Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (51)


Recommended Posts

quote:
Originally posted by Ramonika
o ora dureaza sedinta de masaj... nu prea am timp, aseara am ajuns pe la 9 acasa [alcool] dar asa n-as mai face nimic daca ar fi numai casa si serviciu. e foarte bine, foarte relaxant, dar daca era un barbat maseur ar fi fost si mai bine. [:D] [:I]
Ramonika [amoras] si pisicile new.photos.yahoo.com/fram11/album/576460762322546381"]Fulgushor[/url][pis]
Subscriu si la chestia cu masajul si la cea cu maseurul!!!!!!!! Acum gluma e gluma dar asa e. Eu fac electrostimulare si masaj la pompa cu vid, si chit ca nici una nu e super rel;axanta, deja simt rezultatele si chiar ma simt bine, nu doar in pielea proprie ci si ca tonus... Eu am auzit lucruri urate despre gradinita de langa sc. 23 si lucruri bune despre cea de langa lic Racovita... Ma rog. Ce voiam sa spun, ca si neuronii mei au intrat in colaps ca ma doare capul super tare, a da, Dana, ce cursuri de dans organizezi, vreau si eu pt Alex insa el are doar 3,7 ani. Primesti pui asa mici? Daca da, mai adauga unul la lista ca venim. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

