Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Ghetar cu vant de vacanta


Recommended Posts

Oh, Starbucks! Marea mea dragoste...și in suedia nu prea sunt. In Stockholm acum și-au mai dat drumul, dar acum câțiva ani era un singur Starbucks in aeroport. Suedezii au brandurile lor proprii de cafenele, plus cafenele multe nebranduite, nu voiau concurenta. 

 

In vara asta preferata mea Frappuccino a fost S'mores. Noi ne delectam in concedii cu Starbucks. Și mai nou când ajungem in Stockholm. 

 

Azi voiam sa merg la un concert The gotlandic Pink Floyd Experience. In aer liber, de la ora 22. M-am simțit prea obosita, m-am trezit la 5.20 azi dimineața și am lucrat pana la 15...in plus nu aveam cu cine merge, al meu a fost de garda ieri și azi noapte și mâine e iar, nu voia sa vina. 

 

Ne uitam la un serial nou, In Treatment, ne-a prins. 

 

Seara faina! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 751
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

eu sunt o fericita!

 

La mine pe strada am si Starbucks si Gloria Jean's Coffee.

Mai am Mc Donalds caffe, un restaurant chinezesc, o patiserie franceza, bistrouri, Subway...

 

Dar din toate preferata mea e Starbucks. Vara, noaptea, e asa de frumos! 

Mai ies cu prietenele mele din cartier, bem un Aperol Spritz la un bistro, apoi un frapuccino la Starbucks.

Mai este si un mic restaurant cu produse proaspete, naturale ""Be Nat"" - unde are niste supe si mancaruri  grozave nu cu carne.

 

Ies si cu CCS in fiecare seara cand e acasa. E si pacat sa nu iesim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana nu știu Crocs dacă fac și sandale, eu am un fel de șlapi de la ei, dar țin piciorul bine și sunt moi și comozi. 

 

Rieker și Timberland sunt pe la noi in afara de ECCO firme cu încălțări comode. 

Crocs fac si sandale si tot felul de chestii dragute. Dar nu e la noi. Eu mi-am adus din America, dar ss-au rupt de atata purtat.

Da, si Rieker sunt comode.

=======

Dar avem Merrell si deja m-am uitat pe site-ul lor. Acuma trebuie sa vad unde pe unde vand in Mall.

 

 

Da si Rieker sunt comode.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, singurul meu necaz ca nu stau in oraș mai mare asta e, ca nu am varietatea de alegeri. Câteva luni pe an, in sezon e altceva, ca e totul deschis și brusc oportunitățile se înmulțesc de 4-5 ori. Dar restul lunilor, vreo 8 la număr, mi-as dori sa am mai multe. Iarna e o singura cafenea de brand deschisă, e mișto dar e una :). Espresso house. 

 

Crocs sunt la noi, dacă crezi ca găsești ceva ce îți place, te ajut sa îți cumpăr și trimit. Au reduceri acum https://www.footway.se/skor/dam/crocs?gclid=EAIaIQobChMIseOaz6-v1QIVD2cZCh3z3gzxEAAYASAAEgLMEvD_BwE&gclsrc=aw.ds

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, te înțeleg perfect, eu rar de tot am luat fără proba, când am știut cam ce cumpăr. 

 

ce e narrow? 

In marea majoritatea a magazinelor de incaltaminte din America, incaltamintea la acelasi numar are 3 calapoade ce definesc latimea labei piciorului.

De exemplu la numarul meu gasesti 9 W (adica numarul 9, 39 la noi si W de la wide=larg in engleza adica pentru picior lat) 9 M este medium pentru si 9 N este de la narrow=ingust pentru o laba a piciorului mai ingusta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In marea majoritatea a magazinelor de incaltaminte din America, incaltamintea la acelasi numar are 3 calapoade ce definesc latimea labei piciorului. De exemplu la numarul meu gasesti 9 W (adica numarul 9, 39 la noi si W de la wide=larg in engleza adica pentru picior lat) 9 M este medium pentru si 9 N este de la narrow=ingust pentru o laba a piciorului mai ingusta.

 

Ah da, știu mărimile astea in sua, nu le-am întâlnit in alte părți. Dar nu știam ce înseamnă literele, eu știu ca îmi trebuie W și ca înseamnă wide, sau M la unele modele, N nu mi-era bun și nu m-a interesat ce inseama. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...