Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

neata  [clo]

 

Maru ehh,stiu ce inseamna FET,am mai facut...ideea este ca degeaba am puii daca nu mai pot ajunge la ei...din pacate,nu reusesc sa exprim in cuvinte ce simt...as prefera sa fiu taiata ,sa curga sangele din mine,ca la atatea interventii si sa rad cu gura pana la urechi,sa ma cunoasca dr anestezist la anesteziile generale ,multe si sa-mi zica-dna,iar ati venit?si eu sa-i zic-daaaa.de-abia asteptam!e momentul meu preferat!si dr-savurati atunci!...da,as fi preferat orice durere fizica,orice sacrificiu,orice,orice,doar sa fiu tinuta de mana ,iar sufletul sa imi fie incalzit cu o imbratisare....nu,nu-mi refuz bucuria de a fi mama voit,,,dar...asta e situatia.din pacate,cuvintele sunt prea sarace,nu pot spune nici ele ce e dincolo de ele...

 

va pup pe toate si va doresc numai bine!drum lin spre copiii vostri...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, Și eu maxim candida cred că am avut, asta fac de obicei. Nu cred nici eu sa fie atât de rea încât să facă să se piardă o sarcina. Dar îmi vine să suflu și în iaurt. Stiu, Femeile alea de la țară, sărace care nu știu ce e ăla doctor, cred că au la infecții...și nasc cate 7 copii.

E o luptă nedreaptă, cu un inamic invizibil, care nu știi unde ataca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, imi pare foarte rau pentru ce ti s-a intamplat! Incearca sa eviti ecografia vaginala, macar dupa zece saptamani! Spuneai ca ai facut eco vaginal cu doua saptamani inainte de fatidicul moment,doctorii din alte tari sunt mai relaxati, ai nostri evita o astfel de ecografie in trim doi! De asemenea, treci si peste umblatul la col, gen recoltare Papanicolau sau alte culturi col in sarcina! Iti doresc visul implinit!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet ,Marushelu,Ligiutza [flo2]

Osuparata din păcate ecografia transvaginala nu am cum sa o evit pt ca asa imi măsoară colul iar asta e un lucru necesar,mai ales acum,eu am avut gemeni si doc a fost f precaut in legătura cu tot,eco transvaginala nu dura mai mult de 10sec si f blând,cat despre papanicolau si etc nu am facut nimic.

Multumesc pt mesaj. [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marushelu si eu fac f usor candida, chiar m-am mirat ca nu am facut toata sarcina, dar acum doar de sambata am inceput antibioticul si de aseara am observat ca ma apuca usturimea, in plus durerile desi sunt usoare in continuare, parca nu mai cedeaza la no-spa, deci chiar cred ca exista o legatura. Stiu ca nu exista nici o logica, multe femei fac 10 copii si poate fara sa faca vreo analiza sau eco toata sarcina, dar cine stie poate asa suntem noi mai diferite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu personal stiu o tipa care are 7-8copii si este iar însărcinată,ea nu merge la doc,abia are ce sa mănânce......

Viata asta.

Azi împlinesc 29 de ani,anul asta trebuia sa fie cea frumoasa aniversare pt mn,trb sa nasc sapt asta....

Daca as putea m-as îmbata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc Ligiutza!!Da stiu ca trb sa fiu bucuroasa ca sunt sănătoasa si ca imi permit sa fac fiv dar cu bucurie as renunța la astea daca ar însemna ca băieții mei sa traiasca si sa crească sănătoși.

Ok...ajunge cu drama.

Fetelor [flo2]

Eu ma lupt sa slăbesc 2kg sa ajung la 69 si e al naibii de greu  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...