Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cartelul conduce Romania


Recommended Posts

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ups! Suntem in 2017, dar atata m-a innebunit de cap tooata presa cu centenarul, ca iote ce scrisāi [alcool] Viviana, tu esti autocorectul meu, bag sama. [:)]

De-asta te-am intristat?

Edit: acum ma autopsihahahanalizez: o fi din cauza de diriga care mi-a mancat ficatii cu datele istorice timp de patru ani? [batcap]

 

Plesoianu spune ca negocierile cu UDMR fusesera facute fara consultarea prealabila a parlamentarilor PSD. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

Eu m-am saturat. La nivel institutional suntem ceva intre o tara bananiera, stalinista si pe trend progresist. Cred ca in curand vin vremuri nasoale. Vorba aia" winter is coming" ( abia astept serialul :D ) . Iarasi vom fi prinsi cu pantalonii jos, complet defazati dar si cumplit de vulnerabili, suntem dezbinati, aerieni, ca sa nu spun naivi si sincer, daca va faceti iluzia ca vreunul dintre astia de n-au fost in stare sa gestioneze situatii precum Apuseni, Colectiv etc, vor fi capabili sa ne ofere siguranta, inseamna ca suntem mancati de vii. Ma intereseaza intr-o oarecare masura ce se intampla pe partea externa, spun intr-o oarecare masura, caci ce va fi, va fi, sunt mioritica, dar gandind la rece nu pot decat sa recunosc ca sunt complet neputincioasa, ca lucrurile nu stau in mainile mele, indiferent care imi sunt concluziile referitoare la ce ni se intampla ori ni se va intampla. Ma gandesc la copilul meu si atat. Iar asta imi da nelinisti.

Inteleg ca intelegerea cu UDMR a cazut. De asemenea mai inteleg ca Franta nu recunoaste minoritatile si atunci ma intreb de ce mama lui soare ni se tot cere noua sa ii bagam noi in seama pe astia, care nu fac decat sa se comporte precum piranha, de atatia ani inclina niste balante, pe criteriul reciprocitatii spalarilor de maini, ei nefiind de fapt si de drept un partid? Le-am recunoscut niste calitati, unii cunosc ft bine legile si mai ales Constitutia ( spre deosebire de vasnicii nostri conducatori de tara ori de institutii ), au sange in ei, stiu sa isi urmareasca scopul, dar una e una si alta e alta. Iar anul acesta este centenarul Unirii, ala pe care unii " il comemoreaza", chiar era maximumul josniciei, cand au murit oameni...

M- am uitat si la KWI si Merkel. Stiati ca in Germania nu a fost transmisa conferinta de presa? Fix atat suntem de importanti. Bulgaria este in carti pt Schengen. Nu plang, ca e fix ce ne mai lipsea, inca un cui mare in talpa. Dar spune ceva ca ei da si noi nu. Poate are legatura cu faptul ca suntem puternic bagati cu NATO, in mainile US, multa forta militara americana e relocata in prezent pe teritoriul nostru, de aici discursul moale al lui Mutti, nu mai suntem in mainile lor, apele s-au separat. Niciunul nu au facut declaratii continuand firul desfasurat de Merkel, cu UE sa isi ia soarta in maini, de dupa ce Trump s-a intalnit cu ei si le ceruse chestii deranjante pt minunatii UE. Iohannis a incercat sa fie impaciuitor, dar am aratat cat importa ce spune el, noi nefiind in carti. Iar vizavi de situatia din tara, i-a parut acum normal ca Merkel sa nu doreasca sa se exprime, pe cand in State a carat intrebatorul dupa el, tinand mortisos sa il forteze pe Trump sa se exprime asupra anticoruptiei. Btw, pe Luju.ro exista raportul complet, ca sa intelegem ca Trump nu a spus de prost ca stie tot ce se intampla in tara. Nu ma mai citez, cu ce am spus cateva pagini in urma cu oul fierbinte :D . Hai zau, oricata aversiune am avea, va garantez ca nu avem cum sa intelegem ce mama naibii se intampla, dar e apanajul  babuinilor ce fac Ponta cu Grindeanu. O recunosc si liberalii. Iar Dragnea e responsabil, el a facut un anonim premier, sa o scurteze cu aerulul inocent. Insa e adevarat ca in campanie nu a vanturat niciun nume. Eu nu am cetit programul lor, faimosul program! Dar inteleg ca pt acela au fost alesi si nu pt un nume. Deci asta cu premierul din orice unghi am privi, il ciufuleste pe Grindeanu, rau, caci putea la fel de bine sa fie si un robot pe scaunul ala, cu conditia sa puna programul in aplicare, punct cu punct. Iar cu un sifonar precum Ponta, plus altii inaintea lui Geoana, Vanghelie, daca nu era Dragnea mana de fier, nu pupau veci scorul ala sau primaria Capitalei. Insa uita ca pt multi votanti a fost un vot negativ la adresa celorlalti si ei stiu ft bine de ce ( UDMR a fost  singurul cu oo la tribuna Parlamentului si a spus niste adevaruri ), daca azi ar fi alegeri, PSD categoric nu ar mai sta asa confortabil, bine, nici altii vazuti ca tinere sperante in ochii autoproclamatilor elitisti :D.

