Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Stai, Black vine cu veverita? 

 

Local- Mie mi-a placut la Elena Lupescu ca are terasa mare dar e departe ptr Mianna si Viv. In afara de Pano e Vino si asta nu prea mai stiu localuri-recomandati voi.

Inca nu s-a hotarat in care dintre zile vine cu Veveritza, trebuie sa vorbeasca si cu sotul ei.

Eu maine ma vad cu ea si vorbim mai pe larg.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am o viata nocturna foarte activa (ce sexy suna!) dar nu am experimentat prea multe din ce ai scris Viv.

 

Vorbit in somn-cand eram copil.

 

Paralizie, de doua ori si cuplata cu halucinatiile alea (se pot intampla si mai tarziu in timpul somnului, nu numai la inceput. Am vazut un documentar care explica, ceva cu revenirea din REM si amestec de vis si realitate. Nu mai retin detalii dar macar m-am linistit ca nu-s (prea) dusa cu capul [:D]).

 

Zvacnit, asta mai des. Poate 1 la 2-3 luni.

 

Vis in vis- o data.

 

In schimb visez mult si des. Daca ma trezesc de 3-4 ori pot sa am cate un vis pe fiecare segment de somn. Uneori se continua, alteori nu au nicio legatura. Visez colorat si destul de aiuristic. Cand e vis frumos, e o placere. Cand e urat... sa zicem ca imaginatia e dusmanul meu. 

 

Nu am facut spiritism, nu e ceva in care sa cred/ ma incred. Cred ca realitatea cuprinde mai mult decat ce putem vedea/ auzi/ percepe noi, dar nu fantome, sufletele celor plecati, spirite.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

N-am experimentat nimic, nici legat de vise nici legat de spirite. Nu cred in ele :). 

 

Am o colega care a fost recent la o "cititoare" de spirite bune și rele, ce se afla mereu in jurul fiecăruia. Ea zice ca e interesant, Pt ca ei i s-a părut mereu ca e cineva care o apăra de rele, nu e credincioasa deci era ceva supranatural, nu dumnezeiesc. Și a aflat ca are doua spirite bune lângă ea, nu știe cine sunt. 

 

In alta ordine de idei, vreau sa împărtășesc cu voi asta: http://recorder.ro/video-intaia-predica-a-unui-preot-ateu-dumnezeul-pe-care-a-trebuit-sa-l-slujesc-nu-exista/

Mie mi-a placut mult. Foarte frumos, o sa-l mai ascult o data inainte de culcare. Intersant foarte.

Multe dintre cele ce spune le gandesc si eu.

Stiti ca eu mereu am fost in cautari, in astfel de cautari in dorinta mea de gasi o definitie proprie umanului si dumnezeiescului, in a intelege in ce credem noi de fapt cand nu credem.

Chiar cred ca daca exista Dumnezeu si el ne-a dotat cu inteligenta si liber arbitru a facut-o nu ca sa urmam orbeste niste percepte adunate de-alungul timpului pe niste foi ci ca sa ne dezvoltam  uman si sa ne atingem potentialul.

 

As avea multe de spus.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Stai, Black vine cu veverita? Local- Mie mi-a placut la Elena Lupescu ca are terasa mare dar e departe ptr Mianna si Viv. In afara de Pano e Vino si asta nu prea mai stiu localuri-recomandati voi.

 

Daca vrei acolo e ok - si-o pot culege si pe Viv din drum.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Mie mi-a placut mult. Foarte frumos, o sa-l mai ascult o data inainte de culcare. Intersant foarte. Multe dintre cele ce spune le gandesc si eu. Stiti ca eu mereu am fost in cautari, in astfel de cautari in dorinta mea de gasi o definitie proprie umanului si dumnezeiescului, in a intelege in ce credem noi de fapt cand nu credem. Chiar cred ca daca exista Dumnezeu si el ne-a dotat cu inteligenta si liber arbitru a facut-o nu ca sa urmam orbeste niste percepte adunate de-alungul timpului pe niste foi ci ca sa ne dezvoltam uman si sa ne atingem potentialul. As avea multe de spus.

 

Spune dacă vrei, poate intr-un subiect dedicat? Eu as fi deschis subiect cu tema articolului și cu interviul preotului ateu, dar nu am timp sa stau la discuții. Dacă crezi ca ai timp, Mi-ar placea. Măcar sa citesc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de vise, Silvia ma întreba de curând dacă m-am întrebat vreodată dacă ceea ce trăim noi ar fi vis și ceea ce visam ar fi realitatea? Adică cum știm ca realitatea nu e vis și invers? 

 

Nu, nu m-am întrebat. 

[:)] M-am intrebat asta. Maa gandeam ca poate realitatea, insasi viata e ceva neadevarat, e visul sau cosmarul cuiva si visele noastre fac parte tot din visul asta al cuiva. Si atunci cand persoana respectiva se trezeste noi disparem, murim.

Mai ma gandeam ca ar fi fost un subiect bun de roman SF.

Noi personajele din vis ne luptam sa devenim realitate reusind cumva sa tinem mereu adormita entitatea care ne viseaza pana gasim o cale de scapare.  [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 Adică cum știm ca realitatea nu e vis și invers?.

 

Pentru ca realitatea e constanta: gravitatia functioneaza, la fel si legile chimiei, sunt mereu de acelasi sex si aceeasi varsta si in aceeasi locatie. In vis orice e posibil. Am visat ca zbor, ca patinez si fac sarituri cu 7-8 rotatii, ca scap pe jos bomba care nu a explodat, ca omor un soldat nazist aruncand cu mere stricate in el, ca sunt barbat, ca traiesc in timpul razboiului (chiar mai multe, diferite), ca sunt in alta tara, ca / cobor pe fatada cladirii, pe balcoane si tevi de apa mai ceva ca Spiderman etc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...