Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex, are dreptate Velvet, mi se pare ca ti-a spus doar tampenii, la ce sa faci testul Era daca ai avut implantare de fiecare data si cum sa spuna ca nu conteaza doza de clexane, acesta se da in functie de greutate si de mutatii. Fa analizele de trombofilie si apoi consulta un hematolog. La bioclinica am gasit cel mai ieftin pachet pt analizele de trombofilie, la 447 lei. Bafta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dl dr a spus ca nu este dovesit faptul ca trombofilia afecteaza sarcina si din cauza asta a spus ca intra in discuție dacă se da sau nu clexane pt ca acum la.am întrebat de doza.O sa îl fac inainte de transfer.Ma gândesc sa ma duc la dr Uscatescu pt ca am citit ca îmi face analizele și aflu în aceiași zi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlexAlx eșecurile de implantare pot avea multe cauze, și de obicei rămân inexplicabile. P lângă analizele de trombofilie, ar fi bine să faci și investigații imunologice - imunofenotipare limfocitară și anticorpi tiroidieni (AntiTPO mai ales). În funcție de reacția imunitară, se poate da tratament pentru a o ameliora - prednison, medrol, intralipid, etc. Medicul poate decide. Părerea mea e că poate ar fi bine să te orientezi spre o clinică din străinătate. Multă sănătate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mda...vesnicele probleme ca afecteaza nu afecteaza...

 

pai sa-ti spun eu-dr Albu la inceputul anului 2012 ,fara nicio pierdere de sarcina,dupa numai un an jumate de incercari pt bebe,incercari de-astea frumoase,naturale cum ne-a lasat Dumnezeu sau cine ne-o fi lasat,anyway,sa revin...mi-a dat sa fac toate analizele de trombofilie.la 30 de ani.so...s-o fi razgandit pe parcurs ca nu prea ar conta mutatiile.eu ii voi multumi toata viata ptca am aflat atunci caam cea mai urata mutatie.macar a putut duce sora mea sarcinile cu bine pana la capat,daca eu n-am reusit.tot m-a ajutat cu ceva.

 

dr U nu-ti face si mutatiile.dar e bine macar sa faci ce iti face ea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet textul ăsta cu nu e nevoie de investigații de trombofilie l-am auzit și eu de la dra de FIV la care am fost. Am o cunoștință care e medic și a pierdut multe sarcini înainte de a afla că are nevoie de Clexane, era foarte supărată pe ginecologul ei că nu i-a spus nimic. Ca regulă, analizele de trombofilie și cele imunologice ar trebui făcute neapărat de toate femeile care își doresc o sarcină. Și aș mai pune și mutațiile fibrozei chistice, dar asta strict pentru că sunt eu paranoică.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ligiutza,cu toata dieta mea,pe timpul stimularii tot am luat 2 kg.Am si zis,fratee,da cum sa nu mananci si sa te abtii atat si sa iei 2 kg.Pai in iarna dupa fiv 1 ,am luat 10 kg,am dat jos 6 kg ff greu si cam in 2 luni si pe stimulare pt fiv 2 am pus 2 kg la loc.Acum iar nu mananc si cantarul se incapataneaza sa mai scada.Probabil,pana mai ies hormonii din organism tot asa o sa stea blocat.Asa ca,la 84 kg sunt cat china

Unde sa mai am loc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anna da mai bine sufli si-n iaurt cand ajungi in situatia de a avea copii prin astfel de lupta.

 

eu n-am facut NK urile,dar am avut doza de cal de prednison.si tot degeaba,dar asta e alta poveste...as fi reusit pana la urma daca n-as fi ramas in situatia asta.as fi incercat totul.si-as fi reusit...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...