Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Nu am spus ca nu il iau, spuneam ca nu il iau fara sfatul medicului si fara supraveghere. Nu eu, nu am niciun fel de cunostinte medicale. Mi se pare iresponsabil sa iau ceva pt ca am citit eu la o fata pe forum. Poate caut un medic care sa accepte sa iau daca vad ca ajuta la alte persoane :) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aura poate eu sunt putin mai nebuna dar eu as fii una din persoanele care ar lua un tratament fără supravegherea medicului daca as vedea ca a ajutat alte femei,stiu ca nu toate gândim la fel si este ok,fiecare facem cum ne dictează inima/creierul 

Va spun sincer ca as încerca orice numai sa ma vad mama.....as fii încercat orice numai sa imi salvez baieteii...

Ehhh are Dumnezeu un plan ...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, nu stiu ce sa zic... Eu as lua fara ok de la medic doar daca as avea cunostinte in domeniu. De exemplu, am vazut ca multe fete de la Albu au avut esec prima oara, apoi au avut zomacton si au reusit. M-am rugat pe la usa lui sa ma lase sa iau din prima. Nu a vrut, m-am rugat din nou si din nou. Sora mea este farmacista, imi era f usor sa il iau fara reteta. Dar mi-a fost f frica .

Dar va inteleg decizia, nicidecum nu o judec..ar fi culmea! Doar ca eu nu pot...si da, astept si eu sa vad planul lui Dumnezeu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana, sunt aici fete care si-au facut singure schema, ajustand mereu dupa ce au tot citit si s-au documentat. Ceea ce aflam noi aici este cu mult din ce ne-au recomandat medicii nostri.

Ai mare dreptate,doc meu nu e prea vorbăreț dar am avut noroc cu forumurile de am mai citit,am mai învățat câta ceva si asa ma relaxam si am vz ca "face" bine doc :)) 

Marushel e exemplu perfect,ea si-a perfecționat schema de tratament mai ceva ca un doc.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

pt mine orice beta pozitiva e implantare...deci o sansa in plus,cate bordeie atatea obiceiuri,cati medici,atatea pareri.dar e logic,beta pozitiv-implantare.mai ales de atatea ori.ce sarcina biochimica?

 

si eu as fi luat fara acordul medicului,dar el,vazand cate stiu,a fost uimit-"n-ati stat acasa ,doamna!",aha,right,n-am stat! si mi-a dat ce-am vrut.la mine,in van...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, Maru este exemplu cel mai recent.

De la Qiao am invatat despre vitamina D3. 

De la alte colege de pe aici, despre aspenter, medrol/prednison, Magneziu cu B6. 

Toate ghidurile medicale vorbesc despre anumite investigatii care trebuiesc neaparat facute la pacientele cu infertilitate. Nu te poti arunca la FIV fara o prealabila cautare a cauzei. Apoi, etapele sunt de investigatii dupa un an de incercari si inseminare, apoi FIV. Unii medici sunt mai rigurosi, altii nu. Nu te investigheaza, altul la rand. Sunt nu doar banii aruncati aiurea, fie ei si de la bugetul de stat, ci si alte investitii. Si nu trebuie sa uitam ca toate aceste tratamente vor avea si repercusiuni asupra starii noastre de sanatate. Asa nu ca nu merita sa facem la nesfirsit tratamente, ca nu suntem cobai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, te contrazic. Nu orice beta pozitiv e implantare. implantarea presupune patrunderea embrionului in endometru si stabilirea legaturii vasculare. Descarcarea hormonala masurata de noi nu insemana ca si embrionul a stabilit legaturi cu peretele. Ca un beta de 18, 36, 40, 63, nu e chiar implantare ci tentativa de implantare. Si nici 80, 160 si apoi incepe sa coboare. Sau sarcina cu ou clar, la care embrionul nu se dezvolta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...