Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Dana, eu mai degeaba îl cred pe Stan că infecțiile fac sa se piardă sarcini. De-aia e mai bine sa evitam contactul sexual. Despre orgasm că ar provoca contracții, parca nici eu nu am crezut dar am zis că nu merită să risc. Dana, la tine cum s- a întâmplat, tot așa ca la Motisor, membrane rupte?

Ana89 f bine că ai făcut analize. Eu când simt că se mișcă mă sperii să nu fie contracții. Dar cred că doar se mișcă el mult. Poate și tu la fel simți doar că se mișcă? Sau nu se poate confunda? Hai că scriem aici când avem un forum dedicat.:)))

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Dana, eu mai degeaba îl cred pe Stan că infecțiile fac sa se piardă sarcini. De-aia e mai bine sa evitam contactul sexual. Despre orgasm că ar provoca contracții, parca nici eu nu am crezut dar am zis că nu merită să risc. Dana, la tine cum s- a întâmplat, tot așa ca la Motisor, membrane rupte? Ana89 f bine că ai făcut analize. Eu când simt că se mișcă mă sperii să nu fie contracții. Dar cred că doar se mișcă el mult. Poate și tu la fel simți doar că se mișcă? Sau nu se poate confunda? Hai că scriem aici când avem un forum dedicat.:)))

Asta cu infecțiile este de înțeles.

La mine sa deschis colul fără sa simt absolut nimic,am descoperit la eco de morfo 2,era putin deschis doar exterior,dupa am mers la doc meu imediat,mi-a monitorizat contracțiile si Cica aveam dar nu simteam eu,era sarcina prea mica,dupa eco s-a decis cerclaj,in timp ce ma pregătea pt cerclaj sa rupt sacul la unul din băieți,am pierdut lichidul si pe el,dupa consiliu cu dr din spital etc,am primit medicamente pt a naste,cel de al doilea băiat avea cordonul in jurul gâtului de doua ori,exact ca la un nod de cravata ne-a explicat doc...nu am putut face nimic.O sa ma simt vinovata toată viața ca nu i-am vz si nu am putut sa-i tin la caldurica.

Totul s-a întâmplat fff repede,cand s-a deschis si pe interior nu sh,in urma cu 2 sap fusesem la eco si era totul bn,colul peste 3.

 Daca doc meu a greșit sa i-l ierte Dumnezeu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marushelu, din ce mi-a explicat dr, sunt si contractii care apar din cauza miscarilor bebelui si care sunt normale, nu stiu exact dar cred ca acelea sunt contractiile false, in plus sunt fara dureri, doar se intareste putin burtica, iar apoi revine la normal. Astfel de contractii am avut de la 28 saptamani, insa de saptamana trecuta s-a schimbat situatia, sunt mai puternice si cu dureri ca la menstruatie, doar ca inca nu sunt regulate, iar durerile sunt usoare, dar sunt inconfundabile, plus ca zilnic sunt monitorizata la ctg. Momentan mi le tine sub control cu no-spa injectabil si e important ca inca nu s-a deschis colul, speram sa mai treaca macar cateva zile sa fiu cat mai aproape de 38 saptamani, insa nici acum nu ar fi o problema daca ar trebui sa nasc.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marushelu, eu am trecut peste orice jena si am intrebat un medic barbat, pentru ca tin foarte mult la parerea lui. Desi a mentionat 12 saptamani, nu parea ca-mi recomanda sa-i dau bataie dupa ce trece termenul asta, dar nici n-am de gand! Pana se naste bebe vom fi cuminti. Oricum, nici n-am chef, fiind cu gandul tot la siguranta bebelului.

Raishwanya, nu te contrazic, chiar iti multumesc pentru informatia referitor la specializarile medicale.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fetelor, voi faceti sumarul de urina si urocultură lunar cat sunteti însărcinate? Dar secretele din col ?
urina eu am facut dar secreții de Col cat am fost însărcinată nu am facut. Intotdeauna am luat antibiotic înainte de transfer.

Si eu mai făceam pt toxoplasma pt ca nu am anticorpi.

Doc meu dupa fiecare eco verifica,mirosea chestia aia pt eco transvaginala sa vada daca exista suspiciuni de infecție.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, ai avut mare ghinion. Nu ai de ce sa te simți vinovată cu nimic. Ce folos daca ii vedeai? Și așa ai suferit destul și probabil încă suferi. Nu ai greșit cu nimic. Macar nu îți mai face nicio vina, chiar nu ai.

Ana89 e bine că ești aproape de termen, deja nu mai e grav daca bebe nu mai are răbdare. 

Corinka credeam că sunt eu paranoica , că odată ce am trecut de 13 , 14, apoi 15 săpt ar putea fi în regulă.  Dar m- a liniștit Stan că sarcinile se pierd de la infecții și mi-a pierit orice urma de chef. Plus că mi-a zis că din cauza placentei coborâte e interzis CS in cazul meu, fara să îl întreb eu ceva. Deci m-am liniștit. Soțul oricum era de părerea asta sa stam cuminți.

Acum că tot aud de sarcini pierdute în jurul meu, nu doar aici pe forum, să vezi ce ascultătoare sunt și stau frumos mai mult în pat decât în picioare cum mă pune soțul care e mai prudent decât mine.  Și bine a făcut, 2 săpt stat în pat și a ajuns colul 3,5 cm de la 3cm. Se micșorase de la 4,2 la 3 cm acum 2 săpt.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, Mia, Anna, Raisa, Corinka, multumesc mult pentru incurajari! Anna, cum as putea sa ma supar pe tine? Iti multumesc pentru fiecare cuvant de incurajare! La fel si tie, Corinka! Daca PK ma va refuza, voi trimite email si altor clinici. Voi incerca pentru ultima data acolo unde voi fi primita.

Maine trimit email lui PK, voi vedea apoi pe ce drum voi merge...Mi-e teama ca pierd vremea, nu-mi permit sa astept pana fac alte analize. E foarte posibil ca rezultatele actuale sa fie cele reale, oricat de greu mi-ar fi mie sa accept. Prefer sa stiu acum daca ma primeste sau nu, sa nu mai pierd timpul aiurea. Se pare ca timpul e mai pretios decat credeam...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...