Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Raishwanya,doamna cu gemeni care avea 45 de ani a facut cu material propriu! De cealalta doamna de 52 nu am.intrebat..Piscotel,ma bucur mult ca esti cu planul.gata.facut si.moralul sus!! Eu incerc sa ma.relaxez..saptamana viitoare ma.duc la eco sa vedem.daca hrmatomul s a retras !

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel, iti doresc ca de data asta sa fie cu reusita!

Eu stiu ca firma care produce clexane nu mai colaboreaza cu Romania, se mai gaseste in tara doar ce mai exista pe stocuri in depozite si farmacii, eu abia am reusit sa fac rost pt toata perioada cat am nevoie, dar din cate am inteles in Ungaria se gaseste si cred ca si pe farmaexpres. Doamne ajuta!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel, eu inca fac Clexane. Mai am pana sambata, dar maine dimineata merg la un hematolog sa vad ce fac mai departe.

La ultima FIV, dr. Lesko mi-a dat sa iau Medrol din a sasea zi de ciclu, initial cate 8 mg, apoi a crescut la 16, oar apoi am redus treptat pana am trecut de 16 saptamani de sarcina.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, la multi ani! Uau, ești f tânără. Încearcă să privești cu optimism și gândește- te că ei nu aveau conștiința de sine, nu au știut nimic. Nu știu ce să zic. E greu când sarcina e mare. Eu pe la 12 săpt am pierdut o sarcina, dar se oprise cu multe sapt in urma. Dar la mine nu trecuse în stadiul de fat. Era doar săculețul. Suferința mea era că nu o să am bebe, era singurul embrion, nu a fost durerea pierderii unui copil. Nu ajunsesem să îl personific. Multa putere sa treci peste episodul asta și să reușești să nu te mai gândești în urmă! La multi ani inca o dată, să fii sănătoasă și să ții se împlinească visele, macar cele mai importante!

Ligiuta mersi, așa sper sa va dau numai vești bune. Și tu la fel! Ti am răspuns la mesaj mesajul privat.

Velvet îmi pare rău că nu a fost așa cum ți-ai fi dorit! Îți doresc ca macar timpul să îți vindece rănile din suflet.

Ana89 tratează și candida, vorbește cu medicul. Nu sta așa. Bafta multe să ajungi la termen!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maru, Dana, si eu am pierdut o sarcina trecuta de 11 saptamani, iar fatul era deja format: i-am vazut manutele si piciorusele, a si trebuit chiuretat. Cred ca pierderea unei sarcini de 20 de saptamani este mult mai grea decat una de 11 saptamani, dar ce vreau sa va spun este ca, desi sarcina nu era asa de avansata, ajunsesem sa personific copilasul, cu atat mai mult cu cat cariotipul fetal facut dupa chiuretaj ne-a dezvaluit si sexul: feminin.

Sarcina fusese initial gemelara, fratiorul/surioara oprindu-se dupa 6 saptamani. La acela ma gandesc mai putin, dar de fetita m-am atasat indeosebi dupa ecografia de la 10 saptamani, cand am vazut-o formata, cu manute si picioruse. DPN era chiar de ziua sotului meu (ironia sortii a facut ca exact in acea data sa fac FET, esuat, insa) si deseori ma gandesc la ea si cum ar fi crescut (acum ar fi avut un an si doua luni).

 

In alta ordine de idei, azi m-am suparat. In seara asta m-a sunat doctorita ginecolog ca sa imi spuna ca a picat Nifty. Dupa ce m-au chinuit joi doua asistente intepandu-ma in trei locuri si lasandu-mi o vanataie uriasa pe antebrat pana au facut cu chiu cu vai recoltarea si facandu-ma sa-mi fie dor de asistentele de la Kaali si de la Bioclinica, cei de la Genetic Center au refuzat sa faca testul din cauza polimorfismului pe care il am eu la unul din cromozomii 16. Imi recomanda amniocenteza, insa eu nu vreau sa ma supun acestui risc.

Nici de dublu test nu-mi arde, pentru ca-s convinsa ca, la situatia si antecedentele mele, o sa imi iasa un risc urias. Nu stiu daca are rost sa ma supun la stres si riscuri inutile, pentru ca, orice s-ar intampla, eu vreau sa pastrez sarcina.

Parca simt nevoia sa stau linistita si sa ma rog la Dumnezeu ca bebelusul meu sa se nasca sanatos. Am credinta ca va fi bine.

 

Iar am scris un cearsaf, va rog sa ma iertati!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor [flo2] va Multumesc pt urările frumoase! Am avut o zi f plăcută,soțul a organizat o mica petrecere in familie,am fost surprinsă placut,am primit si cadouri [:-)))] dar nu am gustat tortul [batcap] Corinka imi pare rau sa aud de rezultatul testului,eu sfătuiesc pe toată lumea sa nu il faca daca păstrează sarcina indiferent de rezultat,nu are rost sa te stresezi cu alte teste daca pt tn nu contează. Sa iti ajute Dumnezeu sa ai un bebe sănătos!!! Nu vreau sa va întristez cu tragedia mea,vreau sa va bucurați de sarcinile voastre [flo2] Nu vreau sa zic ca eu sufar mai mult decat o femeie care pierde o sarcina la 10s sau 5s,cazul meu a fost ciudat,acum i-am vz la eco iar in clipa următoare i-am pierdut....i-am născut dar nu sunt mama,nu i-am atins...,,,mi-am vz corpul transformându-se dupa naștere,m-am bucurat de Mișcările lor in burtica,si acum imi aduc aminte ca unul era mai leneș :)) asa ca mn....sa știți ca nu plâng cand scriu astea,sunt ok,vreau doar sa înțelegeți cu ce ma lupt sa imi revin si de ce nu e asa ușor sa gândesc ca am tot viitorul înainte pt ca sunt tânara.... Gata [batcap] am transformat forumul in pagina mea personală [:-)))] imi cer scuze fetelor. O sa fiu bine,am un sot extraordinar,o familie care ma susține, o clinica grozava si un doctor implicat,pe băiatul meu Jack,o fi el câine dar tot mămica lui ma numesc. O sa fie bine! [flo2]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana89, ajută la calmare și ceaiuri de plante călduț, mușețel, galbene, etc. Eventual bai de șezut, dar căldut, nu fierbinte.

Corinka, eu de teamă, embrionii nu i-am numit puiuți; nu am zis că îi iau acasă, am zis că fac transfer ; pe bebe nu l-am personificat, nu am vorbit de el, dar de la ultima eco în care am primit poză cu fețișoara lui clara, nu pot să îl mai ignor.

Săracul soțul meu a zis când i-am arătat eco 4d: nasol, acum i-am văzut și fața, până acum ne prefacem că e o sarcina și atât fara să ne gândim la bebe ca sa nu suferim daca se întâmplă ceva. Pentru mine mai erau și mișcările care sunt puternice de mă zgâlțâie câteodată. [:-)))] Dar adevărul e că poza aia e atât de reală.....

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...