Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

raisa  [pup]  n-am cuvinte sa spun cat l-am iubit atatia ani...nu s-au inventat cuvintele.era totul meu.acum...da,stiu ca potramane oricand iar singura,ca nu trebuie sa-mi fac planuri,pt ca cineva chiar rade de noi cand spunem ce planuri avem...c-o fi Dumnezeu sau altcineva...daca e sa raman insarcinata spontan,ii voi multumi lui Dumnezeu.daca nu e sa fie...voi acccepta pana la urma ca nu mi-a fost dat sa fiu mama,sa am o familie asa cum mi-am dorit mereu.da,timpul trece mai repede acum decat acum 20 de ani.mi se pare ca nu traiesc nimic,ca n-apuc nimic,ca totul e in van si imbatranesc degeaba.dar asta este.altceva nu mai pot face.sa te ajute Dumnezeu sa fii mama!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LIGIUTZA,tie dupa fiv cat ti.a intarziat?normal trebuia sa vina pe 27.07,dar sa zicem ca nu a venit de la utrogestan si proluton.Pe 31.07 la beta sub 1.2 am oprit tot

Azi,in 03.08,ma doare burta ca si cand ar veni si doar fff putin maro.Eram curioasa cat poate intarzia.

RAISWANYA,o buna prietena mai mare cu 2 ani a postat niste poze pe fb cu fata ei la terminare de 8 clase.S.a si inscris la liceu.Deci...am avut un shoc,cum ne jucam amandoua

cu papusile si acum are fata la liceu.Ce sa mai zic.Si eu cu bratele goale.LIGIUTZA,crede.ma ca ma gandesc la tine,cum sunt acum dupa al doilea esec si sa am 2 colege gravide

in birou,mi.as lua câmpii.Nu sunt genul egoist,intotdeauna am fost genul care ajuta pe altii si se lasa pe el,sau las mereu de la mine ca sa fie bine.Dar chiar simt ca nu mai pot.

Ce ma ajuta ca.mi fac planuri pt fiv 3 ,dar tot greu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurita mie mi-a venit la 4 zile dupa beta negativ si ma tinut 4 zile (la mine de obicei sunt 3) abia dupa m-am dat f rau peste cap...martie a fost cum a fost (eu am facut in feb transfer) dar apriie din 30 de zile cate are eu am fost de 2 ori pe ciclu cate  6 zile....

Da Laurita este greu, una din ele deja e in prenatal deci nu o mai vad...dar acu incepe cealalta sa creasca in burtica...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astazi am plans si eu la aflarea ca o tipa a ramas. o cunostinta al carui copilas a murit la 9 ani, a ramas insarcinata la doar cateva luni de atunci. ma bucur enorm si am pielea de gaina cand vorbim despre ei, pentru ca au trecut prin experiente care nu se pot inchipui macar, d-apai sa le traiesti. dar am plans poate pt ca am constatat ca noi chiar avem probleme. si inca unele serioase. sunt pusa pe treaba si cum-necum fac fiv 2 anul asta. gata, nu e timp de stat...

Velvet, nu stiu cum e sa fiu in pielea ta, dar poate ar trebui sa lasi trecutul sa...treaca. Normal ca nu va fi niciodata ca inainte, nimic nu mai e cum a fost ieri. Nici pentru tine, nici pentru restul. dar trebuie sa treci peste, nu e ok sa ramai blocata in trecut, pt ca asa nu traiesti prezentul :( impaca-te cu trecutul, impaca-te cu tine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

aura am lasat trecutul,am facut chiar totul sa merg inainte...dar cred ca o perioada o sa ma mai afecteze una alta...da,sa ma impac cu trecutul,ar trebui sa iert.ceea ce inca n-am putut face...poate intr-o zi...mult succes la urmatoarea procedura!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor,a iesit si TSH-ul. Este 2,45. In martie era 2,1. Ar trebui scazut sau este ok pentru embrioadoptie?

 

Raishwanya, valoarea TSH ului este buna. Totusi daca faci tratament inainte de transfer cu estrogeni, este foarte posibil sa creasca. ( mie mi-a crescut binisor de la 0,9 pana la 2,5) De aceea ma gandeam ca poate reusesti sa te sfatuiesti si cu un endocrinolog daca este cazul de luat o doza mica de euthyrox.

 

Mult noroc, iti tin pumnii stransi! [flo2]

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...