Mie mi-e limpede ca KWI a batut palma cu Tariceanu si Dragnea, eu banui ca e legat si de americani, oricat ati incerca sa minimizati ridiculizand intrevederea lui Dragnea cu Trump, retineti ce v-am spus mai sus ( atunci D s-a angajat ca va da 2% din PIB, Iohannis macane gratuit atribuindu-si decizii care nu ii erau in putere sa le ia ), dar banui ca are legatura si cu niste austrieci si M. Neagra. Ce vedem acum sunt fara doar si poate conturi de platit intre Ghita si prietenii lui din vie. De-asta spun ca m-am saturat si mai bine imi vad de drum.

Stiu, stiu, TV-ul face rau, dar doar la TV poti vedea declaratii si atitudini, gesturi si mima, eu asta incercam sa vad cat m-au tinut nervul si rabdarea...mi-ajunge! Iac! 

lucialu - rar mi-a fost dat sa citesc atata indoctrinare si non sens. SUna a Nord Korea ce spui tu. Partidul tau e la putere - dar vad ca nimic nu e cum vrei tu.  De ce te-ai saturat deci? Ca mai exista un DNA? Ca mai exista un presedinte? omg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

lucialu - rar mi-a fost dat sa citesc atata indoctrinare si non sens. SUna a Nord Korea ce spui tu. Partidul tau e la putere - dar vad ca nimic nu e cum vrei tu.  De ce te-ai saturat deci? Ca mai exista un DNA? Ca mai exista un presedinte? omg

 

 

 

Non sens este pentru tine. Pentru ca tii cu ursul. Nu e vina mea ca tie asta iti rezulta din ceea ce eu am scris. Si acum, in afara faptului ca la referendumul pt demiterea lui Basescu, unde mi-am aratat optiunea, te rog sa probezi afirmatia ca PSD-ul e partidul meu. Nu vad care ar fi fost problema daca as fi optat pt PSD, suntem teoretic o tara democrata, nu trebuie sa iti dau tie socoteala si nici nu ai vreun drept de a dispretui pe aceia care i-au votat.  Am repetat de nenumarate ori ca nu i-am votat, nu am cum sa votez niste iude, nu sunt in situatia disperata a pensionarilor. Dar tu o tii langa ca as fi psd-ista, deci te rog, probeaza.

Stiu, cand nu mai va da cu plus ce scriu,va luati de virgule si apasati pedala cu  mesajele mele de neinteles, anapoda. Dintr-o data ma transform si bat campii, nu? Basca mai sunt si indoctrinata de psd [alcool] si lucrez la antena 3 [bib]

