Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Neatza! Am avut un Weekend plin, cu încercări sa ne repunem pe ora europeană. Încă eșuate.

Eu azi încă sunt liberă, mi-am pus ceasul sa sune la 9.30 și m-a trezit din dulcele somn de pe fusul orar american, după ce stătusem treaza de la 3 la 7 dimineața. Adormisem pe la 1... Dar îmi revin, ca de mâine intru și eu in "producție".

 

Silvia e fericita ca antrenoarea a întrebat-o dacă vrea sa schimbe calul, sa îl primească pe unul tânăr, niciodată călărit in școala (călărit extra de o tipa priceputa, antrenoare și ea). A răspuns ca vrea sa îl călărească întâi, înainte sa se decidă.

Altfel e foarte schimbată de când am venit acasa, in bine. Atenta cu animalele din casa, mult mai atenta ca înainte.

In concediu a cerut doua lucruri: un hamster (deja a aranjat cușca, azi vrea sa îl luam) tot pitic, au trecut doi ani de la moartea ultimului. Și sa o las sa își facă Highlights la par. După dezbateri furtunoase, am aprobat și asta. Urmează sa ii fac programare la coafor :).

 

Cam atât de pe frontul de vest, la est de americani :).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

ziua buna

am un chef de munca.. ceva de coma [:D]

 

Mihaela, bine ati revenit. spor la reacomodare. ce repede trece vacanta asta!!

 

Viviana, cred ca e greu, de ramas la fel nu vei ramane, dar sper sa iesi din pasa proasta! [pup] Silvia cum mai e?

 

Ella, vacanta placuta.

 

eu mai am 2 saptamani si sper apoi sa ne relaxam pe la plaja si prin mici excursii. Eva pleaca si ea in tabara pe 6 august, apoi vin musafiri la noi, avem destule in plan!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana nu ai primit exerciții și acasa? Știu ca mama făcea paralel fizioterapie și exerciții. Nu mai vb de soțul meu, aici nu exista fizioterapie ca prim pas in recuperare, ci numai exerciții fizice. Al meu le-a ținut cu sfințenie, le făcea cu îndârjire, când a putut merge, mergea cu cârje, apoi cu una, apoi fără, a început sa meargă cu bicicleta după vreun an, ce n-a făcut ca sa își recupereze piciorul...

 

Dar sa revin la mama, ea a avut o fractura ca a ta, a stat și ea 4 săptămâni in gips ca tine, era in SUA atunci. La câteva zile după ce i-au luat gipsul jos a mers in Ro, i se terminase viza. Picior umflat, dureros, au transportat-o cu cărucior in aeroport. Acasa, a mers la fizioterapie si a primit exerciții acasa. Le făcea dar i se păreau grele, deci le mai "uita" :). O mai forța la fizioterapie, zicea ca o durea acolo, se forța sa meargă deși o durea și era umflat. Încet s-a refăcut, dar durează. Ai răbdare, știu ca e greu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei, îți pot trimite ce exerciții i-am trimis mamei sa facă. Le găsesc pe net, sunt cu explicații in suedeza dar îți traduc. 

Cum ziceam, sunt puțin grele dar au ajutat-o. 

Nu multumesc, Mihaela. Daca medicul de recuperare dupa examenul clinic nu mi-a dat deocamdata kineto, nu am sa incerc nimic de una singura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu multumesc, Mihaela. Daca medicul de recuperare dupa examenul clinic nu mi-a dat deocamdata kineto, nu am sa incerc nimic de una singura.

 

Cum dorești. 

 

Din ceea ce știu eu, mișcarea ajuta la refacerea mușchilor atrofiați și nu are ce strica. Dar înțeleg ca vrei sa respecți prescripția medicului.  [flo2]

 

Recuperare rapida! 

 

Silvia cum mai e? 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Bună dimineața, doamnelor! Am avut un weekend plin, ce nu am reușit să fac weekendul trecut pentru birou am reușit acum, sper să fie în regulă și să nu am reclamații :). M-am distrat cu un articol de pe BBC: Britain's Weirdest Weather Words. Nu știam că în Wales se spune ‘it’s raining old women and sticks’ :D (știam de pisici și câini, dar cam atât). Ioana, dacă nu-ți place departamentul eu zic să nu aplici. Fug la treburi, e deja foarte târziu. O săptămână frumoasă!

 

super articolul Daniela. Multumesc [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...