Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Acum în cazul meu cu embrionii care ii mai am nu cred ca mai contează laboratorul.Cu toate ca eu am avut 9 embrioni din care 7 blastocisti.Ce putea scoate mai mult din 9?De fapt toți au fost blastocisti doar ca 2 nu au fost buni...

 

Tu ai fost un caz super-special, daca ai ajuns cu toti la blasto. extrem de putini ajung de fel. am tot citit pe forumul acela si esti prima pe care o aud cu asa reusita. la tine e vorba de tratamentul pe care ti-l da pt et. De aceea ziceam sa schimbi medicul, sa mergi cu unul care are alt tratament. La albu e clasic: utrogestan, vitamine, clexane, si eventual progesteron injectabil. Nu am auzit de alt tratament.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alex, si la noi spermograma a fost destul de proasta, a avut 16% forme normale, iar motilitatea de tip A era 0%, am facut tot fiv cu icsi si din 17 ovocite s-au fertilizat doar 7, ca in final sa ramanem cu 4 blasto. La transferul fresh am avut beta negativ, la Et am avut implantarea, dar s-a oprit din evolutie, iar dupa 3 luni cand ne pregateam de un nou fiv, am ramas natural, deci nici eu nu cred ca la tine poate fi doar factorul masculin problema. Undeva probabil mai exista ceva, trebuie investigat bine. De ce crezi ca nu ai sanse sa ramai natural, doar pt ca sunt putini spermatozoizi sau mai apare si altceva in spermograma?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlexAlx cu tiroida cum stai? Ai verificat TSHul inainte de transfer? Nici eu nu cred ca problema ta e legata de spermograma...daca au ajuns cu bine blasto in laboratorul de la Medlife sunt eroi embrionashii tai. Cauta problema pe care o ai dupa implantare, de se pierd...poate fi si tiroida...sau cum spuneau fetele mai devreme ceva cu imunitatea prea ridicata?!

Oricum nu as merge dupa cei ramasi (si n-as pune in nici un caz 4 odata!) pana cand nu as investiga mai bine cauza pentru care se implanteaza si apoi se pierd.

 

Chiar toti embrionii sa aiba vreo problema dar totusi au rezistat in laborator...putin probabil.

ai cautat pe forumuri sau articole simulare cu situatia ta si-n afara ? Poate gasesti raspunsuri ...

Mult succes!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...