Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Cartelul conduce Romania


Recommended Posts

Deceneus oi fi eu pasionala dar nu imi insulta inteligenta cu citate din Sorina Matei. Mahala de joasa speta asa ca sar peste opinia ei si imi cer scuze ca nu pot sa combat dar am zero % intentie sa-i citesc mizeriile.

 

 

viviana,

sorry dar nu pot fi de acord cu tot ce viseaza ungurii, 15 martie e zi de doliu nu de sarbatoare 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 187
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu are absolut nici o legatura oficializarea in Romania a nici unei date calendaristice a zilei nationale sau de alta natura a niciunui alt stat oricare ar fi acela.

Cat despre procurori si Procuratura, judecatori sau in general despre magistrati  - isi fac treaba. Ca se mai strecoara cate unul printre ei corupt e clar ca mai exista insa sunt prinsi si deferiti justitiei excat ca oricare alt infractor, nu exista absolut nici o diferenta.
Insa de aici la a ridica la nivel de sistem afirmatii este o cale lunga total falsa si nesustinuta.

Insa vor fi destui amatori de informatii ce se vor "Whau" atat la lansare cat si la consumul lor e un segment care nu o sa dispara niciodata gen "cazul Elodia"  [:)] 

Desigur acest segment este alimentat si de infractorii prinsi sau de cei aflati in cercetare penala sau chiar in proces cand desigur ei sunt eroi, sau oropsiti sau abuzati de sistemul mafiot, binom, trinom, sorosist,,bolsevic, jidanist ...... lista poate continua, sunt usor de recunoscut [:)]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

 

Redactor, repet, pe tine nu te atinge nici macar cu o floare. Intrebarea e de ce te pasioneaza atat de mult politica Romaniei? Si te rog sa nu ma duci pe drumul cu " poate candva vreau sa ma intorc in tara ". Ia deciziile CEDO, ia raportul Comisiei US Helsinki , sunt lucruri pe care sper ca nu mi le pui in carca, ca le-as inventa eu existenta ori antenele, oricat ai discredita tu o parte a mediei, acestea sunt fapte pe care le gasesti oriunde publicate in spatiul public, uite-te la americani cum l-au interogat pe capul de la fbi....uita-te in deciziile Curtii Constitutionale de la noi. Nu poti, nu vrei? Atunci tu ai o problema, nu eu.

 

Lucialu  - Intrebarea ta face parte din gama rautatilor la adresa diasporei. A micimii. Adica, de genul - ia mai taci ca nu manaci salam cu soia ca noi. 

Nu am de gand sa raspund acestei rautati pentru ca e clar ca nu ai sa intelegi. Motivele sunt ceva ce oricum pentru un PSDist e greu de inteles. Goes beyond salariu si ieftinirea carnii, sa stii.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu vad absolut nici o problema ca sunt instante care dau verdicte contrare acuzatiilor procurorilor. Pt asta sunt judecatorii acolo, sa judece, nu sa dea dreptate procurorilor fara sa clipeasca. Asta inseamna ca justitia functioneaza. Marea intrebare (daca nu vrei sa fii doar manipulatoare) este cate procente din dosarele trimise in judecata de DNA sunt cu sentinta de condamnare si cate sunt cu verdict de nevinovatie!? 

Cu CEDO si Helsinky ce e? Nu vrei sa detaliezi? Sa dai amanunte, la ce anume te referi concret? Eu nu stiu despre ce vorbesti. Asa, niste nume si niste intrebari si franturi pot sa arunc si eu ca mare argument, dar ceva concret poti sa ne spui?

Sa inteleg ca tu esti convinsa ca in tara asta DNA si procurorii fac doar abuzuri si ca saracii politicieni sunt vanati si persecutati pe nedrept?

Sau  ...ce?

Am mare rugaminte, daca te decizi sa imi raspunzi sa nu folosesti "dulap, Ghitzanstain" si alte porecle, pt ca efectiv nu stiu despre ce vorbesti si chiar as vrea sa inteleg.

 

 

 

Dulapul este frumosul nostru presedinte. Ghitzanstain este fostul ambasador US, Gitenstein.

Cu CEDO e ca platim distractia care se numeste justitie, ca doar nu avem o lege a raspunderii magistratilor, in tara in care procurorii sunt magistrati, iar dna care ocupa un loc acum la CC s-a asigurat personal sa nu existe aceasta lege, Livia Stanciu. Multumita lui Macovei avem MCV si o reputatie de corupti de zici ca noi suntem parintii coruptiei, aia pretena cu multi ( Bivolarul ), una dintre pretenele ei era sa devina MJ, madam Guseth. Cu judecatorii ar trebui sa asculti inregistrarile cu cel de care v-ati lepadat, nefiindu-va util, Baselul. Cred ca nu poti nega excluderea  judecatoarei Camelia Bogdan din magistratura. 

In fine, te rog sa imi arati cum manipulez eu si pe cine? Sunt un membru, care cu exceptia interventiilor meteorice ale lui Deceneus, cu care desigur ca nu sunteti de acord, coincidenta sau ce? sunt singura cu opinii contrare voua, admini si moderatori DC care initiati sau activati la topicele politice. 

Am spus ca raportul din care a citat si Deceneus se gaseste integral pe Luju.ro. Ai google, vezi ce spune Constitutia, vezi ce spun aceia pe care i-am insirat ca inteleg ca Hotnewsiului nu ii par importante aceste aspecte. Dupa cum vezi, ma abtin sa manipulez, ba mi se reproseaza ca citez, ba ca nu o fac...