Redactor, repet, pe tine nu te atinge nici macar cu o floare. Intrebarea e de ce te pasioneaza atat de mult politica Romaniei? Si te rog sa nu ma duci pe drumul cu " poate candva vreau sa ma intorc in tara ". Ia deciziile CEDO, ia raportul Comisiei US Helsinki , sunt lucruri pe care sper ca nu mi le pui in carca, ca le-as inventa eu existenta ori antenele, oricat ai discredita tu o parte a mediei, acestea sunt fapte pe care le gasesti oriunde publicate in spatiul public, uite-te la americani cum l-au interogat pe capul de la fbi....uita-te in deciziile Curtii Constitutionale de la noi. Nu poti, nu vrei? Atunci tu ai o problema, nu eu.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CCR este eminamente politica deci orice comparatie cu justitia americana este cel putin desueta

 

 

 

Si cu erata cum a fost? Mama ei de dubla masura! Dar cu instantele care dau verdicte contrare acuzatiilor procurorilor pe asta cu abuzul in serv? Dar cu Comisia de la Venetia? Dar cu CEDO pt incalcarea prezumtiei de nevinovatie si altele la fel de grave,dar cu Helsinky unde Ghitzanstain ( care acum transpira la Fondul Proprietatea ) nu mai are puterea de a influenta concluzii? 

Viviana, eu nu am cum sa o pup pe Firea, indiferent cum ai incerca sa ne pozitionezi. Apoi, eu nici macar nu am fost la votul vreunui, oricarui primar. Stiu asa, daca nu iti place jocul, nu il joci si basta. Accepti? Atunci accepti si regulile, ca is rele sau nu, ca au fost schimbate in timpul jocului, ai si tu o vina, punct. Intelegeti de ce nu puteam sa il aleg pe coabitacul de Ponta? Eu nu am muscat mizeria cu punctele de indeplinit date de Barroso. Am muscat o data cu referendumul, ura! Sa il voteze Coldplay, Elsa, egal. Dar nici pe Dulap nu m-am inghesuit sa il votez. Imi pare rau ca am mers, nici macar pt anulat nu trebuia sa fac act de prezenta, ma simt murdara...am legitimat jocul si asta pt ca am ales sa nu tin cont de capul meu ci de astia care o dau cu datoria civica...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si cu erata cum a fost? Mama ei de dubla masura! Dar cu instantele care dau verdicte contrare acuzatiilor procurorilor pe asta cu abuzul in serv? Dar cu Comisia de la Venetia? Dar cu CEDO pt incalcarea prezumtiei de nevinovatie si altele la fel de grave,dar cu Helsinky unde Ghitzanstain ( care acum transpira la Fondul Proprietatea ) nu mai are puterea de a influenta concluzii? 

 

 

Nu vad absolut nici o problema ca sunt instante care dau verdicte contrare acuzatiilor procurorilor. Pt asta sunt judecatorii acolo, sa judece, nu sa dea dreptate procurorilor fara sa clipeasca. Asta inseamna ca justitia functioneaza. Marea intrebare (daca nu vrei sa fii doar manipulatoare) este cate procente din dosarele trimise in judecata de DNA sunt cu sentinta de condamnare si cate sunt cu verdict de nevinovatie!? 

Cu CEDO si Helsinky ce e? Nu vrei sa detaliezi? Sa dai amanunte, la ce anume te referi concret? Eu nu stiu despre ce vorbesti. Asa, niste nume si niste intrebari si franturi pot sa arunc si eu ca mare argument, dar ceva concret poti sa ne spui?

Sa inteleg ca tu esti convinsa ca in tara asta DNA si procurorii fac doar abuzuri si ca saracii politicieni sunt vanati si persecutati pe nedrept?

Sau  ...ce?

Am mare rugaminte, daca te decizi sa imi raspunzi sa nu folosesti "dulap, Ghitzanstain" si alte porecle, pt ca efectiv nu stiu despre ce vorbesti si chiar as vrea sa inteleg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

doamne, ce mai rad!

 

Zic astia pe surse, deci luam cu titlu de inventar totul, ca in noul guvern dupa ce va trece motiunea ne vom intalni din nou cu cvartetul de coarde, pardon, de doamne. [:-)))]

 

Adica ele sunt obligate sa-si dea demisia pentru ca au avut prestatia proasta, apoi isi voteaza autocaderea la automotiune si apoi se intorc ca 2 viori, 1 viola si 1 violoncel cu coardele doar usor piscate, frecate bine cu sacaz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...