Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Laurita..imi pare rau  ..dar m bucur f mult sa aud ca nu renunti si tinai facut deja un plan nou !eu azi noapte am ajuns l urgenta din nou.am avut aceeasi scurgere maro,putin cantitativa dar am fost insiprata sa ma duc.s a vazut un mic hematom si aveam mici contractii.m am internat si fac perfuzii cu no spa.trebuia sa fac si sulfat de magneziu dar am cautat in 3 orase si nu am gasit...copilul e bine!eu incerc sa nu ma stresez si ma rog sa se rezolve totul..v imbratisez!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Laurita, imi pare tare rau... Iti doresc putere sa treci mai repede peste si ma bucur mult sa vad ca deja iti faci planuri. Daca as fi putut, si pentru mine Tayfun era primul pe lista...

Mititica, tin pumnii stransi sa fie lipiciosi micutii.

Lore, ma bucur ca ai scapat de chist. Gandurile bune si putin ajutor fac minuni, vad :)

Ana, tu cum mai esti?

Mia, sanatate multa si tie si bebelusului!!!

Un gand bun pentru fiecare!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mia, sper sa fiti ok in continuare. ti-am lasat un mesaj privat :)

Piscotel, de ce nu poti sa mergi la Tayfun? eu tot oscilez intre el, reprofit si dracea :( parerile sunt asa impartite...rezultatele sunt si bune si rele la toti...cum as putea sa aleg una dintre cele 3?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu m.am hotarat la Tayfun pt laborator si testarea embrionilor.Asta m.a convins.Nu mai vreau sa pun netestati.Plus ca ,din ce am citit si vb ,fete care au avut esec de 2-3 ori la noi,acolo au reusit si la noi aveau 2-3 embrioni de ziua 3 ,acolo au avut 4-5 ajunsi la blasto.Deci e o mare diferenta

Bineinteles ca sunt si esecuri dar tot e mai bine ca la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, va doresc numai bine tie si bebelusului tau! [flo2] Imi pare tare rau sa aud ca ai trecut din nou printr-un asemenea stres. Bine ca ai fost inspirata si ai ajuns din vreme la spital!

 

Lore, ma bucur tare mult ca ai scapat de chist. Iti doresc din suflet sa reusesti la urmatorul fiv! [flo2]

 

Aura, intr-adevar este o alegere dificila, mai ales ca toti sunt f buni si au laboratoare performante. Daca primul fiv l-ai facut in tara, de ce nu incerci si in afara tarii? Iti tin pumnii sa faci cea mai buna alegere pentru tine si sa devii mamica! [flo2]

 

Laurita, imi pare tare rau, dar te admir pentru ca ai reusit sa gasesti resurse si sa-ti faci deja un plan! Numai bine iti doresc! [flo2]

 

Mia, Lore, Aura, Laurita, Piscotel, Dea,  Velvet, Ana, Annak, Gineta, Ligiutza, Ella si restul fetelor va imbratisez pe toate! [pup]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clemence, daca gynera ar fi la fel ca tayfun spre exemplu, as opta normal pt gynera, scap de drumuri, cazari, nervi cu traduceri, si altele de genul. Este putin mai usor... La cehi m-as duce ca pare putin mai ieftin si au reusite multe in cazuri greute. Iar la tayfun m-as duce pt ca ii testeaza si pt ca da tratament pt imunitate. dar aici am auzit mai multe cazuri cu 7-8 embrioni in z3 si doar 2-3 blasto. De la Albu am ramas cu oroarea asta de z3. Stiu ca fiecare femeie este diferita, insa...

Cine a mers la aceste clinici, imi poate spune care a fost pretul la care s-a ridicat intreaga procedura? Din pacate si acesta este un factor f imp in decizia pe care o voi lua...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mia, ma bucur ca sunteti bine! Ai grija de voi!

Lore, bine ca ai scapat de chist! Si eu am  luat mladite de zmeur in urma cu vreo 3 ani cand am avut un chist si la fel a trecut pana la urmatoarea menstra, dar nu a fost chiar cat al tau.

Piscotel, eu de ieri sunt internata, azi am avut mai putine contractii, iar colul este inchis asa ca a zis dr sa stau linistita ca inca nu e pregatit sa iasa, dar sigur nu mai imi da drumul pana dupa nastere, asa ca probabil voi mai sta vreo 2-3 saptamani la "pensiune"  [:-)))] . Nu ma plang, important ee sa fie bine si sa ajungem cat mai departe. 

AlexAlx, pt ca esti noua pe forum mesajele tale nu se pot vedea in timp real. Mai scrie 2-3 mesaje scurte sa treci de moderatori si daca vrei spune-ne povestea ta.

Clemence [flo2]

Pupici tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt socata! A venit rezultatul AMH-ului, 0,32!!!! Cum e posibil in martie sa fie 0,7 si 4 luni mai tarziu sa scada atat de mult?? Ambele recoltari au fost la acelasi laborator. FSH-ul nu iesise niciodata atat de mult, e  putin peste 15.... Cu rezultatele astea nu cred ca ma mai primeste PK....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...