Cred ca si Viviana mi-a spus ceva, dar nu mai stiu ce. O sa revin.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sper ca votantii PSD sunt multumiti: ROmania este in criza. leul scade. Totul pe mana lor.

 

 

 

Iti recomand sa citesti ce spune av Piperea, daca nu deslusesti singura ca Isarescu se tine de pozne.

Acru mi-e de astia care sunt inscaunati pe viata, nici macar alesi, ci numiti!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Administrators

cand sunt citate ca sursa de informatii site-uri ca Luju.ro.

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dulapul este frumosul nostru presedinte. Ghitzanstain este fostul ambasador US, Gitenstein.

Cu CEDO e ca platim distractia care se numeste justitie, ca doar nu avem o lege a raspunderii magistratilor, in tara in care procurorii sunt magistrati, iar dna care ocupa un loc acum la CC s-a asigurat personal sa nu existe aceasta lege, Livia Stanciu. Multumita lui Macovei avem MCV si o reputatie de corupti de zici ca noi suntem parintii coruptiei, aia pretena cu multi ( Bivolarul ), una dintre pretenele ei era sa devina MJ, madam Guseth. Cu judecatorii ar trebui sa asculti inregistrarile cu cel de care v-ati lepadat, nefiindu-va util, Baselul. Cred ca nu poti nega excluderea  judecatoarei Camelia Bogdan din magistratura. 

In fine, te rog sa imi arati cum manipulez eu si pe cine? Sunt un membru, care cu exceptia interventiilor meteorice ale lui Deceneus, cu care desigur ca nu sunteti de acord, coincidenta sau ce? sunt singura cu opinii contrare voua, admini si moderatori DC care initiati sau activati la topicele politice. 

Am spus ca raportul din care a citat si Deceneus se gaseste integral pe Luju.ro. Ai google, vezi ce spune Constitutia, vezi ce spun aceia pe care i-am insirat ca inteleg ca Hotnewsiului nu ii par importante aceste aspecte. Dupa cum vezi, ma abtin sa manipulez, ba mi se reproseaza ca citez, ba ca nu o fac...

Cred ca si Viviana mi-a spus ceva, dar nu mai stiu ce. O sa revin.

 

 

Eu din cate am citit si am auzit la stiri, CEDO a facut niste recomadnari legate de conditiile din inchisori urmand sa se ia masuri daca nu se face nimic. Despre conditiile din inchisori era vorba, nu despre dosare si abuzuri ale justitiei. Ca sunt 3-5-10 cazuri de detinuti care au dat statul in judecata si au castigat la CEDO pt conditiile din inchisori sau pt alte nedreptati, nu stiu cat de relevant este la  miile de dosare de coruptie solutionate cu condamnare si la care CEDO nu a avut nimic de zis (daca tot e CEDO judecatorul suprem care decide ce e bine si ce nu in justitia romaneasca)

 

MCV-ul il avem din cauza coruptiei si a hotiei la toate nivelurile de putere din ROmania, nu din cauza Moncai Macovei. imi pare rau, dar daca tu nu vezi ca se fura din banii statului de la secretari de primarii de comune cu 2000 de locuitori la ministri, parlamentari si care or fi cele mai inalte demnitati in stat, atunci probabil ca nu vrei sa vezi realitatea. Realitate este ca mita, coruptia, traficul de inflenta si hotia sunt caracteristici ale conducatorilor poporului romana momentan. Astia suntem, pe astia ii votam, cu astia defilam. 

 

Nu neg excluderea judecatoarei Camelia Bogdan din magistratura, dar astept finalul, pt ca povestea nu e gata. La fel nu contest ca ieri un fost judecator, fost secretar de stat in min justitiei a fost condamnat definitv la ani de inchisoare pt trafic de influenta si mita. Sunt si judecatori corupti, asta nu inseamna ca toti sunt corupti. Sunt si oameni prosti, asta nu inseamna ca toti oamenii sunt prosti, nu ?

 

 

Am deschis de curiozitate site-ul la care m-ai trimis. Nu stiu cine e in spatele acelui site, dar citate din Adrian Severin (care e la inchisoare pt coruptie) si titluri de genul "Luluta tine coada sus" m-a facut sa il inchid in secunda doi. Eu nu citesc site-uri facute la comanda sa denigreze, sa manipuleze si sa spele creiere. Ala nu e jurnalism, e prostitutie. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toate ca toate, dar eu tot nu pricep de ce votantul român e văzut așa ca o oaie neagră. Că tot el, votantul, generic, l-a scos președinte și pe Băsescu (și erau vremuri când dacă ziceai ceva rău de Băsescu pe aici, erai nașpa, acum e tăcere), tot el, votantul l-a făcut președinte și pe Iohannis (și să nu-mi spuneți că el a ieșit numai datorită deștepților și intelectualilor țării, că ar fi un caraghioslâc). Nu cred că poate cineva  „să pună degetul” pe cine anume ar fi fost bine să voteze țara la ultimele alegeri. Generația noastră și a celor care sunt acum la vârful politicii a crescut mințind, părinții noștri făceau o politică mincinoasă și mințeau pentru a trăi (cine nu-și amintește ședințele de partid sau măcar ședințele UTC de pe vremuri?). Majoritatea celor ce fac politică și își dau aere occidentale sunt doar niște prefăcuți, majoritatea îmbogățiți din bani de la bugetul statului. Iar votanții, așa proști cum sunt, îi știu. O generație „curată” va începe să se nască odată cu copiii copiilor noștri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...