Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

ANA,nastere usoara i.ti doresc.AURA,am fugit la munte cu prietenii nostrii si chiar mi.a prins bine ca o cam luasem razna.Stam 3 zile.Ma mir ca am net acum,mai devreme nu aveam.

Ma cam doare burtica,am luat un nospa dar acum stau in pat.Oricum nu fac efort.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Raisa, asa este, ai dreptate. Nu pentru toata lumea este deprimant. Stiu ca sunt fete care au ajuns la FIV 8 sau poate fi mai mult. Jos palaria pentru ele! Pentru mine insa, este deprimant...

Multi ani inainte, sanatosi, fericiti, si cu un copil in preajma iti doresc! Trebuie sa recunosc ca analizele tale sunt mult mai bune decat ale mele. Eu am 38 de ani si 8 luni si analizele de ieri indica FSH 15, LH 9.5 si progesteron 1 (ziua 2). Pana si TSH-ul a crescut la 2.32. Prolactina e din nou in pod, iar trebuie sa iau Brocriptin....

Iti admit perseverenta, sper ca intr-o buna zi sa reusesti. Meriti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am mai scris acum doua zile un mesaj mai lung de pe telefon si nu eram logata ,asa ca am pierdut tot! Ligiutza,in special pt tine am.scris sa nu fii deprimata,si eu am trecut prin aceleasi stari,zilnic plangeam si nu mai suportam sa aud de gravide in jurul meu. Si sotul nu mai stia ce sa mi spuna pentru ca izbucneam in plans oriunde..la un moment dat mi a ascuns si mie ca sotia unui prieten a ramas insarcinata, m am.jelit si mai rau pentru ca mi am.dat seama ca devin o problema eu insami..canalizeaza ti energia catre alte activitati,eu gateam,citeam,orice sa mi abat gandurile! Singurul lucru care ma ajuta sa.merg mai departe era gandul ca eu voi face oricate fertilizari vor fi necesare pt a avea un copil,imi repetam asta zilnic! Incearca sa faci cumva sa nu te mai vada sotul.in lacrimi de fiecare data,crede ma ca e foarte important ca ai un om alaturi,nu il.indeparta.Ei percep altfel lucrurile..noi vrem ca ei sa reactioneze ca o femeie,eventual sa.ne tina batista cand plangem si sa ne incurajeze afundarea in propria drama! Capul sus! Laurita si mititica ,va tin pumnii! Ana,sa nasti un leut puternic si sanatos!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Raisa, asa este, ai dreptate. Nu pentru toata lumea este deprimant. Stiu ca sunt fete care au ajuns la FIV 8 sau poate fi mai mult. Jos palaria pentru ele! Pentru mine insa, este deprimant... Multi ani inainte, sanatosi, fericiti, si cu un copil in preajma iti doresc! Trebuie sa recunosc ca analizele tale sunt mult mai bune decat ale mele. Eu am 38 de ani si 8 luni si analizele de ieri indica FSH 15, LH 9.5 si progesteron 1 (ziua 2). Pana si TSH-ul a crescut la 2.32. Prolactina e din nou in pod, iar trebuie sa iau Brocriptin.... Iti admit perseverenta, sper ca intr-o buna zi sa reusesti. Meriti!

La mine a întârziat in martie, a venit dupa duphaston. Si am reînceput tratamentul cu 4 cp de Vitex. Rezultatul s-a lasat asteptat. Asa ca am inceput cu 14 zile "estrogeni": tinctura de marar, lemn dulce si salvie 50 pic seara din fiecare, omega 3, coenzima Q10, vitamina D3, aspenter, acid folic. Am uiat sa mai iau melatotina dar bag acum. Si din z15: Vitex  4 cp, tinctura de zmeur plus celelalte pastile. Dupa 1 luna,  astea sunt rezultatele. Mai inainte luasem 2 luni Vitex si celelalte pastile fara tincturi. Sa vedem ce va zice medicul din Grecia. Da, deprimantă sunt si eu si o fire mai depresivă dar nu am încotro,  incerc sa-mi fac viată cat mai frumoasa cum pot. 

Procedurile sunt scumpe si nu ne permitem multe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

clemence  [pup]

 

raisa iti doresc bebe!   [flor]

 

eu am mai scris,as fi facut cate FIV uri puteam,N,multe,fara numar,cate in luna si-n stele...dar...omu'meu a ales aratura,so....am ramas cu bratele goale.si cam atat.

 

bucurati-va ca aveti omul alaturi.si cam ...atat.veti reusi!o sa vedeti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

    Girl va pup,pe toate deodata si pe fiecare in parte...si pe cele care doar citesc.Va citesc aproape zilnic,dar am o perioada incarcata.Ligy nu te-am uitat,iti voi detalia in cel mai scurt timp.

    Duminica,cel tarziu voi intra si voi detalia ce am mai facut.Si daca cineva gandeste ca m-am gravidit pe ascuns,greseste maxim...nu am timp de asta si momentan nici nervi:(((

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ramo, ce plan are dr Albu cu tine, cum a decurs discutia? ceva modificari fata de fiv 1? Laurita, cum esti? Ana, nastere usoara! Ligiutza, la ce clinica mergi? va pup! [flor]

 

 

Discutie clasica...

Toate au fost bune...probabil selectie naturala...

 

Un set nou de analize pe parte de coagulare si imunologie ceva mai complex, iar pt sot cele pe parte de genetica.

 

Schimba schema, introduce celebrele substante in plus.(cel de care zicea Laurita pt calitatea ovocitelor si progesteronul injectabil)

 

Nu.mi recomanda ovoenergen, zice ca el il recomanda cand insista pacientele. Dar in State stidiile arata radament mare, probabil pt ca producatorul este de acolo si tre sa scoata vani. In Europa studiile legate de el nu sunt nici pe departe asa. Nu recomanda formula romaneasca pt ca nu are de ce, nu arata in nici un studii ca ar fi eficient.

 

Imi face el o hiseroscopie sa vada unde sa implanteze viitorii embrioni, si sa elimine daca gaseste ceva (polipi etc)

 

Am uitat sa il intreb de embrioglue, daca foloseste etc.

Dar ii scriu un mail.

 

Urmeaza sa incep in sept daca sunt hotarata sau in.august daca imi vine cm ul regulat si ma potrivesc cu programul.lui. el este in co pana pe 21 august.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...