Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Iasule, mandra cetate (51)


Recommended Posts

Ca sa vezi, acum se poate... Nora, multumesc de ajutor, sper ca Diana si-a facut "norma" pana la urma si mai sper ca mama ta si prietenele ei sa se simta bine la intalneala... Adi si Gabi, multam de info. Carmen, ieri a fost prima ora de dans, deocamdata de gimnastica mai mult. Doamna e foastre draguta si se pricepe la copii ca are si ea un nazdravan de aproape 3 ani. Copiii s-au simtit bine, le-a placut.Programul s-a modificat, o sedinta este marti la ora 17.00, a doua vineri la 13.30. Daca orele sunt OK pt Alex, sigur ca poti sa il aduci. Numai asa vom sti daca ii place si coopereaza, sau e prea mic deocamdata... Liliana, tu ce mai faci? Sper ca nu te plictisesti pe-acolo[:D] Gata, am plecat, am o petrecere la ora doua si mai am una alta de pregatit. Week-end placut tuturor! Danna, mami de printese
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 294
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

deci euroed... am o buna prietena care a avut fetita la euroed. sc. gen 23 si euroedul fac schimb de copii, in sensul ca pt un anumit nr de ore copiii de la gen 23 merg la euroed. surpriza mare, copiilor de la euroed le place la sc gen 23. parintii vor sa isi transfere copiii si nu pot, abia dupa 2-3 luni li se elibereaza foile matricole. dupa ce copii deja merg de 2-3 luni la sc. gen 23. dupa multe presiuni si sicane de o parte si de alta. a fost vorba de mai multi copii. aniversare zi nastere copil euroed. little texas cel putin. toata clasa + invatatori si profesori si dna directoare si etc... cine nu isi permite este marginalizat. doar copii cu fitze. haine de firma cu multe fitze. se cultiva o asa zisa elita... !??? nu doresc copilului meu sa faca parte dintr-o asemenea elita... de fapt la taxa care se cere initial se vor mai adauga cateva milioane pt diverse extra-cheltuieli. parintii nu marseaza, copilul sufera, este ridiculizat in clasa, etc. amica mea este director de banca iar sotul ei este notar in oras. nu se punea problema banilor. dar s-a pus problema educatiei si a nivelului de cunostiinte acumulate de copil in 2 ani de euroed. as mai putea enumera... sali de clasa inadecvate, lipsa unei sali de sport, invatatori care se schimba la jumatate de an si deci copilul nu are o continuitate - stiu cum e, eu am avut in 4 ani 4 invavtatori si nu a fost placut - ma rog as putea continua... dar nu e timp acum. ca mama obsedata - ma autodeclar si recunosc ca atare - de viitorul copilului am studiat si alte alternative... inclusiv sc. gen si liceul wurmbrand. am primit un feedback derutant atat de la parinti cat si de la absolventi. deocamdata cred ca pana nu se mai schimba ceva in bine ca rigurozitate, seriozitae si calitate, cred ca vom opta pt invatamantul de stat la un educator bun si sever si exigent in paralel cu care vom lucra noi ca parinti... sunt intr-o pasa proasta, asa ca revin cand nu voi mai fi asa inversunata... sper ca nu am suparat pe nimeni "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, venim marti la ora 17. de luni il duc la gradi, au nu stiu ce inspectie si m-au rugat ca, daca e sanatos sa il aduc... cica au rezolvat cu mama copilului care vine mereu bolnav, i s-a pus in vedere ca au un contract si ce scrie in contract... ma rog sa vedem. pa si numai bine. "La plus belle russe de diable est celle de nous persouade qu'il n'existe pas" - Baudelaire
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu as sugera nici numele ala nemtesc (Waldorf sau ceva de genul asta) si nici Negruzii (au si clasele 1-4 si e ingrozitor cat cotizeaza parintii la toate nivelele). E ca un soi de secta, de depersonalizate. Copilul se considera negruzzist inainte de a fi el insusi. Vb din putina mea experienta de la meditatii. Anul trecut am avut uimitoarea suma de 30 copii, de varste cat se poate de diferite(cls 4-12), de la licee diverse, maj bune (negruzii, national, alecsandri, informatica, racovita, cuza si scoli generale). Parintii si ei din categorii oricat de diverse cu mentalitati la fel de diferite. Anul asta n-am mai luat copii ca stiam ca plec, dar toata facultatea am dat meditatii, deci is cativa ani buni. Stiu ca piticii vostri sunt inca mici, incercati sa gasiti un/o invatator/toare de stil vechi. Caruia sa-i pese de copii inainte de orice altceva. Danna multumesc de intrebare! [flo] Fac bine in general, noutati nu prea am, sapt viitoare plec in excursie in Sankt Petersburg si o sa pun poze. [pup] Liliana http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Continuand discutia cu scolile, in mom asta cel mai ok mi se pare national. La racovita se invata mult la toate obiectele si personal nu am fost adepta acestui stil. In liceu, cel putin invatam la vreo 3 obiecte care-mi placeau. E trist ca biologia sau istoria sau mai stiu eu ce sa reprezinte un stres ... am avut un copil de la racovita anul trecut. La informatica am facut si eu liceul. Odata era altceva. O spun cu putina tristete ... de absolvent. Au ramas putini dintre profesorii de garda veche. Liliana http://new.photos.yahoo.com/lgireada/albums
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi ne mai gandim uneori la ce scoala va merge Stefan. Eu am facut Pedagogicul. A fost si bine si rau. Bine pentru ca am avut profesori niste oamnei minunati. Rau...pentru ca se punea mult accentul pe formarea noastra ca invatatori si mai putin pe cultura generala. Adica profii erau faini si ne iertau cand nu invatam, iar noi profitam. Noroc ca mai avem ceva timp pana atunci In alta ordine de idei. Stefan are 4 ani si am vrea sa il ducem la o activitate ceva...sa socializeze. Un sport sau.... habr n-am. E oare prea mic? Si mi se pare ca Iasi-ul are atat de putine oportunitati...Mi-ar placea inotul, dar nepotelul meu a fost de cateva ori la Piscina Moldova si nu prea i-a placut. Profesorul avea vreo 15 copii si se ocupa de cate unul pe rand, timp in care ceilalti stateau la marginea piscinei. A iesit infrigurat de acolo. Si plictisit. Deci, daca stiti ceva adecvat varstei lui Stefan...va rog, recomandati-mi. Oana [gravi] DPN - 26 iulie 2007 si Stefan-Vladimir [testoasa] - 11 martie 2003 [url="http://community.webshots.com/user/ghinetz"]poze[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca toata lumea e la plimbare. Numai eu...racita fiind, stau sub plapuma cu ceaiurile de rigoare. Nici macar nu stiu daca afara e cald sau...In zona in care stau e f curent, mereu bate vantul. Ei...sa speram ca vor mai fi zile frumoase de acum si ma voi putea plimba si eu. Chiar am pofta de un gratar Oana [gravi] DPN - 26 iulie 2007 si Stefan-Vladimir [testoasa] - 11 martie 2003 [url="http://community.webshots.com/user/ghinetz"]poze[/url] "unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost cu Octavian sambata pentru inscriere la cursul de teatru. De fapt acolo vor invata sa faca exercitii de respiratie cand vorbesc, dictie si distractie la greu am inteles...Asa ca daca voi credeti ca e ok...va recomand... O saptamana frumoasa si caldureoasa...de maine cica ploua. Ati vazut toporasii? Sunt uperbi... Pupici, GAbriela si baietii[dual]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...