Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Mi-am amintit despre muzeul Ford.

 

Toate mașinile de acolo erau originale, unele atât de bine întreținute, încât sunt convinsă ca funcționează. Mașinile sunt donate muzeului de către proprietarii lor. Mașini din 1908-1935.

 

Intr-una singura ai voie sa te urci și sa testezi volanul, claxonul :)) și ștergătorul de parbriz manual :). E din 1915!

 

 

post-3506-693565_thumb.jpg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna seara,

 

Ce bine ca vine weekendul, ce nasol ca maine la 8 trebuie sa fiu la scoala Patriciei sa pregatim standurile pentru Targul de Vara. ufff.

 

Intre timp sora mamei este foarte rau. Are o depresie (ea e diagnosticata ca fiind anxioasa si nu mai stiu cum), si nu mai e in stare de nimic. Zice ca nu stie sa inghita mancarea, ca nu poate/ nu stie sa mearga, ca nu poate/ nu stie sa faca pishu. Acum este internata si mama se duce la ea zilnic. Mamaia (mama lor) plange si ea toata ziua. Ma gandesc ca ma mai duc si eu peste ea cu copiii si va fi 'tacamul complet'. [zid]

 

In rest la munca e aglomerat tare, ca incercam sa rezolvam cat mai multe inainte sa intre scolile in vacanta si lumea in general in concediu.

Luni, de ziua Juliei, ma duc la o scoala la 150 km, sper sa ajung cat mai repede acasa.

 

Telefonul meu e in continuare posedat. Am sunat de trei ori la firma de unde l-am luat si fiecare data am primit cate un raspuns diferit. Am sunat la apple care mi/au zis sa resetez telefonul la setarile din fabrica. E un fel de: da restart la calculator, poate merge. [batcap]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, cred ca e ok si simpla solutia cu resetarea tell. Ai grija sa faci backup la date inainte, pe un card Sd de ex, pe care Il reinstalezi dupa.

 

La multi Ani si o copilarie extraordinara Juliei!  [fiesta]

 

Sanatate matusii, e cumplit cand persoanele in varsta intra in depresie, ai ales cand aunt singure. Eu cred ca Tu si fetele o veti insenina macar un pic.

 

 

AMR 2 zile Pana la concediu, yeiii! Barbatul isi face bagajul, eu azi am gatit, grr.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello de dupa amiaza!

 

Aseara am ajuns la consult la Medicover. Am mers cu taxi. Taximestrist ce m-a bolborisit intr-una ca e distanta scurta. Ca ce ghinion a avut ca sunt a 4-a persoana ce merge putin. Nici nu a contat ca eram in carje. Bleah. I-am spus la sfarsit ca mai bine isi tinea gura, ca a fost lipsit de compasiune si de orice bun-simt. O sa-i fac reclamatie.

 

Am primit 2 proceduri la fizioterapie, pastile de luat pe gura si gel de dat pe labutza piciorului. Dracu nu e chiar asa de negru imi zise. 

Azi am reusit sa merg prin casa fara carje - ma doare dar trebuie sa o fac sa nu mi se atrofieze muschii de tot.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asa, ca am uitat.

Intre timp a venit si noul aer coditionat ccare sta impachetat prin casa.

Il monteaza saptamana viitoare. O sa faca ceva sttricaciuni.

 

Diseara vine si femeia care imi face curatenie sa ne ajute cu una cu alta si probabil ca o voi opri sa doarma la noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza din Chicago, again :)

 

Ieri ne-am întâlnit cu o familie de romani de aici, el a fost coleg de facultate și de camera cu al meu soț. S-au regăsit de curând pe FB și uite așa au ajuns sa se revadă după vreo 25 de ani. Au o fetița de 9 ani și au venit cu loteria Vizelor. Ne-au plimbat ieri și ne-au recomandat ce sa vedem prin down-town. Am urcat printre altele in Willis Tower, fostul Sears. Și am ajuns in balconul de sticla, n-a fost chiar așa înspăimântător cum îmi amintesc de CN Tower din Toronto :). 

 

Azi avem in plan tot down-town, plus Pier-ul, e festivalul mâncării aici tot weekendul, diseară mergem cu romanii la un festival grecesc. Mâncare, muzica și dans! 

 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...