Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Clubul "babelor FIV-oase",capitolul 148


Recommended Posts

Fetelor? Ce vitamine ati luat preconceptional? Eu mi-am luat acum omega 3 de 1000 si nu stiu daca sa il iau sau nu...iau intre timp si Aspenter 1/zi plus Femibion 1 ca are metilfolat...astea pt mutatiile Mthfr A1298 si Pai1 ambele heterozigot...astea le iau de la 1aug...ce sa mai iau? Pot sa iau si omega 3 sau sa mai oau vitamina E? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 980
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Lore, eu am luat vitamina E doar de cand am inceput stimularea, impreuna cu 1 Femibion 1 si 2 Inofolic pe zi. Inainte am luat Femibion 1 o data la doua zile si Inofolic doar un plic pe zi, pentru ca asa mi-a recomandat medicul cu care am facut FIV.

Si vitamina D de 2000, zilnic, uitasem!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Buna fetelor. Nu am mai scris de ceva vreme pe forum, insa v-am urmarit din umbra. Ma bucur ca sunt fete care s-au resetat, si vor sa incerce din nou procedura de fiv, va tin pumnii tuturor si va doresc din suflet sa traiti magia sarcinii.Merita orice efort, credeti-ma!!! Ana , felicitari pt baietel [artif], sa fiti sanatosi amandoi, recuperare rapida dupa cezariana [flor]

Adriana, cum merge sarcina ta, cate saptamani ai acum?

Tin minte ca tu ai intrerupt Clexane dupa primul trimestru si vroiam sa te intreb daca ai vreo mutatie de trombofilie si daca iei cumva Aspenter sau aspirina.

Imi poti raspunde pe topicul gravidutelor, eu te-am intrebat aici pentru ca stiam ca aici intri.

Ana, si pentru tine am aceeasi intrebare. Oare tu ai luat Clexane, ca nu mai stiu? Dar Aspenter sau aspirina. Mutatii ai?

Va multumesc frumos, fetelor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna seara

 

aura ideea e ca in ambele cazuri se efectueaza zgarierea.de-asta a pus semnul egal dr meu intre ele.eu le-am facut pe amandoua.la proceduri diferite.cumva biopsia tine locul scratchingului.cand trebuie sa faci histeroscopie cu biopsie.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Corinka, da eu am 4 mutatii de trombofilie, am facut clexane 0.6 toata sarcina si trebuie sa mai fac inca 6 saptamani dupa. Aspenter mi s-a recomandat de hematologul de la Sibiu la fet, dar acum la sarcina naturala nu am mai luat, decat acid folic si femibion.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor! [flo2] o sa iau si eu atunci Omega 3 e extra de 1000 cu vit E impreuna...pe langa desigur femibionul 1, aspenterul, eutyrox si brocriptin ca trebuie ...wow ce se aduna....

 Corinka ce e inofolic plicuri? Si unde se gaseste?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...