Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Velvet  [flo2]

Azi e z1 pt mn,maine sunam doc sa vedem cand fac injectia de Arvekap,daca sunt pregătită pt un nou transfer nu sh sigur dar trebuie sa încercam.

Mai am 5 embrioni sper ca din ei măcar unul sa ma faca mama deși eu am promis ca le dau la toți 5 o șansa .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel in 2016 in ianuarie aveam Amh 0,03, FSH 12. Bolintineanu a refuzat să facă fiv cu mine după ce i-am dus aceste analize. Ea mă pusese să repet, nu as fi repetat din proprie inițiativă. Apoi m-a primit Tayfun. În octombrie am fost la Dracea, i- am zis că nu vreau sa aud de donate încă. A zis că ea vede că am foliculi, nu o interesează Amh 0,03 și nici Fsh 12.  Am obținut cei 2 blasto pe care i-am transferat anul asta. 

Nu te descuraja, pe mine mă trimiteau la donate în 2014, 2015 când aveam amh 0,75. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, Dana macar aveți embrioni care vă așteaptă. Eu la fiv 3,4,5,6 nu am avut nimic nimic de transferat. Simțeam că nu am nicio șansă. De-abia la fiv 7 am mai avut ce transfera.

Velvet cred că e greu sa te lase cineva baltă după ce ai un istoric și planuri. Dar nu trebuie să îți refuzi bucuria de a avea un copil. Și ai șanse mari din 5 să rămână cu tine macar unul.

Și e ușor, trebuie doar transfer, fara sa mai faci fiv. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Maru da,am,dar in situatia mea.... nu,nu o sa mai scriu nimic.cuvintele sunt de prisos...
Da, ce să zic, o lovitură de-asta îți da viața peste cap. Nu știu sigur ce as face in locul tau, dar cred că dacă vârsta m- ar împinge, as trece peste faptul că puii sunt făcuți cu fostul. Și aș face transfer. Sau dacă e cineva la orizont pentru care sa simt ceva aș mai avea răbdare și as face cu acea persoana un copil. Dar nu m-aș pedepsi să renunț la visul de a fi mama.

Și da, ai avut dreptate cu cei doi pui ai mei.:)

Îți doresc să uiți cat mai curând de el și să fii iar fericita, cu chef de viață și cu chef să fii mămică.

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

sa te ajute Dumnezeu ,Dana! [pup] si eu tot 5 pui mai am.plang in hohote...
Nu plânge,inca sunt acolo ei,nu e totul pierdut.Si la 60ani daca te decizi ei sunt acolo. Marushelu da avem,ii mulțumesc lui Dumnezeu ca ne-a ajutat sa facem fiv si ca am avut o "recolta" bogata,9 embrioni,6 f bun, calitatea A si restul asa si asa,vedem acum la următorul transfer ce si cum. Sotul nu arw probleme,eu tinerica cu amh bun,era de așteptat dar eu zic ca e meritul embriologului,o tinerica care pare f incantata de munca ei.

Stiu ca financiar si psihic a fost greu sa faci atâtea fiv-URI dar acum esti gravida si asta e cel mai important.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel in 2016 in ianuarie aveam Amh 0,03, FSH 12. Bolintineanu a refuzat să facă fiv cu mine după ce i-am dus aceste analize. Ea mă pusese să repet, nu as fi repetat din proprie inițiativă. Apoi m-a primit Tayfun. În octombrie am fost la Dracea, i- am zis că nu vreau sa aud de donate încă. A zis că ea vede că am foliculi, nu o interesează Amh 0,03 și nici Fsh 12.  Am obținut cei 2 blasto pe care i-am transferat anul asta. 

Nu te descuraja, pe mine mă trimiteau la donate în 2014, 2015 când aveam amh 0,75. 

 

Marushelu, multumesc frumos de incurajari!! Ma doare mai mult scaderea dramatica, nu neaparat rezultatul in sine. Tayfun nu ma primeste, din pacate. Am testat deja terenul... Dar o sa vad unde ma voi indrepta in perioada imediat urmatoare. Eu tot sper sa ma mai primeasca PK....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...