Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Am nevoie sa ventilez uneva ... Mamei i-a fost descoperita o formatiune tumorala de 5 cm pe creier. E la Iasi , urmeaza sa fie operata zilele urmatoare. Sunt atat de speriata!! 

 

Va urez din suflet sa fie toata treaba benigna si sa treaca rapid povestea asta! Daca poti, sa ne tii la curent, ma gandesc la mama ta! [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neatza din Lexington. E ultima zi aici și e toată dedicată drumului. Ajungem in Baltimore diseară, 8 ore jumate de drum. 

 

Ziua de ieri a avut doar 23 de ore pt noi, am trecut dintr-un time zone in altul pe drum. Ca atare am ajuns după ora 11 pm la hotel și am avut un incident din care eu am dat in scenarita. 

Eram in parcare, ne cazasem și tocmai ne dădusem jos din mașina ca sa scoatem bagajele. Fusese ciudat la cazare, nu am n-ai întâlnit încă așa ceva, noaptea era o încăpere specială unde se făcea cazarea, tu, client erai intr-o încăpere separată de lobby cu un perete și un geam, comunicând doar printr-o nișă. 

In momentul in care ne-am dat jos din mașina, oprește o alta in spatele nostru și un tip la volan îl întreabă pe al meu dacă poate sa îl roage ceva. Al meu se apropie, sa îl audă și înțeleagă, ca accentul sudist (suntem in Kentucky) nu e ușor Pt noi. Tipul ii explica ceva ce nu înțelege dar ideea era ca aveau (era o tipa in dreapta lui care avea o privire fixa in fata) nevoie de bani sa își ia o camera la hotel. Păreau beri sau Drogați...

Al meu își cere scuze zicând ca nu are Cash la el și tipul "apreciază" asta și pleacă. Ne-am scos bagajele (eu deja cu scenarii diverse in cap, i-am văzut ca au dat încă un tur in jurul hotelului) și am urcat in camera. Știți genul acela de hotel unde camerele au intrarea direct de afara, nu din hotel. Am văzut mașina plecând dar nu m-am putut opri din scenarii...dacă ne-au văzut unde am intrat, e un geam mare la camera care e afara, arme, oameni nebuni, etc...

 

Plecam la drum imediat, va doresc o zi frumoasa! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine!

 

Laura, mă gândesc la mama ta și îi doresc multă, multă sănătate!

 

----------------------

 

Eu am control la firmă de la ITM, verifică prostiile legate de securitatea în muncă. Mi-au cerut lista cu echipamentele de protecție pe care le-am dat angajaților [batcap] ! Reamintesc că vorbim de o firmă de IT, deci ce mama echipamentului să le dau?? Că doar nu avem nevoie de cască de protecție și bocanci... (Am trecut niște echipamente ergonomice ce le avem pe la firmă, ce naiba să scriu?)

 

Rox, au început la voi cu instalarea gazelor? Spor și să se termine ușor, repede și fără bătăi de cap. Idem pentru Viviana.

 

Fug, că sună telefoanele.

Multumesc.   [batcap] Se lucreaza de la 10.30. Si mai au inca vreo 2 ore bune.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello. Se pare ca ma urmaresc zilele naspa. Azi am lucrat cu seful meu pe un raport si ma tot fitilea sa nu scriu una sau alta ca nu trebuie (desi detaliile alea le includem in alte rapoarte). Grrrr. Plus se grabeste si nu citeste ca lumea ce am scris, ca de obicei avem niste texte standard si cand ii atrag atentia se oftica. Asa ca in pauza de masa m-am dus la shopping [:D]. Ptr ca telefonul se descarcase nu am realizat ca a trecut mult timp si am stat cam mult in pauza. Mi-am cerut scuze (desi am ore lucrate suplimentar garla!) dar nu parea sa ma creada ca nu am facut intentionat. ooops!

 

Azi Balaurul e plecat in delegatie, vine abia maine, asa ca sunt singura pe plantatie. Nu mai stiu daca v-am zis ca ne-am instalat camere video, de vreo luna sau doua si ma simt mai in siguranta asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica, mai primiti urari? [:D]

 

[s] La multi ani fericiti Andreea! Sa ai numai noroc si bucurii! [fiesta] 

Mai primim  [:)]  Urarile sunt binevenite oricand si iti multumesc mult! [il] [pup]

 

Deci avem copii de aniversat in aceeasi perioada - tu pe Julia, eu pe Andreea

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...