     Azi am programare la gine sa vedem cum e chistul...i-am scris si lui PK iar el e de parere ca ar trebui sa amanam Fiv pe incep.de sept.caci e in concediu pana atunci...asta e! Nu am ce face, chiar daca sunt putin suparata si ingrijorata, deoarece incepe scoala si nu vad cum as putea lipsi, iar sotul trebuia sa se intoarca la lucru in 4 sept....asa, va trebui sa inventam un alt plan de bataie!

     Laurita nu zic doar ca sa te incurajez dar la mine din 3 sarcini acelasi simptom de scaun moale sau o usoara diareie a fost primul simptom mai ales ca eu intotdeauna eram constipata inainte de cm si sunt si acum....deci inca un pic si aflam, pana atunci muuulta rabdare si relaxare! [flo2]

     Marushelu...ce repede trece timpul! Felicitari pt cele 18 sapt si pt baietel!!! [flo2]  sa csarcina usoara in continuare!

    Mititica frumoasa productie!Ai sa vezi ce embrionasi puternici o sa iasa, dornici de cuibareala la mami in burta! [flo2]

    Dea [flo2]  Piscotel deci pe sept suntem impreuna la PK?  Motisoor unde esti? [:)]

     Fetelooor...pupici cu bale la toate! [:-)))] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mititica, felicitari pentru productie! sa fie iubareti, lipiciosi, si sa stea cu tine 9 luni!

La Medlife transferul costa 1850 lei (incepand cu al doi-lea -primul transfer, fie cu embrioni fresh, fie cu congelati in cazul hiperstimularii- este inclus in pretul initial al fiv-ului). Preturile difera insa f mult de la o clinica la alta. nu mai stiu unde ai facut tu, dar ar trebui sa aiba preturile pe site.

multu succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mititica, sa fie cei mai lipiciosi  embrioni!!

Corinka, nu stiu daca ai mai spus si nu am retinut eu, ai aflat daca veti avea baietel sau fetita? Sau poate e prea devreme? Prietena mea a aflat abia dupa ce a trecut de 5 luni, pentru ca nu il surprindeau niciodata intr-o pozitie potrivita :)

Lore, bine ai revenit! Nu cred ca ne vom vedea in septembrie, probabil ca in octombrie-noiembrie voi merge...Habar nu am...Nici pe PK nu l-am mai contactat.

 

Intrebarea adresata de Ligiutza o am si eu, daca stie cineva raspunsul....Histeroscopia trebuie facuta cu o luna inainte de FIV sau e ok sa treaca si mai mult timp (2-3 luni)? Desigur, cred ca important e si ce vede medicul. In cazul in care se descopera un polip, cred ca daca trece mai mult de o luna de la histeroscopie la FIV, acesta poate recidiva. Parca citisem asta undeva...dar nu sunt 100% sigura. Daca cineva detine informatia corecta....eu ii multumesc in avans [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]

 

Piscotel  [pup] eu de f data am facut histeroscopia si laparoscopia cu o luna pauza pana la ET.

 

Ligia  [flo2] eu acum cativa ani cand am aflat ca cumnata mea de atunci a ramas insarcinata cum a lasat AC urile,am fugit,m-am inchis intr-o camera si am urlat,urlat,cu toti plamanii mei...nu,nu esti singura.plus multe altele...

 

mititica mult succes!

 

va pup pe toate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiutza, eu am citit ca majoritatea fetelor au facut histeroscopia in ciclul anterior fertilizarii. Citeste si despre Endo Injury daca tot faci histeroscopie, poate vrei sa faci. din cate inteleg unii medici spun ca ajuta, altii ca nu are nicio treaba. eu mi-am trecut in carnetel sa solicit, sa fiu impacata ca fac tot ce pot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LIGIUTZA,eu am facut histeroscopia la jumatea lui aprilie pt ca trebuia sa fac fiv in mai,unde mi.a gasit si scos polipul,dar s.a amanat pana in iulie din cauza tsh marit.Am intrebat.o pe dna doctor cu care am facut histero si mi.a zis sa nu aman mult fiv.ul pt ca polipul poate recidiva,dar nu e obligatoriu sa creasca iar si asa 2-3 luni e ok,daca recidiveaza nu creste chiar asa repede.Iar dl dr Albu cand am inceput stimularea in iulie a zis ca e ok,nu m.a pus sa fac alta.Nu sunt ff sigura dar am citit pe undeva ca s.ar repeta la 6 luni si ca nu.ti face lunar ca nu e ok.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si eu am facut scratching/endo injury,dar cu rezultat 0 si asta la mine...

 

velvet, desigur ca nu exista procedura minune care sa asigure rezultatul pozitiv. eu cred ca acesta este urmarea unui cumul de factori pozitivi, care sunt atat de diferiti de la o luna la alta, de la o persoana la alta. 

nici medicii nu sustin in unanimitate teoria cum ca ar ajuta. dar eu nu am auzit sa spuna ca dauneaza. de aceea aleg sa il solicit, cine stie de unde sare iepurele :P

te imbratisez cu drag  [flo2]

PS: am citit povestea ta la inceputurile mele pe acest forum si m-a lasat fara cuvinte. imi pare nespus de rau! sper ca ai gasit persoana potrivita care te va ajuta sa treci peste tot...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...