Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marushelu,nu mi.a dat ca mi.au iesit nk.urile bune 12 sau 14 %nici nu.mi amintesc exact

Prietenei mele care a ramas graviduta la fiv 2 si are nk.urile

mari 21% i.a zis sa cumpere si in final nu i.a mai facut,a zis ca nu mai e nevoie.Si vrea sa.l

doneze pt ca e scump si sa se foloseasca cineva de el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita, imi pare nespus de rau!

E bine ca nu te lasi, intr-adevar, trebuie sa fii perseverenta.

Si eu am facut 4 FIV (toate la aceeasi clinica si cu acelasi medic) si inca nici nu mi se mai pare mult acum, mai ales ca sunt fete ca Maru care au facut 7 FIV sau chiar mai multe.

Si eu am primit tratament pentru imunitate la fiecare FIV, chiar daca nu foarte puternic (10 % mi-au iesit NK-urile). Medicul meu da Medrol 16 mg pana in a opta zi dupa ET, dupa care reduce doza la 8 mg, iar in ultima saptamana de tratament reduce la 4 mg. Cu totul, am luat Medrol pana am trecut de 10 saptamani.

Oriunde vei incerca in continuare, iti doresc mult succes!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita imi pare nespus de rau. ...nu te lasa ...cauta o clinica....si un dr.bun. ..si ai sa vezi ca vei reusi ...

Eu ca vesti va spun ca am luat acasa ....2embrionii. ...si am congelat doar 2 bucati.....restul nu au rezistat.  ...peste 9zile facem beta .....si daca nu i pozitiv.....ma duc iar sa i iau pe cei 2 daca or rezista la decongelat....cand o zice dna dr

A fost greu ca ma pus sa beau apa...si tare greu mi a fost cu Wc....ca nu aveam voie...

. am rezistat eroic ptr puii mei.

 Am primit reteta cu crinone 2/zi....aspenter,acid folic,vit D..

Vreau sa va intreb ....aspirin cardio poate inlocui aspenterul.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mititica, sa fie lipiciosi puiutii si sa stea cu mami lor pana la termen! [flo2]

Sa fii increzatoare!

Ai obtinut un rezultat foarte bun, avand 4 blasto. 

Din cate imi amintesc eu, aproximativ 40%-50% dintre embrio ajung la stadiul de blasto. [flo2]

 

Pup toate fetele! [flor]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor eu vin cu bomba bombelor! Stai calme...stiu la ce va ganditi ...nu, nu sunt insarcinata! Dar mi-a disparut chistul!!!! Ceea ce e fff impresionant pana si pt medicul meu...efectiv il cauta nervos cand apare pe ecran si nu dadea de el...dupa a inceput sa pufneasca in ras oarecum si zice: a disparut! nu-i!...ddci fix la o luna....in iunie 27 era mare de aproape 6 cm ...v-am zis atunci ca eu din statt refuz si sa cred ca il am...ba mai mult am luat si extract din mladite de zmeur de 3x pe zi cate 2 ml la care medicul a zis ca pot sa iau ce vreau ca el nu crede in minuni si cum ca astea nu au efect...ma gandeam eu: tu zi numa' zi ca eu tot o stiu pe a mea...si uite ca acum in iulie 27 ma duc la control sa vedem daca a mai scazut putin nesimtitul dar efectuv nu mai e....si ca sa fiu si eu rea...ca imi permit cu el, deoarece ne cunoastem bine ii zic: na! Sac! Tu cu minunile tale, eu cu ale mele! ...si inca  te mai si batea gandul sa ma operezi!!! N-ai bani de concediu?  ....va dati seama ca am iesit razand din cabinet....acum sa vedem tata PK ce planuti mai are pt mine caci in septembrie ii prafuiesc pragul cabinetului!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fete,e ff greu dar merg mai departe,m.am decis deja unde o sa fac fiv 3.

Ramane la turci la dr Tayfun ,au multe reusite si testeaza embrionii genetic

Asta ma incanta cel mai mult.Nu stiu cand va fi.In functie de cum fac rost de bani

si oricum trebuie sa treaca 3 luni intre fiv.uri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...