Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (51)


Recommended Posts

Vorbind de dr. Iordache, mi-am amintit ca dr. Cristian Petrescu are program si la cabinetul dr. Iordache, Sanatatea 2000. Adica e un loc civilizat si nu amesteci copiii printre adultii cu eventuale probleme. desi eu nu am vazut pe nimeni bolnav sau cu semne de boala pe la acel laborator... de sanatate mintala "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Carmen,, multumesc pt. raspuns, eventual pt. un nr. de tel. daca-l gasesti; nepotelul meu este uneori foarte agitat, nu are rabdare deloc, viseaza urat noaptea, este foarte sensibil (plange aproape din orice) si manifeste stari de nervi, ceea ce mi se pare neobisnuit pentru un copil de varsta lui; parintii lui nu prea sunt de acord sa mearga la medic (stii cum e cu orgoliul parintesc, mai ales ca noi inca nu ne-am obisnuit sa apelam la astfel de servicii), desi au fost la sedintele de psihologie din cadrul gradinitei; mi-ar fi de ajutor un sfat asupra unui medic priceput; ma gandesc ca o consultatie n-ar strica... [flo][flo][flo] ALICe
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

'Neata fetelor [flo] Oau da' ce ocupate sunteti. Sa va servesc eu cu ceva: cafea, capuccino, ceai, lapte ... zeama de varza [:D] Va doresc o zi buna. kiss [pup] [gravi] [url="http://bd.lilypie.com/t-Rkp2/.png"]36+[baietel][/url] Anumita muzica se asculta cu vantul in fata! si degeaba lasi in jos geamul de la masina ...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Kiss, eu vreau zeama de varza, as face o ciorba ca in Bucovina cu zeama de varza... insa a mea s-a cam acrit.[flo] Alic, eu nu am stat pera mult pe ganduri. Intre orgoliul meu si sanatatea copilului, am ales sanatatea copilului. De altfel, imi amintesc ca le-am ametit de cap pe fetelel de aici o gramamda de timp. Eu cred ca faci bine sa ii sfatuiesti sa mearga la un dr, psiholog, mai ales ca deja 6 ani e o varsta la care, psihologic, se pot rezolva multe probleme daca sunt luate din timp. Plus ca la ac. varsta comunica, nu era ca al meu care abia invata sa vorbeasca. Succes! Nr de telefon 0745877802 - sper sa fi ramas acelasi. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vreau si eu zeama de varza .Am inceput de doua zile tratamentul cu progesteron si-mi e o greata de ma mai pot.Bleah.. da o zeama de varza as bea.. Abia reusec=sc s-o trezesc pe Catalina dimineata,doarme pe ea,ce sa-i fac? Incerc s-o culc seara mai devreme,insa problema e ca nu vrea sa doarma la pranz. Carmen ,tu cum ai rezolvat cu somnul de pranz la Alex? Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

si la noi trezitul dimineata e o problema (prin dimineata la noi a se intelege ora 8, ca e gradinita aproape) Stefan doarme la pranz de pe la 2 pana pe la 5, 5 si jumate. Nu ma indur sa-l trezesc, dar seara adoarme pe la 11. Ii punem o poveste sa asculte, dar nu adoarme nicodata pana nu se termina. Si mai nou vrea in fiecare seara Harap Alb. Si e asa lung... Deocamdata Stefan merge la o gradi cu program normal, dar ne gandim ca din toamna sa-l dam la una cu prigram prelungit, o gradinita de stat (din motive de "renumeratie...dupa buget", vorba lui Pristanda). Asa ca incep cautarile. Ceva prin CUG, Podul Ros...daca stiti (sau mai bine zis testat pana acum) va rog... Eu voi fi acasa de la toaman, dar cu bb si nu stiiu daca voi reusi sa ma impart intre ei. Stefan nu se descuraca inca singurel...nu vrea sa se imbrace decat daca il ajut, nu vrea sa adoarma decat daca stam unul din noi cu el. si cred ca nici nu ne lasa inima sa-l dezvatam noi. La gradinita o va face de nevoie. Stiu ca ii va fi greu la inceput, dar trebuie "intarcat", nu??? Plus ca acasa are prea mult timp pentru calculator/tv. Cand vine la 12 sta putin pana incalzesc eu mancarea, cand se trezeste la 5 inca putin si tot asa...putin cu putin se face MULT. Asa ca, va mai rog, daca stiti gradi bune, de stat,cu program prelungit...spuneti si aici. Exista pericolul sa nu il pot inscrie pe motiv de lipsa de locuri??? cam cat ar trebui cotizat pentru a primde un loc? (mentionez ca il voi inscrie in grupa mijlocie) Oana [gravi] DPN - 26 iulie 2007 si Stefan-Vladimir [testoasa] - 11 martie 2003 "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana: nu am experienta si mai avem muuult pana sa ne interesam de gradi dar pot sa-ti spun doar despre gradi de langa pol. rutiera: progr. de dim. pana seara(cred ca pana la 17-18), taxa lunara 1.500.000 iar "atentia" pt. inscriere 100-150 euro. Ca sa prinzi loc tb. sa faci inscrierea de prin martie, daca retin bine. Daca vrei inf. exacte - spune si intreb.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu intirziere spun si eu la multi ani Catalinei si lui Vladimir Stefan ! Am salivat la tot ce a pregatit Adi pentru printesa ei [pofta] .Cred ca ai foarte multa rabdare sa faci asemenea minunatii . Oana (Ghinetz) ,si eu sunt in cautari de gradinite .Acum citeva saptamini mi se spunea ca nu se fac inscrieri acum , ci prin mai -iunie .Ieri am vizitat gradinita 16 din Alexandru si surpriza ,cica nu mai au locuri ca s-au facut inscrieri inca de anul trecut [bang]Si la gradinita de pe linga sectia de politie din Alexandru acelasi lucru mi s-a spus .[neand] Si eu sunt curioasa la cit se ridica asa-zisa "cotizatie" pt a prinde un loc . GABI[gravi]28+ ,de 3 ori mama [url="http://community.webshots.com/user/gabiarama"]Poze[/url] [url="http://bd.lilypie.com/-26Qp2.png"]iedul cel mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri ,la gradinita 16 ,era o echipa de filmare de la nush ce televiziune care filma prima zi de gradinita a unei fetite care venea de la Braila .Am asistat oarecum la discutiile intre realizatoarea TV ,directoare (f.tinara) si educatoare (suficient de in virsta,cred ca se apropia de 50 de ani) .Aveti idee despre ce post tv o fi vorba si ce emisiune ,pt ca din ce am prins eu se pare ca e vorba de o emisiune cu un anumit tipar pe care educatoarea il cunostea deja [:D] .Chiar realizatoarea a facut o remarca de genul "inseamna ca urmariti emisiunea " GABI[gravi]28+ ,de 3 ori mama [url="http://community.webshots.com/user/gabiarama"]Poze[/url] [url="http://bd.lilypie.com/-26Qp2.png"]iedul cel mic[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...