Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Alex eu zic ca a fost o greseala ca nu am facut cerclaj ... Fara contractii sau alte tipuri de genu scurgeri de sange am avut rupere de membrane si apa pierduta iar in 30 min am si nascut un baietel de 22 cm dar care nu avea plamanii dezvoltati ca sa reziste ...19 saptamani si 5 zile avea sarcina dar prea putin ... Data viitoate va fii sigur cerclaj in meniu si cu pampers pe mine :))) nu ma mai misc din pat :))) 

 

Important este ca nu trebuie sa ne pierdem speranta de a reusii ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

AlexAlx de curând am vorbit cu o prietena care a pierdut 4 sarcini obținute nat, dar la interval mare de timp. Primele 3 sarcini s- au pierdut mici, cea de-a 4a la 5 luni. Se pare că din cauza tiroidei autoimune pierdea. La ultima sarcina, a luat eutirox, aspenter. A făcut si cerclaj . Fetița are câțiva ani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am o prietena care a pierdut 3 sarcini oe natural pana in 12 sapt ca apoi cand am ramas eu a ramas si ea si a luat de sustinere gen utrogestan ca si mine... Are probleme cu tiroida si avea tratament .... Acum are doua lunite si e o frumusica ... 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, intai citesc tot si apoi o sa fac comentarii. dar caa s anu uit, o sa scriu pe masura ce citesc:

- ideea ca ai avut implantare se pare ca pica daca beta a scazut si nu ai auzit inimioara! Asta este raspunsul primit acum din Grecia. Ca acele sarcini "biochimice", chiar si cu beta dublata si apoi in scadere si urmat de eliminarea embrionului, cica nu este "implantare". Se datoreaza tratamentului!

- medrolul si prednisonul, si toate medicamentele din clasa corticosteroizilor cresc glicemia si tensiunea arteriala. chiar si pulsul. Dar nu da diabet, nu reprezinta o predispozitie de diabet. Daca in familie ai diabet sau vrei sa stii daca ai predispozitie, faci Hemoglobina glicozilata si afli. Dar nu refuzi sa iei un tratament care te-ar ajuta sa ai o sarcina doar pentru ca scrie ca este contraindicata in diabet. Pot sa va spun clar ca prednisonul si medrolul se administreaza in diabet, cu prudenta este adevarat, la pacientii cu astm bronsic sau BPOC. Doar nu o sa-i las sa moara! Cati pacientii cu bolii imunologice de tip lupus sau spondilita, nu i-au o viata prednson fara sa faca diabet sau HTA?

- la 3 sarcini pierdute, este obligatoriu testarea pentru trombofilie. Asa scrie al manual. 

-apoi, ce fel de histeroscopie ti-a facut? exploratorie? biopsie de mucoasa ti-a facut? 

- Endometrioza? 

- poate ca ar fi necesar de facut un RMN pelvin

Si eu sunt de parere sa mai cauti alt medic si alta parere pentru urmatoarele transferuri. Ceva nu este in regula. Pentru ca daca beta a crescut si apoi a scazut si cela mai lunga sarcina a fost de 6 saptamani, aici este problema de implantare.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...