Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineața de la Niagara Falls, partea canadiana. Am ajuns aseară târziu, am ratat focurile de artificii ca exact ne cazam, dar vorba lui al meu, cascada nu se Închide așa ca am văzut-o pe noapte, e un spectacol in sine. E luminata și partea americană și cea canadiana in culori care se schimba, vaporii formați cad ca o ploaie peste partea de trotuar și strada, e un vuiet specific de cascada.

 

Ca de obicei poze pe fb și un filmuleț :).

 

E cam comercial totul in jur, dar asta e, suntem in Canada dar nu e schimbat nimic in jur, totul e americanizat. Puțin accentul celor din jur, m-a tras Silvia de mâna sa îl ascult, spun anumite cuvinte funny (abut in loc de about și un eee după propoziții :). Fata asta e o enciclopedie, v-am mai zis :). 

 

Ne pregătim de mic dejun, apoi vrem sa luam ceva excursie lângă cascada, sa vedem pe care. Și după-masa plecam spre Detroit. 

 

Diana a ajuns cu bine in Stockholm, imediat zboară spre insula. 

Sora mea a ajuns cu bine in Paradis, sunt pe insula Moorena, in Tahiti, căsuțe din acelea din care intri direct in apa oceanului, totul arată atât de frumos! 

 

O zi frumoasa va doresc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua și de la mine la capitol nou (mulțumim, Ioana).

 

Confirm că azi noapte a fost furtună cu fulgere și trăsnete, m-a trezit și am re-adormit cam târziu spre dimineață.

 

Azi am reușit performanța să-mi trântesc ușa de la portbagaj peste două degete, culmea e că s-a și închis (!!!) iar eu de durere nu reușeam să-l deschid. Al meu era deja în mașină, nu știa de ce îl strig cu o voce sfârșită :D. După ce m-a ”descarcerat” s-a dus să-mi facă rost de niște gheață, după care a râs un pic de mine :D.

 

Viviana, și pentru mine a trecut ca vântul luna asta, nu știu când am ajuns în iulie.

 

Vă las niște poze de la câmp, azi m-a dus al meu, romantic, să admirăm floarea soarelui :D.

 

post-19501-0-94761800-1499177329_thumb.jpg

 

post-19501-0-46055600-1499177340_thumb.jpg

 

post-19501-0-35330500-1499177348_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragelor,

 

Valeu, Daniela, degete prinse in usa masinii am avut si eu. Doare ca altceva! Sper ca ai trecut cu bine peste moment si sa nu se lase cu unghii lipsa.

 

Ce sot romantic, ca te-a dus la admirat lanurile. [:D]

 

Viv, ce sa zic de iunie, cand deja s-a dus juma de an? Unde, unde? Singurele dati cand simt ca nu trece vremea e in zilele cand sunt foarte obosita si abia astept sa se faca  6-7 sa culc fetele.

 

A/C ala de 22000 BTU mi se pare tare mare. E asa de cald la voi?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua dragelor,

 

Valeu, Daniela, degete prinse in usa masinii am avut si eu. Doare ca altceva! Sper ca ai trecut cu bine peste moment si sa nu se lase cu unghii lipsa.

 

Ce sot romantic, ca te-a dus la admirat lanurile. [:D]

 

Viv, ce sa zic de iunie, cand deja s-a dus juma de an? Unde, unde? Singurele dati cand simt ca nu trece vremea e in zilele cand sunt foarte obosita si abia astept sa se faca  6-7 sa culc fetele.

 

A/C ala de 22000 BTU mi se pare tare mare. E asa de cald la voi?

OOOO! Avem toate ferestrele spre sud si soare in casa de cand rasare  pana apune.

Si a/c facea rece in toata casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...