Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

va pup.

 

Piscotel  [cupisi]  [pup]  asa e,AMH ul scade repede dupa o anumita varsta.si creste FSH ul.dar eu iti zic asa-da-l naibii de AMH!nu stai in el! nici nu stiu de ce l-ai mai repetat.e doar sursa destres.important e sa obtii embrioni buni.si daca PK nu te primeste,Tayfun o va face.si te va ajuta sa obtii pui buni si puternici.capu'sus!nu e dracu'asa de negru,in ciuda AMH ului mic.

 

eu nu-l mai repet.era 0,90 in 2014...so...

 

azi am fost la dr mea.mi-a recoltat pt PAP si mi-a facut si ecografie.m-a trimis sa profit,ca sunt la o ovulatie frumoasa  [alcool] deh,de-as avea si obiectul muncii langa mine... [alcool]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura, asa este, facand in tara scapi de multe stresuri, gen cazare, traduceri etc. Cand ziceam ca poate incerci  in afara, luam in considerare faptul ca la ei se fac  mult mai multe proceduri decat la noi in tara si auzisem si de cehi si de tayfun ca au f multe reusite. 

Si despre gynera, mai ales la dr.dracea am auzit doar de bine. Poate intra fetele care au facut acolo si-ti dau detalii.

Si eu am facut primul fiv cu albu si cu toate ca am obtinut multe ovocite, nu au ajuns in z3 decat 2 embrioni si ei destul de slabuti. De unde am tras concluzia personala ca nu tine totul de medic, trebuie sa aiba in spate si un laborator bun si un embriolog experimentat. 

Sincer iti spun ca si eu aveam exact aceleasi optiuni ca si tine: tayfun, cehii si gynera cu dr dracea. Sa-ti zic cum am ales. Eu vroiam sa fac fiv cat mai repede si la dracea nu puteam sa ma programez decat dupa vreo 3 luni, asa ca am renuntat. 

La turci stiam ca trebuie stat cam 14 zile, uneori chiar mai mult. Am mers in cehia pt ca auzisem ca au si lab si embriolog bun si pt ca au fost de acord sa fac monitorizare in tara. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, AMH-ul a fost cerut de PK. Nu l-as mai fi repetat. Ceva totusi imi da cu virgula. Anul trecut am avut in aprilie 0,8 (Medlife), apoi prin iunie 0,9 (Medlife) si 0,4 (Synevo) in decembrie. Dar a fost imediat dupa stimularea din noiembrie si am crezut ca rezultatul a fost influentat si de asta (desi nu prea cred ca rezerva ovariana e influentata de ceva) mai ales ca toate rezultatele o luasera razna atunci, inclusiv TSH. In martie 2017 era 0,7 (Medlife) si acum 0,32 (Medlife)?i??? Incep sa cred ca rezultatul corect era cel de la Synevo de anul trecut. Refuz sa cred ca AMH-ul scade asa brusc in 3 luni, fara sa fac vreo stimulare....

Tayfun nu ma primeste, Velvet. Am incercat, i-am trimis email. Stii de ce...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, Velvet, m-ati bagat in ceata de tot. tb sa indeplinim anumite conditii ca sa ne primeasca Tayfun? am citit mult pe forumul de turcia si cu cat citesc mai mult cu atat imi vine sa imi bag piciorul. Mi se pare asa complicat cu drumurile si cazarile..au vb fetele 5 pagini doar ca se se decida cum e mai ok cu banii...nu mai zic de rezervarea hotelului, a avionului, si de faptul ca as vrea sa mai fac si alte analize si nu stiu cand/cum dk el te cheama direct in z2-3 a cm pt fiv. Niciun medic nu mai cauta cauza?? Toti trec direct la fiv? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita imi pare f rau :( dar ma bucur mult ca nu te dai bătută!!!!

Piscotel nu sh ce sa iti zic....poate nu e totul pierdut si te accepta PK !!!Iti tin pumnii!!Iar in cazul in care nu vrea te astept la mn in Grecia  [flo2]

Velvet  [:-)))] obiectul muncii [:-)))]

Aura cred ca Tayfun(Turcia) cere partener,asta ar fi cam cea mai importantă condiție de îndeplinit.

Ana naștere ușoară iti doresc!!!Nasti natural?Fara epi?!Daca da respectele mele  [:-)))]

Fetelor va pup !!Eu nu prea am avut timp sa va mai citesc,am fost nasa mare in Weekend  [:-)))] am nășit o scumpete de fetița si a fost o experiența emoționantă si f frumoasa.

O sa mai încerc si eu dar cand nu sh ca menstra mea face figuri dar sigur o sa fie dupa Septembrie.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana  [:D] ma primesti si pe mine la tine?  [clo] Grecia e tara mea de suflet,iar anul asta n-am ajuns...inca o tristete in plus.ca n-am putut mirosi aerul plin de flori,asculta cea mai frumoasa muzica,manca cea mai buna mancare,intra in cea mai frumoasa apa,band un mythos pe scaunelele albastre de la terase,rostind un kalimera cu tot sufletul....ce dor imi e! ... [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Te primesc Velvet!!Cea mai frumoasa muzica?Cea mai buna mâncare ?!Unde?!!! [:-)))]  [:-)))] Grecia e o țara f frumoasa cu oameni primitori dar tot mai buna si frumoasa e România mea.

Nu imi place nici muzica nici mâncarea greceasca (cu mici excepții)Imi place cafeaua lor si clătitele .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...