Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Buna ziua din aeroport. Ciudat rau sa nu ma baraie nimeni, sa nu ma duc cu copiii la

baie, sa nu alergam ba dupa una, ba dupa alta (chestii, nu fete). Nici nu mai stiu cand am zburat ultima data singura. 

 

Cu intalnirea, hai sa facem lista si vedem cum e mai convenabil pentru majoritate.

 

Pe 6 pot veni:

Mianna,

eu

 

Pe 7 pot veni:

Mianna

Ella

 

puteti confirma cu Rufus si Kari si Black? Si sa mai scrieti o tura care cum vine, pliz?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Momentan David e la bunicii ceilalti (care locuiesc tot in Galati). Acum ma uit la lada asta si ma intreb ce facem cu ea. Caisele au prostul obicei de a se coace toate in 1-2 zile... [:)] 12105700_1318702964895672_78025823175026 Daniela, succes la carbi putini! Eu (inca) ma simt minunat manancand asa [:)] Laura, ma bucur de vestile bune, va urez si sper ca tratamentul sa aduca o remisie completa si totul sa ramana doar o amintire urata! [pup] Rox, eu tot fara lentile am ramas.. La ultimul control mi-au gasit tensiunea oculara cam mare (18 - 19 - 20, 21 fiind maximul de normalitate) si momentan pun picaturi pentru micsorare. Foarte posibil sa le pun pe viata, avand in vedere ca am bunici cu glaucom deci am de unde mosteni problema [:)] Deocamdata am un singur ochi afectat foarte putin (mai putin de 10-20%) si sper ca urmand tratamentul sa nu avanseze. Daca aveti rude apropiate cu glaucom si nu v-ati luat tensiunea oculara pana acum, merita sa cereti analiza. E fara durere si dureaza cateva secunde [:)] Hipertensiunea nu da simptome si leziunile sunt permanente. De obicei avanseaza foarte incet si asta face sa nu ne dam seama ca vedem din ce in ce mai "putin" si mai rau. Cum zicea si doctorul, nu e o problema sa ai glaucom (pt. ca de obicei raspunde la tratament f bine) ci sa il ai si sa nu stii. Revenind la lentile, nu e vorba ca ar fi vreo incompatibilitate intre picaturi / tensiune si ele, ci doar m-am ocupat de problemele astea si am lasat lentilele pentru moment [:)]

 

Bunica mea paterna a avut glaucom, cred. Multam de pont [flor]

 

cu caisele... dulceata?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...