Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Piscotel, imi cer scuze, va urmaresc doar de cateva luni, poate am omis partea asta. 

Clemence, iti multumesc pentru poveste. niciodata nu e prea mult :P

e ceva diferenta de bani intre turcia si cehia. daca tot se anunta canicula in week-end am sa studiez problema. am o programare la dracea, facuta sapt trecuta pentru 5 decembrie (!!!!). pe mine nu ma streseaza varsta, nici faptul ca merg prima oara abia in decembrie, pt ca oricum cam asa imi propusesem (inca strangem bani). pe mine ma streseaza ca poate merg doar la o discutie la dansa pe 5, si daca nu ma decid atunci sa incep, ma mai programeaza cand, in vara? este cam exagerat ce se intampla acolo...plus ca am inteles ca si fet-urile se fac destul de greut....bine, daca mi-ar garanta cineva ca iese bine....as astepta si un an cumintica :)

Fetele, ca sa intelegeti cat de disperata sunt, as accepta embrioadoptia fara ca clipesc daca ar fi dupa mine. Cred ca sunt mult mai multe sanse asa, plus ca imi este foarte frica de atatea pastile/injectii. Insa sotul nici nu vrea sa auda. Se gandeste ca o sa ii fie copilului greu cand ii vom spune ca genetic nu este al nostru :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aura, cred ca am gresit cand am zis ca m-a programat la gynera dupa aprox 3 luni, de fapt am sunat undeva prin iulie sau august si m-au programat pe la finalul lui ianuarie. Deci si anul trecut tot cam atat era timpul de asteptare. Asa ca daca nu esti presata de timp, atunci stai si analizeaza toate variantele. 

Eu iti urez mult noroc, indiferent ce varianta vei alege!  [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Aura, dacă ești pacienta ei și îi spui că vrei sa faci fiv la ea, aprox peste x luni, vei primi un nr de telefon de la asistente. Eu când m-am decis sa fac fet, in ciclul ăla am făcut. Fiv-ul îl făcusem cu 5 luni in urma. Am scris SMS asistentelor. Și m- au programat la eco pt FET. E mult până ajungi prima oara. Așa a fost la mine cel puțin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LORE,si eu am fost tare mirata cu tranzitul intestinal dupa transfer pana la 2-3 zile inainte de beta,niciodata nu am patit asa.Acum sunt iar ca de obicei,constipata maxim.

Eu am rezolvat constipatia de când am renuntat la fainoase, consum foarte rar. Dar daca nu poti renunta la paine poti incerca altceva.

pui o lingurita cu seminte de in intr-un pahar cu apa. Lasi de seara pana dimineata, când amesteci putin (vei vedea ca semintele odata inmuiate devin uleioase, cleioase), dar dai repede pe gat totul, apoi iti vezi de programul normal. Prima oara când am facut asta nu am iesit chiar imediat, dar am insistat, am facut cateva zile la rand, si apoi rezolvam problema aproape instant  :)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ka86,cred ca am 3 luni de cand nu mai mananc paine sau fainoase,bine ma mai scap dar rar si am scapat si de cateva kg.Dar tranzitul tot lenes e.Acum de cand cu dieta si mananc mai putin,ies la mai multe zile fatza de cum eram inainte.Am incercat dimineata pe stomacul gol cirese cu cafea si a functionat dar e nasol ca ma scoate apoi de mai multe ori si eu pana la job ,mai ales ca tre sa o iau pe centura si sunt blocaje mari,chiar nu am unde opri.Asta e nasol.O sa incerc in weekend combinatia ta cu semintele.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...