Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Ana de curiozitate? Câți spermatozoizi avea pe mililitru și ce procent era motilitate tip B?

La noi forme normale erau 2%-4%, numar 15 milioane/ ml, 20% motilitate tip B. Tot așa cei de tip A erau 0. Nu am rămas niciodată natural, nici macar cu înseminari. Acum sunt însărcinată, după fiv 7. Ești prima care scrie că a rămas natural, cu motilitate tip B. Am căutat pe forumuri înainte și nu am găsit. Mai zic fetele că au reușit cu spermograma slabă dar nu dau detalii, asta pe forumurile străine. 

F tare că ați reușit natural. :) Deci e posibil să am și eu probleme nedescoperite, nu doar el.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

O sa mai investighez înainte sa ii transfer pe ceilalti.Am mai cautat dar nu am găsit o situație cu 4 sarcini oprite..Am făcut la primul Fiv o tona de analize pr ca am făcut prin subprogram.Și la al doilea m.a pus sa fac TSH..Probabil ceva se întâmplă

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Oare mai sunt fete pe aici cu spermograma asa proasta și sa nască un copil?

 

Buna Alex , 

 

Eu sunt una dintre fetele cu spermograma proasta... Sotu are 1,8 mil cu 0 mobilitate .... Abia a reusit sa gaseasca dr la fiv 1 gigei pt ovocitele mele si din 30 de ovocite au rezultat 2 blasto cu implantare si sarcina ok pana la 19 saptamani cand am pierdut ingerasul... Desi avem spermograma proasta genetic pare ok la sot ... Cel mai probabil datorita chistului lichidul spermatic omoara gigeii .... Noi luptam in continuare ... Bafta 

 

 

Ps: pup toate fetele 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pup toate fetele! Eu m.am.externat ieri, se pare ca am.un hematom subcorial,sper ca am.scris bine.este pe partea anterioara ,iar placenta pe partea posterioara..doctora zicea ca e ok..am.oprit clexanele de 0.2 ,azi am.mers la.hematolog si mi a dat ceva mutatii d facut.eu aveam.decat profilul de baza.maine ma prezint la laborator.stiti cam.in cate zile sunt gata??am mari emotii ca am.oprit clexanele. Pe net gasesc numai povesti de groaza..tot ce vreau e  sa ma lamuresc mai repede si sa aud ca a disparut hematomul..sanatate multa tuturor.mititica,bafta la beta!!

.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marushelu, avea 63mil/mil, iar motilitatea de tip B a fost 73%, , dar asta a fost la ultima spermograma facuta in aprilie, cand am facut fiv-ul, iar eu am ramas in decembrie. Nu stiu daca intre timp spermograma s-a schimbat pt ca nu a mai repetat-o si desi mie nu mi s-a descoperit nimic, cred ca totusi undeva am avut si eu o problema si probabil stimularea sau altceva nu stiu exact ce, o fi ajutat cumva, pentru ca inainte de asta am incercat aproape 4 ani fara rezultat.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...