Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Vai fetelor, cand va citesc pe voi ma.simt mai in ceata ....voi stiti atat de multe despre fiv si analize...unele nici ca le inteleg....analizele mele sunt din iunie si fiind ca am fost amanata pe sept am zis sa repet azi analizele unde ma stiam cu crestere ca Tsh si PRL fiind azi z3 pt ca la urmatorul cm incep gonal din z2 ....asta umdeva prin 2 sept va fi...fff rapizi bioclinica ...2 ore erau gata...si in plus am cerut si NK urile daca tot ati vb de ele....vai dar scumpe mai sunt astea 320 parca ufff!!! Astea le primesc in max 10 zile... toate sunt ok TSH e 1.5 ...iar PRL 8....insa nu stiu daca FSH e bun 7.5 ....limita fiind 2.5-10.2 ...cum e ideal pt fiv?

   Dana La Multi Ani! Cred ca stii ce iti doresc din tot sufletul!!! Asta pe langa sanatate si fericire... [flo2]  

   Piscotel cum au zis si fetele...sanse sunt doar un medic bun si care sa accepte si nevoie!!! Totusi sunt curioasa de ce zice PK...

   Maru ... esti un real exemplu si multumim de toate sfaturile pretioase ... ne imbarbatezi zilnic!

   Motisor sper ca esti ok! Dea stiu ca ne urmaresti ca o mama buna!  [flo2]

   Velvet eu zic sa gustam impreuna un vin rose...am o pofta si cu caldura asta...pfff...pe bune...diseara cert un pahar!

   Ana nu mai ai mult...esti f aproape de termen...strangem pumnii!

   Mia ma bucur ca sunteti ok....multa sanatate va doresc!!!

   Fetelor cum rezistati la caldura ca eu simt ca mooor!!! Stau la et 8 si am toti peretii la soare...deci sunt zilnic prost dispusa iar cand mi-a venit cm eram mai rau ca o leguma...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, la multi ani! Sanatate si implinirea visului iti doresc! Cu timpul durerea se va diminua, mai ales cand iti vei strange copilul/copiii in brate. Iti doresc ca acea zi sa vina cat mai repede. 

 

Eu m-am mai linistit un pic. Surpriza, PK ma primeste. Mi-a spus insa sa fiu constienta ca sansele sunt mici, ca va fi o lupta grea. De data asta mi-a dat Menopur si Gonal. Asta doar pentru ca l-am rugat sa-mi spuna daca voi avea nevoie de Suprefact si Fostimon, pentru ca nu se gasesc in Romania. Nu stiu daca ar fi schimbat schema de tratament in alte conditii. Poate...Voi merge tot pe mana lui, ma cunoaste, stie cum am raspuns data trecuta. Sper din tot sufletul ca ultima incercare sa fie cu reusita. Nu prea simt ca o sa reusesc vreodata, insa. Nu ma intrebati de ce, dar imi este greu sa ma vad insarcinata. Poate ca si asta e o problema, faptul ca nu pot nici macar vizualiza ceea ce-mi doresc. Dar astazi vreau sa fiu totusi optimista. 

Chiar, poate ajuta pe cineva informatia, PL e in concediu din 12 august pana pe 4 sept. 

Va imbratisez pe toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel va fi o lupta grea,da vei reusi...nu stiu daca neaparat la urmatorul ET,dar vei reusi.stiu c-ai zis ca vei mai face doar o procedura,dar...nebanuite sunt caile Domnului.si stiu ca nici nu te vezi cu burtica cu bebe...dar la fel...noi habar n-avem ce va fi.suntem dust in the wind.sa te ajute Dumnezeu sa-ti tii copilul in brate!  [pup]  [cupisi]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet [flor] Corinka, multumesc pentru urari! Gonal voi avea aceeasi doza ca data trecuta, 225 unitati. Menopur, o fiola pe zi. Acum vad ca vrea sa vin in ziua 7, nu in ziua 5, cum am procedat anul trecut. Clexane am facut la fiecare transfer. Vreau sa fac si acum, insa as vrea sa fac inca din ziua in care incep stimularea. O sa ma consult cu PK atunci. Problema e ca nu se prea gaseste Clexane si m-e teama sa incep cu el si apoi sa schimb. N-as vrea sa am un stres in plus. Parca citisem undeva ca nu se recomanda schimbarea anti coagulantului. Eventual sa iau altceva...Tu parca ai inceput cu Clexane. Cum te descurci, il gasesti? De Clexane imi e putin teama. Data trecuta am pierdut 3 foliculi din cauza unei sangerari puternice aparute din senin. Si atunci nu faceam Clexane... Medrol nu mi-a dat. O sa ma documentez, mai am timp. Sunt tentata sa iau, chiar si fara stirea lui PK. O sa discut si cu prietena mea, care e medic.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...