Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

raisa premulte pareri,prea multe contraziceri...orice beta pozitiv,e implantare.nu la FIV,la orice sarcina.nu ne apucam acum sa masuram,care beta rezulta intr-o implantare,nu?

 

orice fata care a avut beta pozitiv,a avut sanse ff mari sa mai aiba una.cu bebe la bord.so...

 

sunt cu lacrimile in ochi,deci scuzati-ma.nimic nu e sigur.la FIV,mai ales,totul e o loterie.castigam cand trebuie.sau nu.faceti tot ce trebuie,nu va dati peste cap,c-o faceti degeaba,si sa speram intr-un bebe sanatos.nu exista reteta perfecta.chiar nu exista.ci doar sa gasim dr potrivit,momentul potrivit si daca cineva de dincolo de noi,aproba...sincer...cam asta e concluzia.

 

aaaa,si perseverenta e cheia succesului.asta da!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

da,exact,sa mergem inainte! pt toate fetele aflate in procedurile astea...veti reusi!...nu mai detaliez.am tot scris.stiti...

 

Veve

 

Hai noroc  [alcool]

 

Eu tin regim da de vinut nu ma las  [:-)))]

 

Te tuc  [pup]

 

Pup toate fetele.

 

Ps: eu zic sa nu va mai tot ganditi atat ce e de luat si facut si sa va cautati in in f.... Eu mi.am facut si I.am facut si soatei toate analizele inventate. Unele cu recomandare altele la recomandare mea dupa ce am citit pe forum si am citit ghiduri de recomandari fiv.

 

Iar legat de predinson... Ia frate chear daca un medic nu crede in ele... Clar ii recomandat in fiv administrarea de substante pt scaderea imunitatii...0,5..10 mg ii frectie... nu patesti nimic... Eu ii dau pruncului meu de ani buni acest medicament ( ii alergic la absolut tot si pana sa citesc si sa descopar...ca sa pot sa cer medicului acest medicament...eram tot la doua lunivu el in spital aproape in stop respiratoriu)

 

Eu clar o sa iau la urmatorul fiv indiferent de recomandari si de ce stie sau o cercetat medicul respectiv.... Dracu stie ce presupune medicina... Ii o stinta incerta si incontinua descoperire.

Eu nu mai am nervi si nici bani de aruncat pe fiv uri cu esec...indiferent cumnumesc ei esecul (selectie naturala, loterie, sarcina biochimica...)

 

Ce caca maca inseamna asta: embrioni fffff buni?!

Da na, nu stim de ce nu este implantare...

 

Pe mine ma infunda cu vitamine, sa imi cresc imunitatea....ii la dracu in pod ca is cat purcica si ii dovedit stiintific ca tre sa scazi imunitatea pt implantare. 

La ce dracu las inainte cu trei zile de transfer vitaminele? Imi scade imunitatea asa urgent?

Cand eu am bagat cucarul de toate in mine un an si ceva... numa caca nu am luat...

 

Am niste draci de imi vine sa il iau si pe Albu sa dau cu el pe jos... [mariaj]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Dana si asa sunt fff sensibila,dar citindu-te....imi curg lacrimile...da,ai fi dat orice sa-ti salvezi baieteii...as fi dat orice sa poti...

Velvet te imbratisez cu drag!!Nu plânge ca pe urma plâng si eu ....

Eu sunt bine,ma rog la Dumnezeu sa aibă grija de ei acolo unde sunt.

Ma consolez cu gândul ca are El un plan pt mine.

Tot înainte mergem!!!!

Eu nu pot sa iti tin companie cu alcool in seara asta dar maine promit ca beau un pahar sau doua de vin :))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

raisa prea multe pareri,prea multe contraziceri...orice beta pozitiv,e implantare.nu la FIV,la orice sarcina.nu ne apucam acum sa masuram,care beta rezulta intr-o implantare,nu? orice fata care a avut beta pozitiv,a avut sanse ff mari sa mai aiba una.cu bebe la bord.so... sunt cu lacrimile in ochi,deci scuzati-ma.nimic nu e sigur.la FIV,mai ales,totul e o loterie.castigam cand trebuie.sau nu.faceti tot ce trebuie,nu va dati peste cap,c-o faceti degeaba,si sa speram intr-un bebe sanatos.nu exista reteta perfecta.chiar nu exista.ci doar sa gasim dr potrivit,momentul potrivit si daca cineva de dincolo de noi,aproba...sincer...cam asta e concluzia. aaaa,si perseverenta e cheia succesului.asta da!

 

Vevelino

 

Nu mai zi ca.I loterie.

 

Eu zic ca ii afacere.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pt mine un beta pozitiv înseamnă implantare,pana la urma fără sa se implanteze embrionul in uter nu avem hcg(nu peste 1-5) iar hcg-ul asta daca-i peste 5 înseamnă sarcina nu?!deci logica mea chiar nu spun asa doctorii,beta pozitiv=sarcina.

Ne agățam si noi de orice sa nu moara speranța.

Ramo eu am luat prednison din sept anul trecut pana Martie anul asta sau ceva de genul,nu am avut nici pe naiba,nu a fost doza mare dar am luat.

Cat despre vitamine,eu întotdeauna am luat multivitamine înainte de transfer câteva luni si dupa am opri,am luat doar ce mi-a dar medicul meu,vitamine pt bebe am început dupa ce am auzit inimioarele,sapt 8-10asa.

Unele femeii nu iau prenatale de frica sa nu se îngrașe dar eu am luat f putin in greutate iar băieții mei la 5 luni jumate aveau 500gr fiecare...nah fiecare face cum simte,cum considera ca e bn.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

RAMO,chiar ma gandeam la tine ca si tu voiai sa mai incerci la Albu,acum cred ca te.ai razgandit iar.Nici mie nu.mi vine sa cred ca nu am ramas,inca nu reusesc sa diger. Nu.mi mai apare ca inainte si nici emoticoanele,sa pun unu de rade,da m.ai facut sa rad."Te-as baga in "buda"unde ma bagi Ramo,ca sunt cam maricica,nush daca incap.

 

Laurita

 

Unde vrei sa mergi? La turcaleti? La cine?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

raishwanya

La toate sarcinile am avut simptome de sarcina(nu știu dacă nu a fost implantare).

HisteroscopiiIe mi le.a făcut sa vadă dacă sunt sinechii ce ar putea împiedica sarcina.Analizele de trombofilie o sa le fac și biopsie de mucoasa nu mi.a făcut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...