quote:
Originally posted by palmyrah2002
Ioana,[flo][pup]Bine ai revenit ! Am vorbit la Scoala Kogalniceanu pe Lascar Catargi pentru Mihnea,mai ales ca au si program step-by-step.Am inteles ca in 2008 vor fi doua clase(sint doi invatatori :o doamna si un domn,eu prefer invatatorul)si sper ca sapt.viitoare sa ajung sa vorbesc cu directoarea! Te tin la curent!Pupici !
Cristina, deja scoala? Pt Mihnea? Doamne ce trece timpul! Parca ieri alerga pe Pacurari si se ascundea... "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuzati, m-am exprimat gresit. Din ce au povestit mamicile, atit gradinita la care merge baiatul Ceniei (in Tatarasi), cat si gradinita la care merge Alex de Carmen mi se pare super ok. Eu o voi da pe Stefi la gradinita de langa scoala 22 din Tatarasi (parca nr. 21), este in aceeasi cladire cu cresa si in plus o cunoastem foarte bine pe educatoarea care preia grupa mica si mi se pare un avantaj. Cu toate ca inca mai cochetez cu ideea de a o da la gradinita particulara, dar inca nu am gasit una care chiar sa-mi placa. Masaj fac si eu, insa acasa, vine cineva la mine, e super ca pot face si cand sunt singura cu Stefi. Mi-e imi place, imi face bine, am avut o perioada in care faceam de 2 ori pe saptamana si cu crema anticelulitica si chiar s-a observat, acum am mai rarit-o si folosesc doar crema hidratanta. Pupici, Andrea [gravi] si Stefania [zana](13.08.2004) Poze Stefi[url="http://community.webshots.com/user/a_mironeanu"] mai vechi [/url] si [url="http://community.webshots.com/user/2004Stefi"] mai noi[/url] [cit] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241"] O poveste despre o raza de soare [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi, karate in Cucu? Chiar ca nu e departe, trebuie sa ma interesez si eu. In ce zile e cursul, trebuie sa astept o serie noua, sau cum? Adi, tot acolo si voi cu karatista? Fetele care cunoasteti doamne pensionare, cu varsta peste 60 de ani,(mame, bone, vecine, matusi, etc) intrebati-le daca nu au chef de o intrunire sambata, nu stiu inca la ce ora si unde, (posibil sa fie si la mine la Centru, dar organizatorii inca nu s-au hotarat asupra salii). E vorba de un sondaj de opinie, fata care lucreaza la mine e implicata in asa ceva, cica se organizeaza periodic, pe sexe, zone si grupe de varsta. Deci: sambata asta: femei din Iasi, pensionare, peste 60 de ani. Duminica, barbati, zome limitrofe ale Iasului, 35-45 ani, activi in campul munci, etc...(asta-i alta poveste, n-am treaba eu cu ei). Doamnele care participa primesc 250.000 lei vechi. Nu au mare lucru de facut, doar de raspuns la niste intrebari despre Uniunea Europeana, daca au auzit de ea, daca stiu cu ce se mananca, etc. Fata de la mine are "norma", de adus 12 persoane si m-a intrebat pe mine, ca ea nu e ieseanca, nu cunoaste pe nimeni aici...Asa ca eu intreb mai departe, la voi. Daca stiti pe cineva care e dispus sa bata drumul pentru 250.000, va rog sa imi spuneti maine dimineata... Eu revin cu locul si ora intalnirii, dar abia maine seara. Daca nu se aduna suficiente persoane, nu se mai tine. Va anunt. Carmen, la cursul nostru de dans sunt doar scolari de cl I si II deocamdata, plus Ruxi, care sigur nu va scapa ocazia sa participe. Nu cred sa fie o problema cu varsta, putem incerca sa vedem daca ii place si daca coopereaza. Orele se tin lunea si vinerea intre 13 si 14. Tot ziceai ca nu doarme la pranz, nu?[:D] Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by adi69
Cristina,deja il dai pe MIhnea la scoala? Nu ti-e mila de el? Carmen ,unde faci masaj cu pompa cu vid? Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Nuu,cum sa-l dau la scoala:e vorba de septembrie 2008 cind implineste 7 ani![:D] Dar se pare ca locurile sint deja "ocupate"![q]De asta testez terenul! Pupici!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, bafta in deschiderea gradinitei. Eu zic sa te orientezi spre program normal...nu sunt multe de genul asta, particulare. Doare una pe Independentei - cam aproape...e drept. Dar trebuie sa demarezi cat mai curand pentru acreditare. ideea e ca la program normal nu ai asa mare bataie de cap cu sala de mese, patuturi...plus alte chestii de igiena. Opinie personala. Oricum...la cat de multi copilasi de gradinita are Iasiu-ul...ar tr sa mearga. Bafta. Noi ne orientam spre o gradi de stat. Inca mai testam teren. Stefan insa maraie si cand il duc la asta de langa mine, desi il iau la 12....oare se va acomoda la una cu program prelungit? Si...daca il duc deja in grupa mijlocie si va fi singurul plangacios, sa nu rada ceilalti de el...Of!!! Cate probleme!!! Ideea e ca trebuie musai sa-i gasesc ocupatie pentru pana la 17, cel putin, ca ma termina cu statul la tv/calculator! K. Interzicem noi...dar ce alternative are? S-a plictisit de jucariii (desi am innoit "garajul" acum cu ziua lui), de jocuri. si ce ma dispera e ca nu vrea sa iasa la plimbare, nu vrea la joaca cu alti copii, vrea numai la tv/calculator. Desi stie ca nu are voi. Uite si acum a aparut si m-a intrebat: "Am stat mult la televizor?" (azi nu nu s-a dus la gradi ca aranjeaza aia ceva pe acolo...nu m-am prins) Oana [gravi] DPN - 26 iulie 2007 si Stefan-Vladimir [testoasa] - 11 martie 2003 [url="http://community.webshots.com/user/ghinetz"]poze[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani Bianca-Ioana de Ankka 76! Si pentru ca nu stiu daca mai intru pana atunci: La multi ani Laur de Veve! Sa cresteti mari si sanatosi. Buna dimineata si un iaurt de la mine(1% grasimi) DAna,Catalina o sa mearga la karate exact in P Unirii in statia de tramvai,in blocul cu B Transilvania la subsol,intrarea prin spate(prin fata Starii Civile),las sensei Florin Sabaiduc. Deocamdata face impreuna antrenamentul de saptamana viitoare ii separa pe copii,urmand sa separe si incepatorii dupa un timp,abia s-au mutat acolo. Am vazut ca au si sala de fitnes,f dotata,ma batea gandul ca eu sa fac pista de alergare cat are Catalina antrenament.. Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cum Cristina,deja ocupate locurile pt 2008? Si eu care ziceam ca abia de la anul din martie sa incep sa caut scoala pt Catalina...:( Parca vad ca o inscriu tot la Euroed si pt scoala..problema e ca e cam scump.. Auziti,da scoli particulare ,accesibile ca pret si bune sant? Adriana [url="http://community.webshots.com/user/adrianamo"]si-atat...[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...