Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu am avut un week-end relaxant, care a cam inceput de joi seara, cand am iesit cu cei doi colegi la cina; vineri am fost la Beraria H, la concert Emeric Imre, si in acelasi timp am sarbatorit ziua de nastere a unui bun prieten.

 

sambata am dormit pana dupa pranz (ceea ce mi-a cam dat peste cap programul de somn, si m-a apucat dimineata in celelalte nopti), apoi m-am relaxat cu House of Cards, caruia ii dadusem a doua sansa (prima data cand am incercat sa-l vad nu mi-a placut deloc).

 

ieri am fost la IDM, la sala si la piscina (si ma bucur ca am crescut treptat numarul de lungimi - daca la inceput inotam cam 30 de lungimi, acum am ajuns la 75 si sper sa ajung la 100), apoi m-am intalnit cu Yagmur si cu Turbo la restaurantul IDM si am petrecut o seara linistita la povesti - chiar aveam nevoie de asa ceva, nu ne mai vazusem de mult timp doar noi doua, si aveam de povestit chestii care nu-s pentru alte urechi).

 

apropos, Yagmur a slabit - are o vointa fantastica, deocamdata a dat jos 21 de kile si continua. bine, ne innebuneste pe toti cu numaratul caloriilor, dar are efect si ma bucur pentru ea.

eu am dat jos doar vreo 5 cu dieta mea preferata - 5/2.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața din Chicago încă :). 

 

Ieri am avut o zi plină, ne-am culcat după ora 1. am ca sa se înțeleagă :)

 

Insinte de masa am fost cu prietenii romani aici https://en.m.wikipedia.org/wiki/Bahá%27%C3%AD_House_of_Worship_(Wilmette,_Illinois)

 

Religia asta e relativ noua, am stat sa ascult cateva minute o prezentare despre ea. Interesantă, dar ca orice religie, trebuie sa crezi :)). 

Interesant este ca au câte un templu pe fiecare continent și in America de Nord este aici, in Chicago. Ieri era slujba când am ajuns și am auzit vorbindu-se românește printre cei care ieșeau din sala. 

 

Apoi am fost scurt pana la lac, pe care l-am declarat ca Baltica, era lume multă Pt ca era duminica, se făcea și baie. 

 

De acolo am plecat la o alta familie care au o casa mare, frumoasa, americană :). Am petrecut frumos acolo, am povestit și ras, băieții toți au fost colegi de liceu, sătmăreni, plus una dintre soții și se cunosc de o viața. Foarte faini cu toții, ne-am simțit bine. 

 

Plecam la drum acum, o zi și o săptămâna frunoasa va doresc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...