Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Piscotel, eu am NK 10 % si am inceput in ziua 6 de ciclu cu 8 mg de Medrol (1/2 tableta) pana in ziua 10. Din ziua 11 am crescut doza la 16 mg (o tableta). Am facut punctia in ziua 12 si transferul in ziua 17. Din ziua transferului am mai luat 8 zile cate 16 mg, dupa care am revenit la 8 mg si am tot luat asa pana am facut 9 saptamani si 3 zile de sarcina. Din acea zi am scazut la 4 mg si am mai luat asa 8 zile, pana am facut 10 saptamani si 3 zile, cand l-am oprit.

Atentie, in toata aceasta perioada am luat un supliment de potasiu, Kalium-R, o tableta o data la doua zile. Din cate am inteles de la medic, e foarte important sa se ia si potasiu in paralel cu Medrol, dar numai o data la doua zile.

Asta a fost schema pe care am primit-o pe parcurs de la dr. Lesko, eu am luat doar sub supravegherea lui.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel  [flo2]  [:-)))] Multumesc,sunt tinerica da,frumușică hmmm o fi si asta dar in poza aia sunt machiata  [batcap] .Cat despre medrol ce sa zic,eu am luat prednison si nu am avut nimic de la el,eu am luat cu luni înainte de transfer cate 10mg si cand am început cyclacur am luat 15mg.

Muktumesc Clemence.

Ce cald e aici.....imi vine sa mor  [batcap]

Va pup!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Medrolul are la baza prednison.

Referitor la alte efecte, la ultima FIV n-am avut nimic, dar la FIV 3, desi am luat doar din ziua punctiei, cu cateva zile inainte de beta am facut un herpes oral oribil. Dr. Lesko mi-a spus ca e de la Medrol.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am facut un pipi test scria pe el 20ui....negativ....asa ca cred ca slabe sanse ca beta sa iasa pozitiv.....eu sunt puternica....ptr cei 2 puiutii ramasi.....urmeaza sa vedem cand mergem sa i luam si pe ei acasa......sotul e cel mai afectat....el isi facuse sperante mari....ca vom reusi....de data asta.Va pup

  [cina2]  

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mititica, nu-ti pierde speranta. Mergi la beta. Testele astea nu sunt 100% sigure. Eu cred ca ar trebui interzise prin lege.

Le urasc din tot sufletul, numai o liniuta mi-au aratat mereu. 

E bine ca esti pregatita si pentru un posibil esec, dar pana ai rezultatul de la beta, inca mai poti spera. Iti tin pumnii stransi sa fie bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Piscotel..ma bucur enorm ca te-a acceptat! Eram si eu curioasa de ce va zice....deci tot am zis eu ca ne intalnim in septembrie...vezi?? Ar fi frumos sa n intersectam pe acolo....mersi ca ai anuntat ca e PK in co...defapt stiam dar nu stiam pana cand...mai am de trimis un eco prin mail luna asta si sa imi fac un EKG ...plus sa vedem ce rezultat imi iese la NK....desi nu stiu de ce crezi ca nu va da medrol? Mie anul trecut mi-a dat ...putin, 4 zile parca...nu mai stiu exact...il am si acum si il duc cu mine poate mai am nevoie de el ...

Mititica...si eu zic ca beta e sfanta...inca putina rabdare...si daca nu e sa fie...capul sus...nu ne dam batute, suntem spartane! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...