Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel, e prea devreme sa stim ce e.

Probabil ca vom afla dupa Nifty, dar am decis cu sotul sa pastram secretul.  [:)]

In alta ordine de idei, eu n-am facut niciodata histeroscopie, doar un rmn al pelvisului cu 3-4 luni inainte de fiv 1, datorita unor mioame uterine. Mi s-a spus ca nu e nevoie de histeroscopie, nici chiar dupa chiuretaj, asa ca n-am facut.

Edo-injury am facut inainte de ultimul transfer, reusit. La primele 3 transferuri n-am facut si doar primul a fost cu beta pozitiv.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LIGIUTZA,e mai bine sa o faci,la histero se vede cel mai bine cum e uterul,daca e vreo problema ,casuța lui bebitza,deci trebuie sa.i asiguri cel mai bun culcuş.La mine nu s.a vazut polipul la eco,daca nu faceam histero,faceam fiv 2 cu polipul nescos si clar i.mi scadea sansele de reusita,daca nu le strica de tot.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiuta felicitări pentru că v-ați decis! Poți să iei un sfert, dar sa nu uiți doar după ovulație până la menstra. Poți să iei chiar și mai puțin mai ales ca iei cu vreo 3 luni înainte iar asta se lua pt calitatea ovo. Dar nu îți strică sa te relaxezi și să dormi bine.

 La tine e important sa iei in ciclul cu transferul. Și eu am luat în ciclul cu FET. Ajută embrionul la implantare. Cu o săpt înainte de FET am luat 1,5. Apoi am scăzut la 0,75 și am luat până la beta 2. Poți să iei din ziua 1 a ciclului FET. Eu atunci citisem că ajută și la implantare, dar daca as fi știut aș fi luat din ziua 1 a ciclului cu FET).

Mai luasem in ciclul de dinainte de stimulare pt calitatea ovo. ( Tot așa atunci citisem că ajută la calitate, dar am zis că eu cred că e bine de luat 3 luni inainte de stimulare că atât durează ovogeneza).

Stimularea am făcut-o în octombrie iar transferul în aprilie. 

Histero in ciclul precedent cu transferul e bine sa se facă sau cu maxim 2 cicluri înainte de transfer.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Adevarul e ca nu mi-a zis nimeni sa fac...vroiam sa fac eu de capul meu....Voi ce ziceti dc nu se vede nimic ecografic sa nu ma mai chinui sa fac?

Cred ca ar fi mai bine sa te sfatuiesti cu medicul cu care vei face procedura. Eu l-am intrebat pe medicul meu de histeroscopie si el mi-a spus ca pot sa fac daca tin eu neaparat, dar ca nu e nevoie.

Inainte de FIV 1, cum am spus, avusesem facut un rmn si acolo cred ca se vede cam tot. Dupa ce am pierdut sarcina obtinuta la FIV 1 si am esuat la FET, l-am tot intrebat de histeroscopie si el zicea ca nu.

Precizez ca eu am facut toate cele 4 FIV cu acelasi medic, ultimele 3 la intervale relativ scurte (3 luni, ulterior doua luni), iar el imi stia foarte bine dosarul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...